/ Apskats / Huawei P9 – viedtālrunis ar trim kamerām

Huawei P9 – viedtālrunis ar trim kamerām

Huawei-P9-1200
Raitis Misa uz 29/06/2016 - 09:52 uz Apskats, Foto, Tālruņi, Video, Viedoklis

To, ka katram pieklājīgam viedtālrunim ir divas kameras – viena aizmugurē, otra priekša zina katrs. Kam gan vajadzīga vēl viena, izvietota aizmugurē, turklāt melnbalta? Atbilde slēpjas jau pašā aprakstā. Trešā kamera paredzēta melnbaltu bilžu (video gan ne) uzņemšanai. Un jā Huawei P9 rotā uzraksts Leica, kas liecina par to, ka kameras tapušas, sadarbojoties ar šo fotogrāfijas pasaulē labi pazīstamo kompāniju.

Tālrunis

Kā tālrunis Huawei P9 ir jaudīgs, plāns, labi ieguļas rokā, un metāla korpuss vēsta par to, ka darīšana ir ar premium klases mantu, bet, izņemot trešo kameru, izpaliek individuālisms, kas piemīt vairumam citu ražotāju produktu, kas liktu viennozīmīgi saprast – šis ir Huawei.

Atmiņu iespējams paplašināt izmantojot microSD kartes, bet uzlādei un komunikācijai pa USB izmantojams jaunais USB-C ports. USB-C ir standarts, kas lēnām nomaina šobrīd populāro Micro USB. Tas jau sastopams daudzu kompāniju flagmaņos un arī ne-tik flagmaņos. Mazliet dīvaini gan, ka, piemēram, Samsung Galaxy S7 tā nav un tas ir viens no retajiem t.s. lielajiem ražotajiem, kura uzvedībā vērojams šāds konservatīvisms.

Ērts ir aizmugurē izvietotais pirkstu nospiedumu skeneris, kas izvietots tālruņa vidū, uz augšu. Paņemot tālruni rokā, var iemanīties pirkstu sensoram pielikt tā, ka brīdī, kad sākat skatīties tālruņa ekrānā, tas jau ir atbloķēts. Patīkami.

P9 5,2 collu ekrāns ar 1920x1080 izšķirtspēju un punktu blīvumu 423 ppi ir pietiekami spilgts un patīkams skatīšanai. Te gan jāpiebilst, ka lielākā daļa konkurentu savos flagmaņos uzstāda ekrānus ar lielāku izšķirtspēju. Jautājums ir, vai tas ir vajadzīgs, jo individuālus pikseļus, skatoties normālā attālumā un bez lupas P9 ekrānā diez vai kāds ieraudzīs, pat ja redze ir ideāla. Ekrāna skārienu jutība ir laba, tādēļ navigācija ir veicama ērti un precīzi.

Octa-core Kirin 955 procesors un 3 GB operatīvās atmiņas ir pietiekami, lai tālrunis varētu paveikt praktiski visu, ko tam liksiet. Un tā arī ir. Es ne reizi nesaskāros ar situāciju, kad tālruņa veiktspēja būtu nepietiekama veicamajam uzdevumam.

Standarta Android saskarne nomainīta ar manuprāt, ne visai ērtu Huawei piedāvājumu – Emotion UI. Cik var noprast vizuāli aplūkojot, P9 saskarne veidota tā, lai atgādinātu Apple tālruņos sastopamo. Visam jau tikt klāt var, bet ērtāk ir kā ierasts ar Android standarta saskarni.

Tālruņa cena arī liks padomāt par to, vai to iegādāties, jo par līdzīgu cenu var iegūt alternatīvus piedāvājumus, bet tas, šķiet, attiecas uz ikvienu tālruni, jo katram ir kas tāds, kas var nepatikt un kas tāds, kas šķitīs izvēlēs vērts.

Svarīgākie parametri

  • Izmēri (mm), svars (g): 145*70.9*6.95, ap 144
  • Ekrāns: 5.2" FHD, 2.5D, 1080p (1920 x 1080), 16.7M krāsu
  • Procesors: HUAWEI Kirin 955 (64-bit), Octa-core (4 x 2.5 GHz A72+ 4 x 1.8 GHz A53)
  • Android: 6.0
  • Atmiņa, datu glabātuve: 3 GB, 32 GB
  • Navigācija: GPS/A-GPS/Glonass/BDS
  • Kameras: Aizmugurē - divas 12MP, F2.2, BSI CMOS, divu toņu zibspuldze; priekšā - 8MP, F2.4
  • Akumulators: 3000 mAh
  • Aptuvenā cena EUR ar PVN: 500

Kameras

Bet tagad pie galvenā. Kamerām.

