/ Auto / Jaunais Audi A3 allstreet debitē kā krosovers

Jaunais Audi A3 allstreet debitē kā krosovers

Audi A3 allstreet
Raitis Misa uz 14/03/2024 - 09:08 uz Auto, Jaunumi

Jaunais A3, ar kuru Audi 1996. gadā aizsāka premium kompaktklasi, tagad kļuvis vēl sportiskāks, ērtāks un aprīkots ar jaunām digitālām tehnoloģijām. Progresīvais dizains, jaunie apdares materiāli un ievērojami paplašinātais standarta aprīkojums modeli padara pievilcīgāku kā jebkad. Lietotnes var ērti atvērt un izmantot automobiļa displejā, dienas gaitas lukturiem ir maināmi gaismas paraksti un papildu tam – automobilī ir iespēja instalēt jaunas funkcijas. Tas viss nodrošina augsta līmeņa individualizāciju. Audi A3 saimes krosovers A3 allstreet ir jaunums tirgū. Ar tam raksturīgo apvidus automobiļa izskatu, par trīs centimetriem lielāku klīrensu salīdzinājumā ar A3 Sportback un paaugstinātu sēdpozīciju šis automobilis piedāvā SUV cienīgu braukšanu un augstu funkcionalitāti.

Apvidus automobiļa izskats un palielināts klīrenss

Tumšās sliekšņu uzlikas un apdare durvju apakšējā daļā ievērojami izceļ automobiļa robusto izskatu un paaugstināto klīrensu. Salīdzinot ar A3 Sportback standarta balstiekārtu, A3 allstreet balstiekārta ir par 15 milimetriem augstāka. Amortizatori un atsperes, kas īpaši pielāgotas kompaktajam krosoveram, ļauj nevainojami apvienot braukšanas komfortu ar sportisku un precīzu automašīnas vadību. Savukārt kopā ar lielāka diametra diskiem automašīnas klīrenss palielinās par 30 milimetriem. Platas riteņu arku uzlikas izceļ standarta aprīkojumā ietvertos 17 collu diskus, kas ir par vienu collu lielāki nekā A3 Sportback standarta aprīkojumā iekļautie. Abiem modeļiem papildu aprīkojumā pieejami arī 18 un 19 collu vieglmetāla diski.

Nedaudz paaugstinātā sēdpozīcija padara iekāpšanu un izkāpšanu no A3 allstreet vēl ērtāku, kā arī nodrošina labāku ceļa pārskatāmību. Bagāžas nodalījuma ietilpība ir 380 litri – tāda pati kā A3 Sportback, bet, nolokot aizmugurējo sēdekļu atzveltnes, tā ietilpība palielinās līdz pat 1200 litriem. Modelim standarta aprīkojumā ir iekļauti jumta reliņi, bet papildaprīkojumā iespējams iegādāties elektriski vadāmu bagāžas nodalījuma vāku, noņemamu piekabes āķi, kā arī uzglabāšanas un bagāžas nodalījuma aprīkojumu.

Audi A3 allstreet

Maināmi dienas gaitas gaismas paraksti

Pirmo reizi A3 sērijas modeļos MMI sistēmā iespējams izvēlēties starp četriem dažādiem digitālās dienas gaitas gaismas parakstiem. LED un Matrix LED priekšējie lukturi nodrošina digitālās dienas gaitas gaismas, izmantojot 24 pikseļu elementus trīs rindās korpusa augšējā malā. Priekšējo lukturu ķīļveida plakanā forma un plašā gaismas grafika izceļ A3 sportisko raksturu.

Ievērojami uzlabots salons

Ievērojami uzlabojumi veikti arī automobiļa salonā – sākot no pārnesumu pārslēdzēja dizaina un gaisa ventilācijas atverēm, beidzot ar dekoratīviem auduma ielaidumiem un jaunu salona apgaismojumu. Visi šie elementi ir rūpīgi izvēlēti, lai izceltu automobiļa progresīvo izskatu.

