/ Uncategorized / Samsung QLED TV atklāj filmas „Nekas mūs neapturēs“ krāsu nianses

Samsung QLED TV atklāj filmas „Nekas mūs neapturēs“ krāsu nianses

04102019_Nekas mus neaptures filmas pasakums (1)_1200
Raitis Misa uz 04/10/2019 - 13:37 uz Uncategorized

No 10. oktobra uz ekrāniem kinoteātros visā Latvijā nonāks Andra Gaujas jaunākais veikums – kaisles drāma “Nekas mūs neapturēs”. Tā jau nodēvēta par vienu no ambiciozākajiem Latvijas kino projektiem, kas attēlo mūsdienas. Kino cienītāji un nozares pārstāvji īpašā pasākumā 3. oktobrī novērtēja filmas krāsu, kadru vizuālā noformējuma un toņu piesātinātību. Filmas uzņemšanas aizkadru un neiekļauto fragmentu nemainīgi augsto attēla kvalitāti pasākumā nodrošināja Samsung QLED televizori.

Filmā pirmo reizi pēc renovācijas atkal griežas leģendāro Āraišu vējdzirnavu spārni, tās vajadzībām izbūvēti divi daudzstāvu kino paviljoni, no kuriem viens imitēja piecstāvīgu vējdzirnavu interjeru. Tomēr projekta vērienīgumu veido ne vien scenogrāfija, bet arī izmantotās tehnoloģijas gan filmēšanas laikā, gan pēc. Kā stāsta filmas veidotāji, tās tapšanas laikā izmantota Holivudas “grāvēju” cienīga tehnoloģija, kāda izmantota arī, piemēram, Mārtina Skorsēzes “Volstrītas vilka” uzņemšanas laikā. Savukārt, lai pilnībā atspoguļotu veidotāju iecerēto vēstījumu, tām ir jāspēj skatītājiem attēlu rādīt visaugstākajā kvalitātē, kas ir īpaši svarīgi filmā izmantoto māksliniecisko risinājumu dēļ.

“Lielajā kino tehnoloģija ir pats pamats, jo kino ir dzimis no tehnoloģijas, nevis mākslas. Krāsām un to kontrastiem šajā filmā ir īpaša loma, lai tēlus parādītu dzīvus un dimensionālus, nevis “plakanus”. Jo kadrs būs sulīgāks, krāsu ziņā izteiksmīgāks, jo vieglāk to skatītājam būs uztvert emocionāli. Tādēļ attēlam nevar dot nekādas atlaides – lai skatītājs redzētu kadru tā, kā mēs esam iecerējuši, ir svarīga attēla izšķirtspēja, asums, tonālais kadrs. Es noteikti esmu starp tiem, kas cīnās par attēla kvalitāti, lai pēdējā solī – ekrānā – nezustu tas darbs, ko esam ieguldījuši filmēšanas procesā,” ekrāna nozīmi uzsver filmas režisors Andris Gauja.

04102019_Nekas mus neaptures filmas pasakums (13)

“Nekas mūs neapturēs” uzņemta pārsvarā diennakts tumšajā laikā, un filmēšanas komanda piedzīvoja neskaitāmus saulrietus un saullēktus, strādājot naktsmaiņās. Tas radīja lielu izaicinājumu tehnoloģiskā ziņā, nodrošinot, lai šādos apstākļos filmēti kadri spētu atspoguļot filmas veidotāju iecerēto vizuāli spēcīgo vēstījumu. Lai pārliecinātos, cik svarīga ir ekrāna kvalitāte, atspoguļojot katru kadra detaļu, kinomīļi kopā ar filmas veidotājiem iepriekš neredzētus kadrus no filmas skatījās Samsung QLED TV ekrānos. Tā kvalitāte sasniedz pat 8K izšķirtspēju, kas ir vairāk nekā ierasts kinoteātros, līdz ar to attēlotās krāsas ir daudz precīzākās.

Kā atzīst filmas veidotāji, par krāsām tika domāts jau uzņemšanas laukumā. A. Gauja par filmas tehniski vienu no sarežģītākajām ainām stāsta: “Vienā kadrā ir tik plaša krāsu gamma un spēcīgs kontrasts – iekrāsoju vienu, bet tad mainās ēkas stāvs, līdz ar to krāsas ir atkal jānomaina. Katrs dekorāciju stāvs un filmas varonis ir savā unikālā krāsā. Šis bija viens no sarežģītākajiem kadriem, kā krāsas nācies pielāgot.”

Filmā ir arī ne mazums tumšu ainu, kā arī bieži izmantots krāsains mākslīgais apgaismojums, kas kadru padara ļoti niansētu. Tās, pateicoties QLED TV kvantu punktu tehnoloģijai, varēja redzēt izcili niansēti, kas šajā filmā ir īpaši būtiski, ņemot vērā, ka liela daļa vēstījuma tiek nodota ar vizuāliem efektiem. Šī tehnoloģija ļauj nodrošināt nemainīgu attēla kvalitāti, neskatoties uz to, vai tas filmēts pilnīgā tumsā, vai ir augsti krāsu kontrasti, pilnībā atspoguļojot detaļas arī šādās ainās.

“Filma “Nekas mūs neapturēs” savu vārdu kino vēsturē ierakstīs arī ar savu vizuālo noformējumu, parādot emocionālo, sarežģīto spēli ar krāsām. Tāpēc jo īpašs prieks, ka ne tikai atbalstījām radošo komandu filmēšanas laikā, bet arī ar QLED televizoriem varam nodrošināt, ka skatītāji pat mājās varēs nepastarpināti uztvert režisora vēstījumu ar attēlu visaugstākajā kvalitātē,” saka Sergejs Kostjučenko, Samsung Electronics Baltics sadzīves elektronikas biznesa direktors.

04102019_Nekas mus neaptures filmas pasakums (10)

Filmas „Nekas mūs neapturēs“ stāsts ir par harizmātisku mūzikas producentu Ralfu Dambergu (Andris Keišs), kas sava nepiekāpīgā rakstura dēļ, pārliecina sievu (Kristīne Nevarauska) un mīļāko (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt viņa divpadsmitgadīgā meita (Dārta Stepanova). Eksperiments pārvēršas nežēlīgā cīņā katram par savām interesēm.

Pirmizrāde notiks 9. oktobrī kinoteātrī „Kino Citadele“. 10. oktobrī tās īpašais seanss notiks kinoteātrī „Apollo“, un nedēļas nogalē filmēšanas grupa apmeklēs reģionālās pirmizrādes, ko ievadīs arī muzikāli priekšnesumi un noslēgs sarunas par nupat uz lielā ekrāna redzēto. Biļetes uz filmu un sīkāka informācija pieejama filmas oficiālajā lapā www.nekasmusneaptures.lv. Biļetes iespējams iegādāties arī kinoteātros un pasākuma norises vietās, kā arī „Biļešu paradīzē” – gan internetā, gan kasēs. Drīzumā filma būs iegādājama Shortcut lietotnē, kas pieejama arī Helio iTV klientiem.

Filmas tīzeris

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>