/ Aerokosmoss / NASA zinātnieki radījuši sensacionālu dzinēju

NASA zinātnieki radījuši sensacionālu dzinēju

emdrive_1200
Raitis Misa uz 04/08/2014 - 12:27 uz Aerokosmoss, Jaunumi

NASA Džonsona kosmosa centra zinātnieki ir eksperimentāli apstiprinājuši, ka mikroviļņu dzinējs, kuram nav nepieciešama degviela, un tātad tas vilkmes radīšanai neizmet masu, tiešām darbojas.

Tas šķietami ir pretrunā ar otro Ņūtona likumu, tomēr pētnieki uzsver, ka tā nav. Eksperimenta rezultāti ir tik pārliecinoši, ka pētījumi šajā laukā tiks turpināti. Tas potenciāli paver iespēju daudz lētāk apgūt kosmosu un sasniegt vietas Saules sistēmā, kuras izmantojot esošās tehnoloģijas sasniegt, nav iespējams.

Eksperimentā tika radīta apmēram 30-50 mikro-ņūtonu liela vilkme, kas uz Zemes spētu noturēt gaisā vien dažus miligramus matērijas. Tomēr ņemot, vērā, ka šādam dzinējam degviela nav nepieciešama, pat esošajā konfigurācijās tas jau nestu lielu ieguvumu.

Eksperiments tika veikts radiofrekvenču rezonanses dobumā (resonant cavity) izmantojot apmēram 935 MHz mikroviļņus.

5 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

5 Komentāri
 • 02/10/2014

  Labi, nav nepieciešama degviela, bet kaut kāds enerģijas avots taču ir vajadzīgs. No kurienes citādi ts mikroviļņus dabūs?

  Nevar būt
  Reply
  • 02/10/2014

   Enerģijas avots jau var būt gan saules paneļi (dodoties līdz +- Jupiteram), gan kāds reaktors. Bet ja izdotos izveidot lietojamu dzinēju, atkristu lielākā problēma – nebūtu jāved līdzi tonnām degvielas.

   Raitis Misa
   Reply
 • 12/11/2014

  Tak sen jau zināms, ka mērījumi bija neprecīzi, un nekāda sensacionāla dzinēja nekad nav bijis. Es brīnos, kā Zparks
  so ir palaidis garām :)

  Edgars Valters
  Reply
  • 13/11/2014

   Tas viss nav tik viennozīmīgi. Protams, to var un vajag apšaubīt. Pat ja apstiprināsies, ka šis konkrēti apskatītais dzinējs nedarbojas, tas nav vienīgais. Piemēram, ir http://www.emdrive.com/iac2014presentation.pdf Un nav tā, ka visi kliedz, ka nekas no tā nesanāks un sanākt nevar. Lai par to spriestu ir divas iespējas. Pašam apgūt fiziku pietiekamā līmenī, lai jautājumu izprastu vai balstīties uz publikācijām presē. Otrais vienmēr saistīts ar interpretācijas risku. Turpināsim vērot un vākt informāciju.

   Raitis Misa
   Reply
 • 01/12/2015

  Visuma telpa ir pilna ar surp turp skrejosiem dazada garuma un amplitudas vilniem un var tos izmantot ka energiju attiecigu virzes vilnu radisanai

  guntis
  Reply