/ Bizness / SoftMaker Office 2016 – laba alternatīva

SoftMaker Office 2016 – laba alternatīva

softmaker_office_2016_professional_for_windows_boxshot_en_1200
Raitis Misa uz 28/02/2017 - 13:32 uz Bizness, Programmas

Daudzi lietotāji ikdienā izmanto dažādas Microsoft Office versijas. Ja šīs programmatūras licence jāiegādājas uzstādīšanai biroja datorā, un nav plānots izmantot Office 365, var rasties jautājums, vai nav pieejama kāda alternatīva, kas maksātu mazāk? Izrādās, šāda alternatīva eksistē SoftMaker Office 2016 veidā.

SoftMaker Office 2016 paketē iekļautas šādas programmas:

  • Teksta redaktors TextMaker 2016;
  • Tabulu redaktors PlanMaker 2016;
  • Prezentāciju veidošanas programma Presentations 2016;
  • E-pasta, uzdevumu un laika plānošanas programma Thunderbird.
TextMaker 2016

TextMaker 2016

SoftMaker apgalvo, ka TextMaker 2016 ir vislabāk ar Microsoft Word savietojamais alternatīvais teksta redaktors. Kā apgalvo ražotājs, tas bez jebkādām problēmām un atšķirībām dokumenta izskatā to atverot, spēj strādāt gan ar vecā .doc formāta dokumentiem, gan arī .docx. Kompānijas mājaslapā pat teikts, ka TextMaker 2016 garantē dokumentu apmaiņu bez problēmām. Atverot dažus .docx, kas ir pa rokai, tiešām nav redzama atšķirība dokumenta izkārtojumā salīdzinot ar to, kā tie izskatās atverot, piemēram, Word 2010.

TextMaker 2016 spēj rediģēt arī OpenDocument, RTF un arī HTML failus. TextMaker 2016 rediģējamo dokumentu, protams, ļauj saglabāt PDF formātā un kas ir interesanti arī elektronisko grāmatu formātā EPUB.

Saprotams, ka aktuāls ir jautājums par pareizrakstības pārbaudi. SoftMaker Office ietver pareizrakstības pārbaudi virknei valodu. Latviešu pareizrakstībai atbalsts nodrošināts tikai atvērtā koda formātā Hunspell. Tiesa nesen pakotnei pievienots latviešu valodas interfeisa opcija un vārdu pārnešana. Tas liek domāt, ka arī pareizrakstība tiks papildināta ar SoftMaker izstrādātu moduli. Līdz tam jālieto atvērtā koda risinājums, kas darbojas diezgan labi un pēc novērojumiem, ietver dažu labu vārdu, ko neietver MS Office un Tildes Biroja piedāvātie pareizrakstības risinājumi.

PlanMaker 2016

PlanMaker 2016

PlanMaker 2016 līdzīgi kā pakotnes teksta redaktors, spēj strādāt gan ar .xls, gan arī ar .xlsx formāta tabulām.

Pavisam nesen PlanMaker tika papildināts ar t.s. pivot tabele. Tas būtiski uzlabo savietojamību ar Excel un paplašina programmas izmantošanas iespējas ērtai dažādu datu atainošanai, dažādos griezumos.

Presentations 2016

Presentations 2016

Programmas nosaukums jau pasaka to, ka šī ir prezentāciju veidošanai domāta programma. Tā labi savietojama ar visu versiju Microsoft PowerPoint prezentācijām un ļaus tās gan apskatīt, gan veikt tajās labojumus.

Kad prezentācija sagatavota, to var saglabāt arī PDF formātā, kas ļaus to ērti izrādīt, piemēram, planšetdatorā vai citā ierīcē, kuru darbina ne Windows operētājsistēma.

Thunderbird

Thunderbird e-pastiem un plānošanai

Daudzi Mozilla Thunderbird ikdienā izmanto kā savu galveno e-pasta klienta programmu. Tā iemantojusi labu reputāciju, jo nodrošina visu to, ko e-pasta lietotājam vajag. SoftMaker izstrādājuši, kā paši apgalvo, uzlabotu Thunderbird versiju, kas nodrošina ērtāku nekā Thunderbird nodrošina oriģināli, laika plānošanu un kontaktu pārvaldību.

Vai izvēlēties?

Tas, vai izvēlēties SoftMaker Office 2016, ir katra lietotāja paša ziņā. Programmu pakotne nodrošina labu savietojamību ar Microsoft Office, bet maksā krietni mazāk, turklāt tā pieejama arī Linux versijā. Tomēr, ja ikdienas darba procesi pieļauj labi zināmu bezmaksas alternatīvu izmantošanu, var izraudzīties lietot tās. Tiesa jārēķinās ar to, ka cietīs savietojamība ar Microsoft Office.

1 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 Komentāri