Standarta aprīkojumā iekļautais salona apgaismojums akcentē durvis un kāju zonu, savukārt papildaprīkojumā ir pieejami papildu apgaismojuma elementi, tostarp slēdžu paneļa un durvju sliekšņu kontūru apgaismojums. Kontūras apgaismojums ap viduskonsoli un dzērienu turētājiem ir iekļauts atjaunināto A3 modeļu standarta aprīkojumā. Viens no pamanāmākajiem dizaina elementiem ir izgaismotās durvis. Lai panāktu šo efektu, auduma panelim tika veikti 300 lāzera iegriezumi.

Lietotņu integrācija un funkcijas pēc pieprasījuma

Dažādi savienojuma pakalpojumi, funkcijas pēc pieprasījuma un lietotņu veikali nodrošina visaugstāko savienojamības līmeni A3 un A3 allstreet modeļiem. Standarta aprīkojumā ir iekļauts DAB+ digitālais radio un 10,1 collu liels skārienjūtīgs displejs, kā arī Audi digitālais informācijas panelis un induktīvais viedtālruņa lādētājs. Standarta aprīkojumā ietilpst ne tikai divas USB-C uzlādes pieslēgvietas priekšpusē viduskonsolē, bet arī  divas papildu pieslēgvietas aizmugurē.

Integrējot lietotņu veikalu un izmantojot datu pārraidi, klienti var tieši piekļūt populārām trešo pušu lietotnēm MMI sistēmas skārienjūtīgajā displejā. Izvēlētās lietotnes tiek uzstādītas automobiļa informācijas un izklaides sistēmā bez nepieciešamības izmantot lietotāja viedtālruni. Lietotāji var mijiedarboties ar lietotnēm, izmantojot arī balss asistentu.

Asistentu sistēmas pilsētai un gariem braucieniem

A3 un A3 allstreet jau standarta aprīkojumā nodrošinātas augsta līmeņa drošības sistēmas. Asistents distances ievērošanai, avārijas bremzēšana, palīgsistēmas pagriezienos un joslu maiņas brīdinājums palīdz novērst sadursmes ar citiem satiksmes dalībniekiem. Adaptīvā kruīza kontrole, kas tagad papildināta ar asistēto joslas maiņas funkciju, palīdz kontrolēt automobiļa taisnvirziena un sānu kustības, kā arī ievērojami uzlabo kopējo braukšanas komfortu. Šī sistēma pārvalda paātrinājumu, bremzēšanu un stūrēšanu, braucot ar ātrumu līdz 210 km/h, un palīdz uz lielceļa mainīt braukšanas joslu, braucot ar ātrumu virs 90 km/h.

Pilsētas satiksmē parkošanās asistenti Park Assist un Park Assist Plus palīdz autovadītājam novietot automašīnu stāvvietā un izbraukt no stāvvietas, veicot precīzus stūrēšanas manevrus. Vēl lielāku drošību un komfortu nodrošina sistēmas, kas izmanto aizmugurē uzstādītos radarus – joslu maiņas brīdinājums, droša durvju atvēršana un brīdinājums par transportlīdzekļa tuvošanos no aizmugures.

Debitē ar diviem efektīviem dzinējiem

Sākotnēji Eiropā A3 modeļi būs pieejami ar divām dzinēju versijām. 35 TFSI 1,5 litru benzīna dzinēja jauda ir 150 ZS, un, nonākot tirdzniecībā, šis modelis tiek piedāvāts ar septiņu pārnesumu S tronic automātisko ātrumkārbu un mērenā hibrīda tehnoloģiju. Vēlāk tas būs pieejams arī ar sešu pārnesumu manuālo ātrumkārbu. Modelim 35 TDI ir dīzeļdzinējs ar 150 ZS jaudu un septiņu pārnesumu S tronic ātrumkārbu. Sākot no otrā ceturkšņa, A3 Sportback un A3 Sedan modeļiem tiks piedāvātas papildu benzīna un dīzeļdzinēju versijas. Gada beigās klāstu papildinās arī plug-in hibrīda modelis.

Sagatavots izmantojot Audi preses materiālus.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>