/ Apskats / Caterpillar CAT S60 – tālrunis, kas neslīkst un redz arī tumsā

Caterpillar CAT S60 – tālrunis, kas neslīkst un redz arī tumsā

cat_s60_1200
Raitis Misa uz 30/11/2016 - 14:23 uz Apskats, Interesanti, Tālruņi, Video

Caterpillar CAT S60 – pirmais viedtālrunis ar iebūvētu FLIR infrasarkano kameru. Vēl nesen infrasarkano kameru tehnoloģija bija kārtības sargu un armijas sniedzamības sfērā, jo maksāja salīdzinoši lielu naudu un kameras nebija īpaši kompaktas. Tad, 2014. gadā, nāca tālrunim piespraužamu un citādi pievienojamu IR kameru laiks. Šodien ikviens var iegādāties tālruni, kas ļaus ne tikai redzēt pilnīgā tumsā, bet arī fotografēt un uzņemt video līdz pat 5 m dziļā ūdenī.

CAT jeb Caterpillar markas tālruņus ražo kompānija Bullitt Mobile. Galu galā Caterpillar bizness ir smagā mašīnbūve celtniecības nozarē, ne viedtālruņi. Var piebilst, ka CAT ir tikai viens no šīs kompānijas ražoto tālruņu zīmoliem. Bullitt Mobile radījusi arī jauno Kodak Ektra viedtālruni, kas veidots, uzmanības centrā liekot tā kameru, tālruņus ar JCB marku un citus.

Savā ziņā CAT S60 ir nišas produkts, jo tālrunis ir lielāks un smagāks (223 g) par citiem šobrīd nopērkamajiem, bet tas ir arī daudz stiprāks un ar ietilpīgu akumulatoru – 3800 mAh. Un tas nebūt vēl nav visu labo īpašību uzskaitījums.

Tālrunis

S60 tehniskie parametri ir pietiekami labi, bet īpaši neizceļas šobrīd nopērkamo viedtālruņu vidū. Operatīvās atmiņas apjoms ir 3 GB, datu glabātuves apjoms 32 GB, bet visu darbina astoņu kodolu Qualcomm Snapdragon MSM8952-3.

4.7 collas lielais a-Si AHVA ekrāns ar 1280 x 720 punktu izšķirtspēju, nepretendē uz multimediju iekārtas cienīgu ekrānu, tomēr ir spilgts un to pasargā 1 mm biezs Gorilla Glass 4, kas ir vairāk nekā divas reizes biezāks nekā standarta tālruņiem. Ekrāns ir lietojams arī ar slapjiem pirkstiem un cimdos (pārbaudīju, darbojas, vienīgi atbloķēšanas ekrāna zīmējumu cimdos uzzīmēt neizdodas), kas atvieglo tālruņa lietošanu dažādos ne visai patīkamos vai ērtos (siltos) apstākļos.

Diemžēl nav nu jau ierastā pirkstu nospiedumu skenera, kas ļauj ātrāk atbloķēt tālruni, tomēr arī šis nebūs iemesls atteikties no CAT S60, ja ir vēlme vai nepieciešamība iegūt infrasarkano (IR) kameru, kas vienmēr ceļo līdz.

IR attēlus veido ar IR kameru, kurā uzstādīts FLIR Lepton sensors un tālruņa parasto kameru. Abi attēli tiek programmiski kombinēti, tādēļ IR attēlā ir redzami uzņemto objektu kontūri. Piemēram, ja uzņemta cilvēka seja, redzams gan sejas IR attēls, gan ieskicēti sejas kontūri. Tas ir īpaši noderīgi IR attēlus uzņemot tehniskām vajadzībām, jo tajos uzreiz redzams, piemēram, kura detaļa pārkarsusi vai tieši kur, pa kuru šķirbu, no ēkas noplūst siltums utt.

Rezumējot paša tālruņa apskatu no tradicionālā viedtālruņa lietotāja viedokļa, var teikt, ka S60 ir viedtālrunis ar cienījamu veiktspēju un papildu lietām, kas S60 padara papildu uzmanības vērtu. Kaut vai triecienizturība nometot no līdz pat 1.8 m augstuma (atbilstība 810G militārajam standartam) un atbilstība IP68 vides noturības standartam.

Citas tehniskās detaļas ietver navigācijas atbalstu (loģiski), kas izmanto ne tikai GPS un assisted-GPS, bet arī Glonass un pat Ķīniešu Beidou satelītus. CAT S60, protams, ir arī Bluetooth, un arī NFC, FM radio, barometrs un altimetrs.

