/ Auto / Volkswagen prezentē jauno Golf

Volkswagen prezentē jauno Golf

Golf
Raitis Misa uz 25/01/2024 - 09:06 uz Auto, Jaunumi

Volkswagen svin Golf 50 gadu jubileju – kopš pirmā Golf modeļa nonākšanas tirgū 1974. gadā klientiem piegādāti vairāk nekā 37 miljoni automobiļu. Tas nozīmē, ka pēdējo 50 gadu laikā vairāk nekā 2 000 cilvēku visā pasaulē katru dienu ir izvēlējušies iegādāties jaunu Golf, padarot to par visu laiku pārdotāko Volkswagen modeli. Jaunajam Golf ir vairāki jaunumi, piemēram, tam ir uzstādīta jauna plug-in hibrīda piedziņa, kas pirmo reizi nodrošina iespēju tikai ar elektroenerģiju nobraukt līdz 100 kilometriem un kopumā nobraukt līdz pat 1 000 kilometriem. Tāpat arī jaunais Golf kļūst par pirmo modeli, kas aprīkots ar IDA balss asistentu un ir savienots ar ChatGPT tehnoloģiju. Arī no ārpuses Golf ir kļuvis izteiksmīgāks –uz priekšdaļas tagad ir izgaismots Volkswagen logotips. Pasūtīt jauno automobili Latvijā varēs jau februāra sākumā, un gaidāms, ka pirmās automašīnas klienti saņems šovasar.

Jauns dzinēju klāsts

Eiropā būs pieejami deviņi dažādi daļējā hibrīda (eTSI), plug-in hibrīda (eHybrid un GTE), benzīna (TSI) un dīzeļa (TDI) dzinēji. Automobiļos gan ar daļējā hibrīda, gan plug-in hibrīda piedziņu tiek izmantots gan iekšdedzes dzinējs, gan elektromotors. Daļējā hibrīda piedziņa darbojas ar akumulatoru, kas lādējas no dzinēja. Turpretī plug-in hibrīdus iespējams uzlādēt no ārpuses, kas ļauj tiem braukt gan ar elektroenerģiju un iekšdedzes dzinēju, gan tikai ar elektroenerģiju pēc vadītāja izvēles, tādējādi atšķirot tos no daļējiem hibrīdiem, kas vienlaikus izmanto gan dzinēju, gan elektromotoru. Jaunie plug-in hibrīdi nodrošina papildu jaudu un iespēju ar elektroenerģiju nobraukt aptuveni 100 kilometrus. Savukārt Golf GTI ir kļuvis vēl sportiskāks – tā turbomotora jauda ir palielināta par 15 kW līdz 195 kW (265 ZS). Arī 2.0 TSI dzinējs ar 150 kW (204 ZS) jaudu ieguvis jaudas pieaugumu par 10 kW.

GolfJaunas informācijas un izklaides sistēmas

Golf salonā ir jauna, intuitīva informācijas un izklaides sistēma MIB4, kas ir pilnībā jauna programmatūra ar brīvi stāvošu skārienekrānu. Lietošana ir ievērojami uzlabota un vienkāršota, pateicoties pilnīgi jaunai grafikai un skārienekrāna izvēļņu struktūrai. Intuitīvā informācijas un izklaides sistēma būs pieejama divos dažādos 16:9 displeja formātos – skārienekrāna izmērs pamata versijā Ready 2 Discover ir 26,4 centimetri (10,4 collas) pa diagonāli, savukārt papildu aprīkojumā pieejamā Discover versijas displeja izmērs pa diagonāli ir 32,8 centimetri (12,9 collas). Vienlaikus vējstikla acs līmeņa displejs Golf un Golf Variant modeļiem būs pieejams papildaprīkojumā.

