/ Aerokosmoss / SpaceX atsāks lidojumus ar uzlabotu Falcon 9

SpaceX atsāks lidojumus ar uzlabotu Falcon 9

F9-1200
Raitis Misa uz 04/09/2015 - 19:21 uz Aerokosmoss, Interesanti, Jaunumi

Pēc nesenās katastrofas, kad 28. jūnijā, starta laikā izjuka SpaceX Falcon 9 raķete, kuras uzdevums bija nogādāt kravu Starptautiskajā kosmosa stacijā, Falcon 9 lidojumi ir pārtraukti. 31. augustā kompānijas prezidents paziņoja, ka SpaceX atsāks Falcon 9 lidojumus, turklāt jau ar uzlabotu raķeti.

Līdz šim izmantotās Falcon 9 raķetes apzīmējums ir Falcon 9 v1.1. Uzlaboto raķetes versiju, pagaidām gan neformāli, papildina apzīmējums v.1.2. Tādejādi tiek uzsvērts, ka šī, salīdzinot ar iepriekšējo, ir būtiski uzlabota raķete.

Lielākais uzlabojums ir jaudīgāki galvenie dzinēji, kuru vilkme par apmēram 30% pārspēj iepriekš izmantotos. Mācoties no kļūmes, kad raķetes izjukšanu izraisīja salīdzinoši vienkārša detaļa – balsts skābekļa tvertnē, ir veikta arī virkne preventīvu uzlabojumu, kas mazina līdzīgu kļūmju iespējamību turpmāk.

Plānots, ka pirmais jaunās raķetes starts varētu notikt jau novembrī. Zīmīgi, ka šī starta laikā atkal tiks mēģināts jūrā vai uz zemes nosēdināt raķetes pirmo pakāpi. Kā zināms, pirmie divi šādi mēģinājumi bija neveiksmīgi. Tiesa otrajā mēģinājumā raķetes pirmā pakāpe nosēdās pareizi, bet laikus neizslēdzas tās galvenais dzinēj un tā apgāzās. SpaceX pārstāvji ir optimistiski un uzskata, ka vēl šogad tā kļūs par pirmo kompāniju, kas radījusi raķeti ar atkārtoti izmantojamu pirmo pakāpi. Interesanti, ka SpaceX nākotnes plānos ietilpst arī otrās pakāpes atgriešana uz Zemes, atkārtotai izmantošanai.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>