/ Apskats / Viedpulkstenis Garmin Vivoactive

Viedpulkstenis Garmin Vivoactive

vevo_ready
Oskars Linde uz 18/02/2016 - 19:56 uz Apskats, Ierīces, Interesanti, Jaunumi

Garmin Vivoactive ir plāns viedpulkstenis ar iebūvētu GPS, Bluetooth, kā arī to var savienot ar sirds ritma jostu un citām sensoru ierīcēm. Tam ir uzstādāmi dažādi “Watch Face” jeb pulksteņa izskati. Vivoactive ir dažādi sporta režīmi, kuru skaitu var palielināt. Tajā var saņemt ziņojumus no viedtālruņa, vadīt viedtālrunī mūzikas atskaņošanu un vēl ir citas lietas, ko spēj šis ērtais, plānais viedpalīgs.

Aktīvs viedpalīgs

Katru darbību, vai tā būtu skriešana, iešana, riteņbraukšana vai pat peldēšana (jā, viedpulkstenis ir ūdensdrošs), ir iespējams ierakstīt, salīdzināt un ar rezultātiem var dalīties ar citiem. Pat tad, kad nenodarbojaties ar sportu, tas ieraksta, cik soļus Jūs noejat, vienīgi skaitīšana nav precīza, jo pakratot roku sēžot krēslā, tiks pieskaitīts kāds solis klāt. Bet dienu interesantāku padara noteikts soļu skaits, kas dienā jānoiet, ja to izdara, tad ekrānā parādās uguņošanas animācija un viedpulkstenis apsveic Jūs ar izpildīto mērķi.

Īpašie žetoni tiek doti par citu mērķu sasniegšanu, piemēŗam, 100 000 soļu veikšanu. Arī gulēšana tiek ierakstīta un analizēta – vidējais gulēšanas ilgums dažādos laika intervālos, dienās, nedēļās, mēnešos, vidējais dziļais, vieglais miegs un pat vieglas pamošanās.

Lielākoties visu informāciju un rezultātus var apskatīties tikai caur viedtālruni, kas reizē ir neparocīgi, ja viedtālrunis nav pa rokai, bet no otras puses nesarežģī Vivoactive lietošanu (visai izvēlnei var iziet cauri ar dažiem pieskārieniem).

Ārējais izskats un ekrāns

Garmin Vivoactive izskats ir vienkāršs, bet gumijas siksniņa piedod tam sportisku noskaņu. Tā dizains nav uzmācīgs, tāpēc to var vilkt ne tikai pie sporta tērpa, bet arī pie ikdienas apģērba. Arī peldbaseinā to var atstāt uz rokas, jo tas ir ūdensdrošs līdz pat 50 metru dziļumā.

Salīdzinot ar citu viedpulksteņu izskatu, šis ir tāds pa vidu - nav tikai kā aprocīte un nav arī liels un elegants. Patiesībā tas ir pat ļoti plāns, tikai 8mm biezumā un svara ziņā par aproci īpaši smagāks nav, skrienot netraucē.

Tiešā saules gaismā ekrāns tāpat ir redzams, bet, ja vakarā zemā apgaismojumā tas ir par tumšu, tad var ieslēgt papildus apgaismojumu. Pirkstu nospiedumus un skrāpējumus uz ekrāna ir grūti atstāt, bet uz pieskārieniem tas reaģē ar nelielu aizkavēšanos. Ekrāna izmērs ir pietiekoši liels un uzrakstus uz tā var skaidri izlasīt, vienīgi no zema leņķa skatoties gan neko nevar redzēt.

Connect IQ

Connect IQ

Connect IQ ir lietojumprogrammu veikals Garmin ierīcēm, kā Play Store priekš Android ierīcēm. Tajā var papildus uzinstalēt citus pulksteņa izskatus, kā arī aplikācijas. Kopā pašlaik tur ir ap 750 pulksteņu izskatu un aplikāciju. Pat kādu spēlīti var atrast, piemēram, Flappy Bird pakaļdarinājumu. Var arī uzinstalēt un uzlikt, lai skriešanas maršuts parādās uz viedpulksteņa.

Paziņojumi

Lai savienotos ar viedtālruni nepieciešams uzinstalēt aplikāciju Garmin Connect. Savienojot viedtālruni ar Garmin Vivoactive, uz viedpulksteņa nāk paziņojumi par neatbildētiem zvaniem, īsziņām, e-pastiem, Instagram jaunumiem un citiem. To, kuri paziņojumi parādās uz viedpulksteņa, minētājā aplikācijā Connect pie uzstādījumiem var noregulēt. 

Paziņojumi

Sirds ritma josta

Ir  viedpulksteņi, kuriem klāt nāk sirds ritma sensors, bet tas nav tik precīzs kā šī ierīce - josta. Nedaudz amizanti izskatās tādas lietošana, bet tā ir paredzēta tikai sportojot un sportā jau nav svarīgs izskats, bet gan rezultāts. Lai gan zem krekla to var nēsāt arī, piemēram, darbā, pēc laika tā sāk spiest un traucēt.
 Josta ir mazgājama. To var mazgāt ar rokām vai, noņemot plastmasas sensoru, veļas mašīnā.

Akumulators

Viedpulkstenis šajā ziņā nav salīdzināms ar viedtālruni. Neskatoties uz to, ka GPS un Bluetooth tam ir ieslēgts nepārtraukti, un katru dienu vismaz reizi tiek veikta kāda sportiska aktivitāte – nedēļu tas var izturēt bez uzlādes. Akumulatora lādētājs nav jāsprauž pulkstenī, to vienkārši uzliek virsū uz lādētāja un uzlāde var notikt.

Secinājumi

Garmin Vivoactive ir domāts īstiem sporta entuziastiem vai tiem, kas nodarbojas ar sportu profesionāli, un tā cena ir atbilstoša funkcijām – 299 eiro. Tas ir savienojams ar viedtālruni un var saņemt tā paziņojumus. Viedpulkstenis ziņo par jaunu paziņojumu viegli ievibrējoties. Programmatūrā ir ''mērķi'' un ''žetoni'', kas motivē ik dienu pakustēties. Labi, ka tas ir ūdensdrošs – ejot dušā nav jāuztraucas, ka aizmirstās to novilkt. To var lietot dažādos sporta režīmos, kurus pēc tam var analizēt. Arī miegā tas fiksē Jūsu kustības. Akumulators var izturēt diezgan ilgi. Bet, runājot par sliktajām īpašībām, Connect IQ veikals ir diezgan patukšs, tur prasītos vairāk aplikācijas un pulksteņa izskatus. Izvēlne ir vienkārša, varbūt pat pārāk vienkārša. Arī pats dizains ir moderns, pārāk vienkāršs – atgādina lētos Ķīnas pulksteņus pa pāris eiro-, visvairāk par to liecina parastās gumijas siksniņas.

Oficiālais Garmin Vivoactive video

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>