/ Apskats / Tamron SP 150-600mm f5-6.3 Di VC USD ultrazoom teleobjektīvs asām bildēm

Tamron SP 150-600mm f5-6.3 Di VC USD ultrazoom teleobjektīvs asām bildēm

160-600mm-2-1200
Raitis Misa uz 11/11/2014 - 07:52 uz Apskats, Foto

Kad interesējamies par tālummaiņas teleobjektīviem, to tālummaiņas diapazons parasti ir starp apmēram 100 mm un apmēram 300 mm, ar nelielām variācijām. Bieži ar to arī praktiski pietiek, īpaši tad, ja fotografējam neizmantojot statīvu. Bet ko darīt, ja nepieciešams objektīvs kas spēj pietuvināt vēl vairāk? Tad risinājums ir iegūt objektīvu, kura maksimālais tuvinājumus ir ap 500 mm. Tieši tāds ir arī Tamron SP 150-600mm f5-6.3 Di VC USD, ko iepazīsim nedaudz tuvāk.

Pirmais, kas piesaista uzmanību, ir fakts, ka objektīva tālummaiņas diapazons ir no 150 mm līdz 600 mm, kas ir jauns standarts šīs klases objektīviem, kur parasti šis rādītājs bija 500 mm. Tas, piemēram, Canon APS-C kamerām (reizinātājs 1.6x) nodrošina maksimālo tuvinājumu 960 mm. Nav slikti! 150 mm atbilst 240 mm Canon APS-C kamerām.

Savukārt nosaukumā iekļautie burti SP (Super Performance), nozīmē, ka objektīvs veidots pēc augstākiem standartiem, kā parastās sērijas objektīvi. Tamron saviem inženieriem veidojot šo objektīvu ļāva pilnīgu rīcības brīvību. Rezultātā tika radīts jauns uzbūves dizains un iegūtais rezultāts ir uzreiz pamanāms. To, ka objektīvs ir optiski augstvērtīgs var redzēt uzreiz, līdzko kameras skatu meklētāju pieliek pie acs. Lēcām izmantots  XLD (Extra Low Dispersion) un LD stikls, kas ir stikls ar mazu gaismas dispersiju un nodrošina to, ka lēcās nenotiek izteikta gaismas difrakcija būtiski samazinot hromatiskās aberācijas problēmu, kas ir viens no teleobjektīvu un objektīvu (izņemot difrakcijas objektīvus – skaidrojošs video) vispār "klupšanas akmeņiem". LXD stikls pēc optiskajām īpašībām ir līdzvērtīgs daudz dārgākajam t.s. fluorīdam, kas tiek izmantots dārgākos objektīvos, veidojot dažas to lēcas.

Testa vajadzībām ar Canon laipnu atbalstu tika izmantota šobrīd pasaulē mazākā spoguļkamera Canon EOS 100D. Uzņemot attēlus biju pat patīkami pārsteigts cik kvalitatīvus attēlus ar Tamron SP 150-600mm f5-6.3 Di VC USD iespējams uzņemt. Man ir ar ko salīdzināt, jo šad tad gadās izmantot Tamron konkurentes vecāka gadagājuma objektīvu Sigma 150-500mm F5-6.3 APO DG OS HSM. Tas būdams augstas proves objektīvs tomēr ar apskatāmo Tamron sacensties attēlu kvalitātes ziņā nevar. Tiesa nu arī Sigma ir izlaidusi atjaunotu ultrazoom klases objektīvu Sigma 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM. Diemžēl šobrīd nav iespēju salīdzināt šo objektīvu ar apskatāmo Tamron.

Uzņemam

Ja objektīvu izmanto fotoattēlu uzņemšanai, tad saulainā laikā vai citos labos apgaismojuma apstākļos un fotogrāfa rīcībā ir tehnika, kas pie ISO 1600 uzņem kvalitatīvus attēlus (nu labi, labi, relatīvi kvalitatīvus daži teiks), objektīvu var diezgan brīvi izmantot arī fotografēšanai neizmantojot statīvu. Attēlu paraugos zemāk tā arī ir darīts. Bildes, protams, atlasītas, bet kvalitāte ir augsta.

Ja grasāties fotografēt ar vecāku fotoaparātu, kuram kvalitatīvi attēli sanāk pie ISO 400 vai nav tik labs apgaismojums, vai grasāties uzņemt video, ļoti ieteicams izmantot statīvu. Protams, pieredzējis fotogrāfs sabildēs pa kādai labai bildei arī šādos apstākļos, jo optiskās stabilizācijas mehānisms ir ne tikai kluss, bet arī efektīvs. Ražotājs apgalvo, ka VC stabilizācijas mehānisms nodrošina līdz četrus ekspozīcijas soļus (stops).

Lai uzņemtu kvalitatīvus attēlus, ieteicams objektīvu nedaudz noblendēt. Jau izvēloties f8 šķiet attēlu kvalitāte redzami uzlabojas.

Video izņemšanai statīvs iemantojams vēl viena iemesla dēļ. Tas nepieciešams, lai varētu efektīvi izmantot tālummaiņu. Ja mazākam objektīvam vēl var iemanīties video uzņemt kameru turot rokās un izmantojot visu tālummaiņas diapazonu, tad Tamron SP 150-600mm f5-6.3 Di VC USD gadījumā tas ir izslēgts. Griežot tālummaiņas gredzenu, ir gandrīz neiespējami noturēt stabilu kadrējumu.

Jāpiebilst, ka uzņemto video kvalitāte ir augsta un tas lielā mērā ir pateicoties tam, ka objektīvs ir optiski augstas proves un arī attēla stabilizācija darbojas labi. Izmantojot kameras mikrofonu optiskās stabilizācijas mehānisma darbības skaņa audio kanālā dzirdama tikai nedaudz un arī tikai klusos kadros.

Video paraugi

Foto paraugi


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Secinājums

Tamron SP 150-600mm f5-6.3 Di VC USD ir labs piemērs tam, kāpēc laiku pa laikam ir vērts nomainīt kameru, nopirkt jaunu objektīvu un arī citu digitālo foto tehniku ir vērts atjaunot. Attīstoties tehnoloģijām top jauni produkti, kuru iespējas jūtami pārspēj vecāku produktu iespējas.

Šajā relatīvi ne-dārgo objektīvu segmentā izvēles iespējas nemaz nav tik plašas. Tādēļ ja vēlaties savā īpašumā iegūt optiski augstvērtīgu un mehāniski labi veidotu teleobjektīvu Tamron SP 150-600mm f5-6.3 Di VC USD ir, iespējams, labākā izvēle. Galu galā tieši šis objektīvs kopā ar citu Tamron objektīvu (16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO), ieguvis EISA (European Imaging and Sound Association) balvu kā labākais 2014-2015 sezonas tālummaiņas teleobjektīvs. Šāds novērtējums tikai apstiprina to, ka apskatāmais objektīvs ir tiešām augstas klases.

Svarīgākie parametri

Fokusa attālums (mm): 150-600
Gaismasspēja: F/5-6.3
Minimālais attālums līdz objektam (m): 2.70
Filtra izmērs (mm): 95
Svars (g): 1951
Cena EUR ar PVN ap: 1200

Sadarbībā ar: Focus Nordic un Canon

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>