/ Aerokosmoss / Eiropas kosmosa aģentūras Philae zonde piekomētojas jau rīt (papildināts)

Eiropas kosmosa aģentūras Philae zonde piekomētojas jau rīt (papildināts)

Philae_on_the_comet_1200
Raitis Misa uz 11/11/2014 - 14:04 uz Aerokosmoss, Jaunumi, Video

Cilvēce savos sasniegumu sarakstos var ierakstīt nolaišanos uz planētām, to pavadoņiem un asteroīdiem, bet tajā nav nolaišanās uz komētas. Ja viss noritēs gludi, tad jau apmēram pēc diennakts tas būs mainījies. Iespēju robežās sekosim notikumiem.Lidojumu vadības centrā darbinieki apsveic viens otru pēc tam, kad telemetrijas dati (ap 11:03 pēc Latvijas laika) apstiprināja, ka Philae ir atdalījies no Rosetta.

Eiropas kosmosa aģentūras (EKA) zonde Rosetta devās ceļā 2004. gada martā, un ceļā līdzi ņēma īpaši veidotu nolaišanās aparātu Philae, kura uzdevums ir nolaisties uz komētas 67P.

Nu ir klāt brīdis, kad Philae jādodas ceļā. Rīt (12.11.2014, 08:35 GMT) – laika atskaite te – Philae atdalīsies no Rosetta, kas šobrīd riņķo ap Čurjumova—Gerasimenko komētu (67P).

Kā uzsver speciālisti un misijas plānotāji, nolaišanās uz komētas ir īpaši sarežģīts un grūts uzdevums. Daži pat apmēram septiņas stundas, kas nepieciešamas, lai nosēstos uz komētas pielīdzina “septiņām šausmu stundām”. Te saskatāma analoģija ar NASA Curiosity mobiļa nolaišanos uz Marsa, ko kāds NASA specialists nosaucis par “septiņām šausmu minūtēm”.

To, kā EKA un Philae rīt veiksies varēs vērot tiešraidē, ko nodrošina livestream.com Tik jāņem vērā, ka radio signāls no komētas 67P līdz Zemei nonāks vien apmēram 28 minūtes pēc paša notikuma. Tādēļ vārds “tiešraide” ir jāuztver ļoti nosacīti.

Rosetta pašiņš ar Čurjumova—Gerasimenko komētu fonā.

NASA video par to, kā nolaisties uz komētas

Vācu aviācijas un kosmonautikas centra DLR video, kas paskaidro kādi instrumenti ir Philae rīcībā

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>