/ Apskats / Western Digital Black2 Dual Drive – ātrums un apjoms prasīgam lietotājam

Western Digital Black2 Dual Drive – ātrums un apjoms prasīgam lietotājam

WD-Black-web_crop
Raitis Misa uz 03/06/2014 - 13:28 uz Apskats, Datori, Dzīvesstils

Ne katru dienu tiek radīts produkts, kurš patiesi atšķiras no saviem sugas brāļiem, it īpaši, ja runa ir par cietajiem diskiem. Zinām, ka tie mēdz būt parasti, jeb HDD, tādi, kuros izmantota zibatmiņa, jeb SSD, nu un vēl daži kur apvienotas abas tehnoloģijas, bet zibatmiņa kalpo vien kā buferis veiktspējas uzlabošanai. Bet kā būtu, ja vienā diska korpusā apvienotu abus? Iepazīstinām ar Western Digital Black2 Dual Drive, kas veidots no 120 GB SSD un 1 TB HDD.

Kas ir Black2

WD Black2 Dual Drive ir 9.5 mm biezs (tātad datorā būs nepieciešama atbilstoša izmēra vieta) cietais disks, kurā apvienota SSD ātrdarbība un HDD ekonomiski izdevīgā ietilpība. Tas sasniegts veidojot iekārtu, kurā ir 120 GB SSD sadaļa un 1 TB HDD sadaļa. Divi cietie diski vienā! Tātad vairs nav jāizvēlas kompromiss starp ātrumu un ietilpību, kas ir problēma daudziem piezīmjdatoru lietotājiem. SSD diski ir ātri, bet ar salīdzinoši nelielu ietilpību, savukārt HDD, gluži otrādi ir relatīvi lēti un ietilpīgi, bet lēndarbīgi.

WD apgalvo, ka tieši lietoji ir tie, kas iedvesmoja to veidot šo jauno disku. Un šķiet rezultāts - Black2 Dual Drive, ir sasniedzis mērķi.

Sākam darbu

Black2 Dual Drive ievietots glītā kastē, kurā bez paša diska ir arī USB atslēga, vads SATA diska pieslēgšanai USB, izmantojot divus USB portus. Iepakojumā ir arī īsa pamācība diska uzstādīšanā teju ceturtdaļsimtā valodu, starp kurām latviešu gan nav. Bet diska uzstādīšanas process ir vienkāršs un lielas problēmas nav sagaidāmas.

Izņemiet no datora esošo disku un ievietojiet tajā Black2 disku. Veiciet operētājsistēmas un visu nepieciešamo tās komponentu instalēšanu. Kad operētājsitēma, pilnībā uzstādīta, ievietojiet brīvā USB portā komplektā iekļauto USB atslēgu. Šī atslēga nodrošinās to, ka pārlūkā automātiski atvērsties atbilstoša tīmekļa lapa WD portālā, kurā varēs iegūt diska sadaļas veidošanas programmatūru.

Ielādējiet šo programmu un palaidiet ar administratora tiesībām (Run as administrator). Kad programma būs sekmīgi instalēta, Windows vidē kļūs pieejama otra diska sadaļa. Viss, dators ir gatavs darbam.

Šādi rīkojoties ir nodrošināts, ka operētājsistēma ir uzstādīta diska SSD sadaļā. Tas nodrošina to, ka tā darbosies daudz ātrāk, kā tad, ja izmatojat parastu cieto disku. Savukārt HDD daļa nodrošina to, ka dažādiem lietotāja datiem ir pieejams 1 TB diska vietas. Windows disku pārvaldniekā visas diska sadaļas redzamas, kā viena diska loģiskās sadaļas.

Viss process, uzstādot Windows 8, aizņēma mazāk kās stundu. Datora veiktspēja pēc Black2 Dual Drive uzstādīšanas jūtami uzlabojās, salīdzinot ar to, kāda tā bija izmantojot standarta HDD.

Esošas sistēmas klonēšana

Ja kāda iemesla dēļ, ir nepieciešams veikt esošās operētājsistēmas instalācijas pārvietošanu uz jauno disku, to iespējams paveikt Acronis True Image WD edition programmu, kas pieejama izmantojot to pašu USB atslēgu. Tiesa, ka klonējamajā diskā aizņemti vairāk nekā 120 GB ir ieteicams tomēr veikt OS uzstādīšanu no jauna. Protams, var veikt arī klonēšanu daļu datu no klona izslēdzot tā, lai kopējamo datu apjoms nepārsniegtu 120 GB. Tas tādēļ, ka Black2 Dual Drive SSD sadaļa ir ar šādu ietilpību.

Ātrdarbība

Ir skaidrs, ka Black2 diska ietilpība atbilst augstākajiem standartiem, bet kā ir ar veiktspēju? Lai to noskaidrotu, salīdzināju diska SSD sadaļu ar 120 GB Kingston SH100S3120G, bet HDD sadaļu ar 500 GB Seagate ST500LM021, kura diska plašu griešanās ātrums ir 7200 apgr./min.

Testam izmantoju CrystalDiskMark 3.0.3 programmas 64 bitu versiju. Redzams, ka salīdzināto disku veiktspēja ir līdzvērtīga. Black2 diska SSD sadaļa ir lasīšanas veiktspējas ziņā tikai nedaudz atpaliek no SSD diska, bet ierakstīšanas veiktspējas rādītāju pat nedaudz pārspēj. Atšķirības ir nelielas, un lietotājs ikdienā pat nespētu noteikt, kurš disks datorā uzstādīts. Savukārt, Black2 HDD sadaļa ir līdzvērtīga augstas veiktspējas 2.5 collu piezīmjdatora cietajam diskam.

Tas nozīmē to, ka dators ar Dual2 darbosies tikpat ātri cik dators, kura operētājsistēma uzstādīta SSD diskā, bet nodrošinās 1 TB disku vietas lietotāja datiem.
Testu rezultātu salīdzinājums:

Disks

Black2 HDD

Seagate

Black2 SSD

Kingston

Secīga lasīšana

120.439 MB/s

145.940 MB/s

419.319 MB/s

487.332 MB/s

Secīga rakstīšana

120.246 MB/s

143.996 MB/s

150.032 MB/s

139.717 MB/s

Nejauša lasīšana

34.532 MB/s

31.887 MB/s

363.264 MB/s

423.614 MB/s

Nejauša rakstīšana

59.318 MB/s

68.628 MB/s

148.270 MB/s

115.626 MB/s


Secinājumi

Ja vēlaties savu esošo datoru ar standarta cieto disku padarīt ievērojami ātrāku un paplašināt esošo diska vietu, Western Digital Black2 Dual Drive ir, iespējams, labākā izvēle, jo līdzīga diska šobrīd tirgū nav. Tā iegādi ir vērts apsvērt pat tad, ja esošais disks piezīmjdatorā ir 1 TB HDD vai 128 GB SSD. Abos gadījumos būs ieguvums. Pirmajā būtisks ātrdarbības pieaugums, otrajā – papildu 1 TB vietas diskā. Turklāt esošo disku varēsiet izmantot rezerves kopijām.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>