/ Datori / Līdz XP beigām :) atbalstam palicis mazāk kā mēnesis

Līdz XP beigām :) atbalstam palicis mazāk kā mēnesis

XP atbalsta beigas
Reinis Zitmanis uz 11/03/2014 - 15:22 uz Datori, Programmas
"Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, Windows XP īpatsvars publiskajā sektorā Latvijā ir nozīmīgs, līdz ar to iestādes jau laicīgi aicinātas sākt pāreju uz jaunāku operētājsistēmu. Ir nopietni jādomā, kā rīkoties pēc atbalsta beigām 2014.gada 8.aprīlī, kad drošības atjauninājumi vairs netiks nodrošināti, tāpēc Windows XP kļūs ievērojami pievilcīgāka hakeru uzbrukumiem, uzņēmīgāka pret vīrusiem un infekcijām. Tas var apdraudēt gan personiskos, gan organizāciju datus, kas, savukārt, var radīt ievērojamas juridiskas problēmas un finansiālus zaudējumus."

Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

8. aprīlī Microsoft pārtrauks Windows XP un Office 2003 atbalstu

Jau 8. aprīlī Microsoft pārtrauks Windows XP un Office 2003 atbalstu. Pēc tam Windows XP lietotāji vairs nesaņems programmatūras drošības atjauninājumus un labojumfailus.

13 gadu laikā kopš Windows XP iznākšanas ir pagājis vesels tehnoloģiju laikmets, tomēr liela daļa uzņēmumu un individuālo lietotāju joprojām izmanto Windows XP.

Saskaņā ar izpētes kompānijas Gemius datiem Latvijā 2014. gada sākumā 22 % lietotāju joprojām izmanto Windows XP. Šie lietotāji pēc atbalsta perioda beigām pakļaus sevi lielam riskam.

Security Intelligence Report 15. laidienā norādīts, ka Windows 8 ir labāk aizsargāta pret uzbrukumiem kā iepriekšējās operētājsistēmas versijas, tomēr jūs jau zināt - pašiem arī sevi jāaizsargā.
Starp citu, no 1000 ar Windows XP aprīkotiem datoriem 9,1 ir inficēts. No 1000 ar Windows 8 aprīkotiem datoriem — tikai 1,6.

Turpināt darbu ar Windows XP nerekomendē arī izpētes kompānija IDC. Aptaujājot deviņus lielus uzņēmumus, kuri izmanto Windows XP un Windows 7, IDC analizēja finanšu risku, kas saistīts ar Windows XP lietojumu. IDC analīze rāda, ka gada laikā viena ar Windows XP aprīkota datora izmantošana izmaksā vidēji par 702 ASV dolāriem vairāk kā Windows 7 (870 ASV dolāru pret 168 ASV dolāriem).
Saskaņā ar Gemius ranking datiem šī gada februārī Windows XP Latvijā izmanto joprojām vairāk nekā 22% lietotāju!

Saistīti raksti par datoriem un programmām

Huawei uzsāk klēpjdatora MateBook X Pro tirdzniecību Latvijā

06/08/2020 - 11:08
Tehnoloģiju uzņēmums Huawei prezentējis savu pirmo Latvijas tirgū pieejamo klēpjdatoru – MateBook X Pro. Apvienojot elegantu…

Kas varētu mainīties mūsu sadzīvē ar WiFi 6?

22/06/2020 - 11:13
Wi-Fi 6 ir sestās paaudzes bezvadu internets, kura pamatā ir 5G tehnoloģija, un tas šobrīd uzņem apgriezienus. Kā apgalvo…

Tehnoloģiju uzņēmums Datakom Latvijas tirgū piedāvā Kubernetes

06/11/2019 - 05:13
Pašmāju tehnoloģiju uzņēmums “Datakom” kā pirmais Latvijas tirgū uzsācis piedāvāt drošu Kubernetes konteineru platformas…

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>