IR pasaulē

Infrasarkanā kamera noteikti radīs zināmu jautrību uzņemot cilvēkus un mājas mīluļus, tomēr tās īstā sūtība ir kalpot dažādu tehnisku jautājumu un ķibeļu risināšanai. Ar CAT S60 uzņemto IR attēlu izšķirtspēja ir 640x480 punkti, tomēr IR attēlu reālā izšķirtspēja ir 320x240 punkti. Liekākas izšķirtspējas attēls tiek iegūts, apvienojot parastās (redzamās gaismas) kameras attēlu, un interpolētu IR attēlu. Tiesa, uzņemot tuvumā esošus objektus, ir vērojama attēlu nobīde, kad redzamās gaismas un IR attēli nepārklājas precīzi. Tas var radīt neērtības, ja precīzi jānosaka, piemēram, vieta kas uzkarst kādā vizuāli viendabīgā objektā. Nobīdes efekts gan izzūd jau uzņemot 2-3 m un lielākā attālumā.

S60 spēj uzņemt arī IR video. Tas gan nav īpaši plūstošs, kustīgie objekti pārvietojas lēcieniem apmēram 4-5 reizes sekundē. To var novērtēt paraugos, kas pievienoti publikācijai. FLIR kameras aplikācija ļauj veidot arī time lapse video, kad ik pēc noteikta laika tiek uzņemts viens videokadrs un no tiem tiek izveidots paātrināts video. Tā var iemūžināt to, kā, piemēram, atdzist kāds sakarsis objekts.

Uzņemtos attēlus var apstrādāt un ar tiem pat veidot atskaites izmantojot bezmaksas FLIR tools. Šis rīks pieejams gan attēlu apstrādei tālrunī, gan arī Mac vai PC datorā. IR attēlā var salikt punktveida marķierus vai arī definēt apgabalus, kuros tiek noteikta augstākā, zemākā un vidējā temperatūra. Tas noderēs, ja attēlā ir vairāki karsti vai auksti punkti un nav vizuāli iespējams noteikt, kurš ir karstākais/aukstākais.

FLIR tools ļauj arī veidot atskaites PDF formātā. Atskaitē ietilpst informācija par marķieriem, kas izvietoti attēlā, IR attēls un arī redzamās gaismas attēls. Tas ļauj, piemēram, izdrukāt iegūto informāciju un iekļaut to kādā atskaitē par veiktajiem darbiem vai arī ātrāk novērst kādas problēmas, kas konstatētas apsekošanas laikā utt.

Secinājumi

Mūsdienu piesātinātajā viedtālruņu tālruņu tirgū, kur ražotāji cenšas radīt un piedāvāt pircējiem arvien plānākus un iespējām bagātākus aparātus, CAT S60 noteikti piesaistīs ne vienu vien skatienu, jo manuprāt patīkami izceļas “pūlī”. Tas ir biezāks un smagāks, bet par to arī iztīrīgāks par jebkuru citu viedtālruni, ko šodien var nopirkt. Arī par tiem, kas pretendē uz īpašu izturīgumu. Un maz ticams, ka S60 piemeklēs tādas ķibeles kādas piemeklē dažu labu, kad arvien mazākā korpusā mēģina iedabūt arvien ietilpīgāku akumulatoru.

Tādēļ, ja vien neizjūtat īpašu tieksmi pēc kaut kā plāna un trausla, iesaku apsvērt S60 kā vienu no kandidātiem kļūt par nākamo tālruni. Un papildu bonuss būs, izsakoties kāda interneta komentētāja vārdiem, “beidzot ir radīts tālrunis, kas ļauj noteikti vai tā meitene pie bāra letes ir tiešām karsta, vai arī tas ir tikai alkohols...”

Tehniskie dati

 • 3800 mAh nenomaināms akumulators
 • 4.7" a-Si AHVA, HD, 1280x720 ekrāns ar spilgtumu 540 niti
 • Corning® Gorilla® Glass 4
 • 13 MP galvenā kamera, 5 MP priekšējā kamera
 • FLIR infrasarkanā (termiskā) kamera
 • 3.5 mm austiņu izeja, micro-USB 2.0, USB-OTG
 • Bluetooth® 4.1, NFC, Wi-Fi® 802.11 b/g/n 2.4GHz
 • GLONASS, GPS, aGPS, Beidou
 • Nano SIM (Dual SIM)
 • 3 GB RAM, 32 GB glabātuve, līdz 128 GB microSD
 • Qualcomm MSM8952-3 (4 x 1.5GHz + 4 x 1.2GHz) procesors
 • Android™ 6.0 Marshmallow
 • IP68 sertifikāts (līdz 1h 5m dziļumā, 1.8 m kritiens uz betona)
 • Darba temperatūra -25°C līdz 55°C
 • 147.9 x 73.4 x 12.66 mm
 • 223g

Infrasarkano attēlu paraugi Flickr

Infrasarkano video paraugi YouTube

Attēlu paraugi Flickr

Video paraugi YouTube

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>