/ Apskats / Samsung TSST SE-208GB – ārējais DVD rakstītājs modernam piezīmjdatoram

Samsung TSST SE-208GB – ārējais DVD rakstītājs modernam piezīmjdatoram

TSST_1200
Raitis Misa uz 01/02/2016 - 21:09 uz Apskats, Datori, Ierīces, Viedoklis

Lai plānos un vieglos datorus padarītu vēl plānākus un vieglākus, ražotāji cenšas samazināt dažādus šo datoru mezglus un iekārtas, dažas no tām aizvācot pavisam. Viens no šādiem minimizācijas upuriem ir arī optisko disku iekārta, kas nu jau atrodama tikai dažos lielākos piezīmjdatoros.

Ja datoru ikdienā jānēsā apkārt, tas noteikti ir ērti, ka tas ir plānāks un vieglāks, bet ko darīt, ja tomēr pa laikam rodas vajadzība kādu CD vai DVD nolasīt vai pat ierakstīt? Ko darīt, ja, piemēram, bilžu kolekcija ir ierakstīta DVD diskos, bet jaunais un feinais dators tos vairs neprot pieņemt?

Par laimi, šai problēmai, tāpat kā daudzām citām, ir risinājums – USB portam pieslēdzama ārējā optisko disku iekārta. Apskatām Toshiba un Samsung kopuzņēmumā – Toshiba Samsung Storage Technology tapušu ārējo DVD rakstītāju Samsung TSST SE-208GB/RSBD.

Tas veidots kā neliela plakana kastīte, kas pieslēdzama vienam datora USB 2.0 portam (der, protams, arī USB 3.0).

Galvenie parametri:

  • Interfeiss: USB 2.0
  • Atmiņas bufera izmērs: 704 KB
  • Disku formāti (raksta/lasa): DVD-R 8X/8X, DVD-RW 6X/8X, DVD+R 8X/8X, DVD+RW 8X/8X, DVD-ROM -/8X, DVD+R DL 6X/8X, DVD-R DL 6X/8X, DVD-RAM 5X/5X, CD-ROM -/24X, CD-R 24X/24X, CD-RW 24X/24X
  • Ir M-DISC atbalsts
  • Izmēri: 148.6 mm X 14 mm X 146 mm
  • Svars: 208.0 g
  • Aptuvenā cena EUR: 25

Mēģinām lietot

Lai SE-208GB uzsāktu lietot ar Windows datoru to jāizņem no iepakojuma un izmantojot komplektā esošo USB vadu jāpieslēdz brīvam USB 2.0 vai 3.0 portam. Viss, SE-208GB ir gatava darbam. Tas (vismaz Windows 7, 8.1 un 10) tiešām ir tik vienkārši.

Lai pārliecinātos par to, ka iekārtu var ne tikai bez problēmām pieslēgt datoram, bet arī kādu disku nolasīt un ierakstīt, ķēros pie saviem optisko disku krājumiem. Nolasīt izdevās gan jau sen ierakstītus CD-R, gan ne tik sen ierakstītus DVD+R diskus. Visus (kopā kādus 10), izņemot vienu DVD+R, kas arī citās iekārtās lasās slikti.

Lai sarežģītu iekārtas uzdevumu, ierakstīju arī pa CD-R un DVD+R diskam. Ieraksts noritēja sekmīgi un ierakstītos diskus varēja arī nolasīt, gan ar pašu SE-208GB, gan arī ar citu DVD iekārtu.

Skapī atradu arī pavecu DVD-RAM disku un intereses pēc SE-208GB ieliku arī to. Par ne pārāk lielu pārsteigumu, to izdevās nolasīt un vēlāk tajā arī ierakstīt.

Nobeidzot testu sesiju, vajadzības pēc, nevis vienkārši testējot, ierakstīju vēl vairāk kā 10 DVD+R diskus. Visi lasījās gan ar SE-208GB, gan to otru DVD iekārtu.

Secinājumi

Kaut arī, šķiet, optisko disku laiks lēnām beidzas un arvien vairāk mūsu ikdienā ienāk dažādi mākoņi, tomēr cilvēkiem, kas (pamatoti) līdz galam neuzticas mākoņiem, vēl ar vien ir izvēle. Nepārprotiet, es neesmu mākoņu principiāls pretinieks, gluži otrādi, uzskatu, ka ir situācijas, kad tie ir neaizstājami, tomēr uzskatu, ka, piemēram, svarīgus dokumentus vai ģimenes albuma foto ir jāglabā arī pie sevis, vai nu cietajā diskā, vai vēl drošāk – vairākās kopijās optiskajos diskos.

Un šādai svarīgu lietu glabāšanai nākotnē gandrīz vai droši, ka nāksies izmantot ārējo optisko disku iekārtu un tad, noteikti ne sliktākā izvēle, ir Samsung TSST SE-208GB.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>