IDA balss asistents ar mākslīgā intelekta atbalstu

Jaunajam Golf būs arī jaunais IDA balss asistents, kurā integrēts mākslīgā intelekta atbalstīts sarunrobots ChatGPT. Tā integrācija Volkswagen balss asistentā, sniedz vairākas jaunas iespējas, kas ievērojami pārsniedz līdzšinējās balss vadības iespējas. Piemēram, IDA balss asistents ne tikai risina ikdienas jautājumus, bet arī var piekļūt tiešsaistē esošajai informācijai, aptverot visu, sākot no laikapstākļu prognozēm un beidzot ar iespēju sniegt atbildes uz dažādiem vispārīgiem jautājumiem. Balss asistents būs pieejams ierobežotā valodu klāstā.

Nākotnē Volkswagen modeļos mākslīgais intelekts sniegs papildu informāciju, atbildot arī uz cita veida jautājumiem, jo tā spējas nepārtraukti paplašināsies. Tas var būt noderīgi dažādās situācijās brauciena laikā, lai veicinātu sarunas, noskaidrotu atbildes uz jautājumiem, mijiedarbotos intuitīvā valodā, saņemtu automobilim nepieciešamo informāciju un daudz ko citu tikai brīvroku režīmā.

GolfBagātīgs standarta aprīkojums

Jau standarta komplektācijas Golf modelis ir bagātīgi aprīkots, piedāvājot tādas funkcijas kā automātiskā klimata kontrole (Climatronic), uzlabota daudzfunkcionāla stūre, bezatslēgas piekļuves un dzinēja startēšanas sistēma Keyless Access, dinamiskais ceļa zīmju atpazīšanas displejs, kruīza kontroles sistēma, stāvvietā novietošanas asistents Park Assist priekšā un aizmugurē, jaunā informācijas un izklaides sistēma (bāzes versija), bezvadu App-Connect (viedtālruņa lietotņu bezvadu integrācija ar Apple CarPlay un Android Auto), mobilā tālruņa savienošana, digitālais displejs Digital Cockpit Pro (displeja izmērs pa diagonāli: 26 centimetri/10,2 collas), kā arī jaunie LED priekšējie lukturi un LED aizmugurējie lukturi.

Jauns apgaismojuma dizains

Jauno Golf un jauno Golf Variant atšķir to pārveidotā priekšpuse. Vizuāli izteiksmīgas iezīmes ir Volkswagen logotips, kas Eiropas tirgos pirmo reizi ir izgaismots, un jauna dizaina LED priekšējie lukturi. Augstākās kvalitātes IQ.LIGHT LED matrix lukturiem, kas pirmo reizi pieejami Golf modelim, ir jaunas un augstas veiktspējas tālās gaismas, kuru darbības rādiuss ir līdz 500 m.

Modernas tehnoloģijas – jaunas asistentu sistēmas

Manevrēšanu ar Golf un Golf Variant atvieglo jaunās asistentu sistēmas, piemēram, uzlabotās Park Assist Plus un Park Assist Pro (Golf pieejamas pirmo reizi), kas ļauj iebraukt stāvvietā un izbraukt no tās, izmantojot viedtālruni, kā arī jaunā 360 grādu apkārtskata kamera Area View.

Sākumā pieejami seši aprīkojuma veidi

Golf un Golf Variant tiks piedāvāti bāzes versijā (Golf), kā arī augstāka aprīkojuma specifikācijās – Life, Style un R-Line. Tās aptver plašu aprīkojuma līmeņu un dzinēju iespēju klāstu, ko klienti sagaida no Golf. Produktu līnijas divi ikoniskie sporta modeļi – Golf GTE un Golf GTI – tiek pozicionēti neatkarīgi. Savukārt augstākā līmeņa sportiskie modeļi – Golf GTI Clubsport, Golf R un Golf Variant R – tirgū nonāks gada otrajā pusē (R modeļi ar 4MOTION visu riteņu piedziņu).

Sagatavots izmantojot Volkswagen preses materiālus.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>