/ Aplikācijas / Šodien beidzas Windows XP ēra

Šodien beidzas Windows XP ēra

End_of_suuport_1200_cut
Raitis Misa uz 08/04/2014 - 09:57 uz Aplikācijas, Datori, Drošība, Programmas, Viedoklis
Šķiet, reti kura operētājsistēma ir izpelnījusies tik daudz uzmanības un ir tik iecienīta lietotāju vidū kā Windows XP. Tās lietotāju īpatsvars pēc paziņojuma, ka 12 gadus, kopš izlaišanas, operētājsistēmas atbalsts tiks pārtraukts 2014. gada 8. aprīlī (šodien), no vairāk nekā 20% 2013. gada sākumā ir nokrities līdz apmēram 10-12% 2014. gada februārī.

Tas nozīmē to, ka, neskatoties uz atbalsta pārtraukšanu, šodien vēl arvien katrs desmitais personāldators uz Zemes darbina tieši Windows XP. Tas, protams, galvenokārt saistīts ar to, ka daudzi lietotāji izmanto datorus, kuros Windows XP ir piemērotāka par jaunākām Windows versijām datora veiktspējas dēļ. Cits faktors ir ar operētājsistēmas jaunināšanu saistītie izdevumi, kas daudzus attur no šī soļa, bet noteikti lomu spēlē arī tas, ka lietotājiem gluži vienkārši nav nepieciešama jauna operētājsistēma. Un, instalējot kādu no labākajiem drošības risinājumiem, XP jau gluži labi un arī droši, varēs lietot arī turpmāk. Antivīrusu ražotāji ir paziņojuši, ka turpinās atbalstīt XP.

Ko tad īsti nozīmē tas, ka Microsoft vairs neatbalstīs Windows XP?

Pirmkārt, tas nozīmē, ka vairs nebūs pieejams Live Update pakalpojums un tātad arī operētājsistēmas jauninājumi, ielāpi un dažādu iekārtu draiveri tiešsaistē. Nebūs iespējams arī ielādēt Microsoft Security Essentials, kuru prātīgi ļaudis tikpat neizmanto. Esošie Microsoft Security Essentials lietotāji vel kādu laiku saņems datubāzu jauninājumus, bet arī šis atbalsts vēlāk tiks pārtraukts.

Saprotams, ka Microsoft Windows XP atbalsts rada izmaksas un agri vai vēlu tas tiktu pārtraukts neatkarīgi no nekā. Atgādinām, ka lietotāju tehniskais atbalsts tika pārtraukts jau 2009. gada 14. aprīlī. Līdz šodiena tika nodrošināti ikmēneša ielāpi un drošības risinājumu (Security Essentials un Malicious Software Removal Tool) atjauninājumi. Pēdējie tiks nodrošināti līdz 2015. gada 14. jūlijam, kad XP atbalsts tiks pārtraukts pilnībā.

Bet tas nenozīmē, ka lietotāji pilnībā pārtrauks lietot, iespējams, visu laiku labāko Windows. Labāko tādēļ, ka tieši XP uzsāka jūtamu Windows modernizāciju, kas vainagojusies ar Windows 8 un tās dažādi uztverto lietotāja saskarni. Iespējams, ka Windows 8 aizsāks jaunu Windows ēru? Laiks rādīs.

Un jā. Tiek pārtraukts arī Microsoft Office 2003 atbalsts.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>