/ Datori / Kas varētu mainīties mūsu sadzīvē ar WiFi 6?

Kas varētu mainīties mūsu sadzīvē ar WiFi 6?

huawei-wifi-6-prieksrocibas
Reinis Zitmanis uz 22/06/2020 - 11:13 uz Datori, Dzīvesstils

Wi-Fi 6 ir sestās paaudzes bezvadu internets, kura pamatā ir 5G tehnoloģija, un tas šobrīd uzņem apgriezienus. Kā apgalvo Huawei inženieri, Wi-Fi 6 sasniedz četras reizes lielāku tīkla caurlaidību un var apkalpot tikpat reižu lielāku lietotāju skaitu salīdzinājumā ar piektās paaudzes tehnoloģiju. 

Pasaulē WiFi6 sāk ienākt birojos un sabiedriskās vietās. Uzņēmumi novērtē ieguvumus, ko sniedz Wi-Fi 6 standarts un aprīkojums, piemēram, Wi-Fi 6 sērijas produkti palīdz uzņēmumiem veidot Wi-Fi 6 tīklus, neatstājot teritorijas bez pārklājuma, sniedz pakalpojumus, neapgrūtinot ar gaidīšanas laiku, un viesabonēšanas gadījumā netiek zaudētas datu paketes. Tādējādi dažādas jomas, tostarp – digitālā izglītība, digitālā lidosta, integrēto kanālu finanšu pakalpojumi, viedā veselības aprūpe, viedā valdība un viedā ražošana var doties virzienā uz pilnīgu bezvadu laikmetu.

Wi-Fi 6 varētu uzlabot skolēnu apmācības un sekmes

Piemēram, kāda no Malaizijas universitātēm dalās pieredzē, kā jaunajam tīklam pievienotas studentu nometnes ēkas un sabiedriskās teritorijas, kas ietver laboratorijas, klases telpas, viedos multimedijus, guļamtelpas, kā arī sporta un atpūtas objektus. Risinājuma ieviešanas laikā tika izmantoti arī jauna veida savienojumu kontrolieri un jaunās paaudzes ierīču antenas, nodrošinot plašāku un stabilāku Wi-Fi pārklājumu un lietotāju piekļuves iespējas. Turklāt Wi-Fi tīkli spēj labāk reaģēt uz pasniedzēju un studentu vajadzībām. Nav šaubu, ka sestās paaudzes bezvadu sakaru īstenošanas gaitā tiks likvidēti tādi traucējumi, kā slikta sakaru caurlaidība, ilgas pieprasījumu veikšanas nobīdes un tā tālāk.

Kā liecina Stenfordas Universitātes un Dānijas universitātes kopīgi veiktais pētījums, pēc bezvadu virtuālās realitātes (VR) un papildu realitātes (AR) ieviešanas mācību programmā studentu mācību rezultāti uzlabojušies par 76%. Turklāt, ņemot vērā iespējas izveidot virtuālās anatomijas laboratorijas, bezvadu VR un AR piedāvā revolucionāru pieeju medicīnas apguves jomā. Piemēram, ārstniecības profesionāļu apmācības procesu bieži apgrūtina ierobežotais ziedoto un atkārtoti neizmantojamo ķermeņu skaits. Turklāt tradicionālās anatomijas mācīšanas metodes, izmantojot 2D saturu, kad studentiem bieži jāpaļaujas uz savu iztēli, ir novecojušas. Virtuālajās anatomijas laboratorijās šādu problēmu nav.

Ātrais bezvadu tīkls ne tikai valsts sektorā strādājošajiem, bet arī privātajiem uzņēmumiem nodrošina pilnībā jaunu vadības un ikdienas darbību veikšanas modeli. Tas palīdz uzlabot sadarbību, padarīt efektīvāku saziņu, kā arī paātrina inovācijas procesu. Tajā pašā laikā darbiniekiem ir iespēja strādāt produktīvāk, jo viņus vairs neierobežo kabeļi, turklāt – jebkurā vietā tiek nodrošināts efektīvs savienojums.

Varam tikai iedomāties šādas datu caurlaides spējas un latentuma potenciālu medicīnas nozarē, atrisinot ar datu caurlaides spēju saistītās problēmas slimnīcu kompleksos, darba laikā nodrošinot video straumēšanu telekonferencēm un interneta pakalpojumus personālam, pacientiem, kā arī neskaitāmiem citiem objektiem salīdzinoši lielos un datu ietilpīgos kompleksos.

Inovācijas WiFi6 tehnoloģijas pamatā

Wi-Fi 6 attīstās ļoti strauji. Jau šogad tiek prognozēts pieckārtīgs bezvadu tīklu izvēršanas un modernizācijas palielinājums, uzņēmumiem nomainot veco tīkla aprīkojumu un pārvaldības risinājumus ar jauniem. Wi-Fi 6 ienes būtiskas izmaiņas notiekošajā uzņēmumu digitālajā pārveidē. Atšķirībā no iepriekšējām Wi-Fi paaudzēm, Wi-Fi 6 piedāvā bezprecedenta caurlaides spējas un jaudas līmeņus, nodrošinot optimālu lietotāja pieredzi un augstākā līmeņa pakalpojuma stabilitāti.

Uzlabota WiFi pieredze katram lietotājam, izmantojot Wi-Fi 6, var patiesi palīdzēt uzņēmumiem paātrināt digitālo pārveidi birojos, mājās, uz ražošanas līnijām un pakalpojumu sniegšanas jomā, piedāvājot augstāku efektivitāti un kvalitatīvāku darba un mācību procesu. Nākotnē varam sagaidīt tikai jaunas klientu inovācijas un gūt priekšrocības no Wi-Fi 6 atjaunošanas iespējām, lai izveidotu pilnībā savienotus un lietotāja pieprasījumos balstītus nometņu tīklus, izmantojot Wi-Fi 6. Izmantojot šo tīklu, uzņēmumi var samazināt izmaksas, uzlabot konkurētspēju un piedāvāt saviem klientiem pilnīgu bezvadu laikmetu.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>