/ Foto / Nikon Coolpix AW100

Nikon Coolpix AW100

nikon_coolpix_aw100_crop2
Raitis Misa uz 17/03/2014 - 12:28 uz Foto, Uncategorized

Apskatām ūdens (līdz 10 m), triecienu (līdz 1,5 m) un sala (līdz -10 C) drošo Nikon Coolpix AW100. Šī kamera paredzēta aktīviem cilvēkiem, kas kameru vēlas visur ņemt līdzi. To nebūs bīstami lietot ne medībās, ne laivu braucienā utt. Vismaz tā apgalvo ražotājs. Mēģinājām to noskaidrot.

Galvenie tehniskie dati

Sensors: 4608 x 3456, 16 Mpix., 1/2,3", CMOS.
Objektīvs: NIKKOR 5x, 28 – 140 mm, F3.9 - F4.8.
Ekrāns: 3 collas, 460 000 punktu.
Video: līdz 1920 x 1080 (30 fps), ar stereoskaņu.
Atmiņa: iebūvēti 83 MB, paplašināma ar SD/SDHC/SDXC kartēm.
Pieslēgumi: USB 2.0, HDMI, GPS.
Izmēri un svars: 110 x 65 x 23 mm; 178 g.
Aptuvenā cena: EUR 270.

Zemūdens video

Secinājumi

Ja vēlaties iegādāties izturīgu kameru pret triecieniem un ūdeni, Nikon Coolpix AW100 ir vēlamo kandidātu saraksta augšgalā, jo tās veiktspēja atbilst savas klases kompaktkameru veiktspējai, bet dizains neliek justies kā specializētas fotokameras īpašniekam. Protams, par to jāmaksā, bet arī konkurentu piedāvātās kameras nav no tām lētākajām.

Iepazīstam

Kameras dizains, par spīti tās robustumam, ir glīts. Pirmajā acu uzmetienā tā sevišķi neatšķiras no citām savas klases kamerām, tādēļ to arī ikdienas situācijās varēs ērti izmantot. Arī iepazīstot kameru tuvāk, kļūst skaidrs, ka tā it labi kalpos gan kā standarta ziepjutrauks, gan arī kā piedzīvojuma ceļabiedrs.

Kameras tehniskie parametri ne ar ko īpašu neizceļas. Objektīva tālummaiņa ir ekvivalenta 28 – 150 mm (5x), savukārt gaismasspēja ir tipiska – F3.9 - F4.8, kā arī citi parametri atbilst vidēji dārgu kompaktkameru tehniskajiem datiem. Tātad faktiski piemaksājam par to, ka kamera ir izturīgāka par citām māsām.

Interesanta ir slēdža poga, kam ir labi izteikti stāvokļi ar labi dzirdamu un jūtamu klikšķīti, gan nospiežot līdz pusei, gan līdz galam.

Lai noskaidrotu, vai ražotāja solījumi atbilst realitātei, kameru nometām uz biroja paklāja apmēram no 1 m augstuma. Šo pārbaudījumu tā izturēja lieliski, tātad tiešām ir triecienizturīga.

Arī izturību pret ūdeni izdevās pārbaudīt, kameru padarbinot Gaujā. Iespējams bija uzņemt gan zemūdens foto, gan arī video. Ūdens kamerā, šķiet, neiekļūst, jo tā tupina darboties arī pēc vismaz pusstundu ilgām ūdens procedūrām. Zemūdens un arī virsūdens video paraugus varat apskatīt YouTube kanālā VideoFromFoto, bet foto – Flickr straumē FotoFromFoto.

Tiesa, vēlāk izrādījās, ka mitrums kameras korpusā tomēr ir iekļuvis, tik nav skaidrs, vai tieši zemūdens procedūru laikā vai vēlāk, jo, strauji mainoties apkārtējai temperatūrai, objektīva aizsargstikls apsvīst no iekšpuses. Tas apbēdina, jo bija situācijas, kad fotografēt faktiski nebija iespējams.

Kā jau kārtīga piedzīvojumu kompanjone, AW100 ir apveltīta ar iespēju noteikt koordinātas. Turklāt tās tiek izmantotas ne tikai foto un video ģeo-marķēšanai, bet arī primitīvai navigācijai. Kameras atmiņā ir Latvijas karte un pilsētas pat līdz ielu detalizācijai. Tiesa, karte ir tiešām vienkārša un ne visai precīza, jo, piemēram, Smiltene ir vienā rangā ar Rīgu, bet Viļņa parādās tikai tad, ja pietuvina līdz Cēsu izmēra pilsētu detalizācijai.

Video veiktspēja ir šīs klases kamerām tipiska un ne ar ko nepārsteidz. Tiek ierakstīts labas kvalitātes video, un mikrofoni skaņu uztver arī zem ūdens.

Attēlu paraugi


Created with Admarket's flickrSLiDR.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>