/ Dzīvesstils / Tests: Samsung robots putekļu sūcējs PowerBot VR9000

Tests: Samsung robots putekļu sūcējs PowerBot VR9000

powerbot-vr9000-featured
Reinis Zitmanis uz 26/03/2015 - 09:34 uz Dzīvesstils, Noderīgi, Tests

Tirgus pionieris - iRobot ir pacenties, lai šādas ierīces būtu visiem zināmas un ikdienišķas - ikdienišķi roboti, tādi kas tev slauka māju :) Gribētos jau skaļi teikt - tagad jau katram otrajam mājās ir pa robotam. Tomēr gluži tā vēl nav! Lūk, jauna veida robots - putekļu sūcējs - VR9000. Galvenā atšķirība - tas tiešām sūc, nevis slauka!

Atšķirīgs dizains

PowerBot, atšķirībā no "klasiskajiem" "rumb"veida sūcējiem raksturo īsti tehnokrātisks dizains - iRobot ir tāds plakans, kā hokeja ripa (normāla pusdienu šķīvja izmērā), savukārt Powerbot dizaina ziņā ir kā Daisons vai Pompidū centrs. To raksturo dažādu krāsu un formu izciļņi - dizains kurā forma pasvītro funkciju.
Izmantotie materiāli liecina par premium klases produktu - plastikāta detaļas ir kvalitatīvas, savienojuma vietas nevainojamas, uzdrukātie uzraksti un materiālu dažādība liecina par kaut ko tehnokrātisku un muskulāru.
 
Moderna nama istabas kaktā tas viennozīmīgi piesaistīs vairāk uzmanības, nekā jau tradicionālie roboti sūcēji. Šāda dizaina priekšmets nav jāslēpj "būcenī", bet lepni jātur istabas kaktā lai visi redz un prasa: "O, kas tas jums tāds?!"

Darbībā

Ieslēgts tas brauc un skaļi šņāc - sūc. Galvenā atšķirība ir tā, ka VR9000 ir tieši sūcējs. Ja iRobot meistarība zināmā mērā ir atkarīga no slotiņu stāvokļa, tad Samsung PowerBot tieši Sūc. Dažādu krāsu un formu izciļņi un cilindri uz PowerBot virsmas veido savstarpējas gaisa kameras, kurās tiek veidots "ciklons", kas palielina gaisa plūsmu un novirza putekļus tvertnē.

Skaļš, bet ne vairāk kā visi pārējie. Ja tāds tev sūc biroju, kolēģiem jāsarunājas skaļi. Mājās par fona mūziku sūkšanas laikā arī varam aizmirst. Jāaizver durvis uz telpu, kas tiek tīrīta. Uzlādes bāku atrod labi un uzlādēts akumulators arī izskatās, ka pietiks vairākām sūkšanas reizēm.

Tīrīšana

Par laimi, nav nekādu ūdeņu vai maināmo putekļu maisiņu. Tomēr tehnokrātisks dizains spēj radīt jautājumus, arī kad ir vēlme iztīrīt sūcēju. iRobotam viss ir vienkārši un saprotami, pat pirmo reizi ar to sastopoties - vienkārša atvilkne - izņēmu, izbēru, iespraudu atpakaļ. Savukārt Samsungam tur viss ir it kā "krutāk" ar visādām "ciklona turbīnu" caurspīdīgas plastmasas kamerām un kad vēlies to iztīrīt, pirmajā brīdī nav skaidrs, ko tur kurā vietā jāver vaļā. Izrādās gana viegli, bet ne acīmredzami.

Tātad:

Plusi:

+ VR900 ir augstāks "klīrenss" (attālums starp apakšu un grīdu). Ko tas dod - PowerBot's labāk rāpo pāri visādiem vadiem, paklāju malām utml un arī putekļu kušķi nepaliek uz vada vai paklāja malas.
+ Izskatās, ka pateicoties sūkšanas funkcijai, tas ar telpu tiek galā ātrāk. Nevis skraida ātrāk, bet ātrāk beidz darbu. Precīzi mērīts nav, bet subjektīvi tā liekas.

Trūkumi:

- VR9000 ir augstāks par iRobotu. Ko tas nozīmē?: - atā skapjapakšas un dažu zemāku dīvānu apakšas. Netiks izsūkt apakšā.

Kopsavilkumam:

Tātad, ja salīdzinam ar to, ko pazīstam vairāk: iRobots labāk lien zem mēbelēm, bet nesūc, mēdz "uzsēsties" uz vadiem un sūc tikai nedaudz, vairāk birstē (parauš) sev netīrumus apakšā. Powerbots izskatās tehnoloģiskāk, "krutāk", ja varam tā teikt, Sūc pa Īstam, labāk pārbrauc pāri dažādiem šķēršļiem un vadiem, bet nepalīdīs zem skapjiem.

Verdikts: Ja šobrīd vēlaties sev nopirkt robotu sūcēju - VR9000 ir obligāti izskatāms variants.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>