Pašbilžu kamera uzņem 8 MP attēlus un ir gana laba savam uzdevumam, tomēr ne ar ko ļoti neizceļas. Vienkārši dara savu darbu. Uzmanību piesaistīja t.s. skaistuma režīms, ko iespējams iestatīt ar intensitāti no 1 līdz 10. Jāpiebilst, ka, iestatot lielumu 10, attēli ir tik smuki, ka neviļus jāsaka – cilvēki attēlos ir smuki pēc suņa. Tādēļ iesaku nepārcensties ar sevis uzsmucināšanu šādā veidā.

Interesantākā ir kameras aizmugure, kur izvietotas abas 12 MP kameras ar 1.25µm izmēra pikseļiem (Sony IMX286 sensori). Šis ir pirmais tālrunis, ko apskatu un kas aprīkots ar divām, galvenajām kamerām. Jāpiebilst, ka šādu tālruņu nav nemaz tik daudz. Uzreiz prātā nāk viens LG G5, un jā ir arī tāds LG X cam. Interesants ir arī jaunais CAT S60, kuram arī ir divas galvenās kameras, tiesa viena no tām ir parasta krāsu kamera, bet otra – infrasarkanā kamera.

Huawei P9 ir vienīgais man zināmais un tīmeklī atrodamais tālrunis ar melnbaltu otro kameru. Uzreiz rodas jautājums, bet kāda tam jēga? Jēga ir. Daudziem nav noslēpums, ka kameras specifikācijā minētais megapikseļu skaits nav reālais attēla pikseļu skaits. Krāsu attēla uzņemšana notiek attēla pikseļus (tos ko reāli saglabā attēla failā) veidojot no sensora pikseļiem, kam priekšā ir trīs pamatkrāsu (RGB – sarkans, zaļš, zils) Baijera filtrs.

Tātad no šiem 12 MP apmēram trešdaļa ir sarkanās krāsas, trešdaļa zaļās un trešdaļa zilās uztveršanai izmantotie pikseļi. Reāli proporcija atšķiras, bet princips paliek. Tātad ar 12 MP sensoru bez zudumiem var uzņemt labi ja 4 MP bildi. Protams, ir radīti viltīgi algoritmi, kas trūkstošos pikseļus pierēķina klāt un tālruņa atmiņā gulst attēls ar 3968 x 2976 = 11 808 768 pikseļiem.

Un te ir tas āķis. Melnbaltajai kamerai nav Baijera filtra. Tātad katrs no pikseļiem ir reāls attēla pikselis, jo nav nepieciešams veidot krāsainus attēla pikseļus. Tas nozīmē, ka uzņemot melnbaltus attēlus ar tam speciāli paredzētu kameru, iegūstam daudz augstākas reālās izšķirtspējas attēlus.

Un Huawei iet vēl tālāk. Lai uzlabotu arī krāsaino attēlu kvalitāti, uzņemot krāsu attēlus, no melnbaltās kameras sensora tiek ņemti pikseļu spilgtuma dati. Tā ir Huawei IMAGEsmart 5.0 tehnoloģija. Un jāatzīst, ka rezultāts ir labs. Arī krāsu attēli ir augstas kvalitātes.

Vēl izmantojot situāciju, ka P9 ir divas fiziskās kameras un tātad ir pieejama telpiskuma informācija (līdzīgi kā cilvēkam ar divām acīm) ir izveidota t.s. hibrīda fokusa sistēmu, kas ļauj kontrolēt attēlu asuma dziļumu – lieta, kas ar vienu kameru viedtālrunī nav kvalitatīvi realizējama.

Kameras aplikācija ir līdzīga citu tālruņu kameru aplikācijām. Ir dažādi uzņemšanas režīmi, ieskaitot, protams, melnbaltu un arī HDR. Tiesa HDR attēli lielākoties nav ar diez ko lielāku dinamisko diapazonu kā standarta režīmā uzņemtie. Iespējams tādēļ, ka jau standarta režīmā kamera uzņem labas bildes.

Ir arī t.s. PRO režīms, kad fotogrāfs var iestatīt ekspozīcijas parametrus, konkrēti ISO, ekspozīcijas laiku, u.c.

Protams, ir arī videorežīms, kas ļauj uzņemt kvalitatīvus video. Labākais ko kamera piedāvā ir 1080p@60fps. Un jā. Ar melnbalto kameru video uzņemt nevar. Žēl ka tā, jo šādi noteikti varētu iegūt interesantus kadrus.

Secinājumi

Viens ir skaidrs, ja runa ir par fotografēšanu, Huawei P9 šobrīd alternatīvas nav. Kaut arī tālrunis vēl nav ieguvis DxOMark novērtējumu, tas gan jau būs saraksta augšgalā. Uzņemtie testa attēli ir asi un kvalitatīvi. Kā ierasts, foto un video kvalitāti varat novērtēt attiecīgi Flickr un YouTube (zemāk). Ja runājam par tālruni un tā veiktspēju, tad jāatzīst, ka tas ir gana spējīgs, bet tam ir daudz alternatīvu ar vismaz līdzīgu veiktspēju un iespējām.

Krāsaino foto paraugi Flickr

Melnbalto foto paraugi Flickr

Video paraugi YouTube

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>