/ Apskats / Sirui T-005KX ar C-10X – kompakta un robusta platforma kamerai

Sirui T-005KX ar C-10X – kompakta un robusta platforma kamerai

SIRUI-T005X-C10X_3_crop
Raitis Misa uz 19/05/2014 - 10:26 uz Apskats, Dzīvesstils, Foto

Itin bieži ir tā, ka no tā cik stabils un ērts ir statīvs, atkarīgs tas, vai izdosies uzņemt kvalitatīvu attēlu. Apskatām Ķīnas ražotāja Sirui statīvu T-005KX ar statīva galvu C-10X.

Mazs un viegls

Pirmais, kas ieinteresē saskaroties ar Sirui T-005X, kas komplektēts ar C-10X lodes tipa statīva galvu ir tā patiesi nelielie izmēri saliktā veidā. Tas ir vien 30 cm garš. Statīvs veidots no alumīnija, un tā kājas ir uzlokāmas uz augšu paralēli centrālajai kolonnai. Iespēja uzlocīt kājas arī nosaka statīva nelielos izmērus.

Materiāls, no kura veidots statīvs nosaka to, ka tas ir viegls. Kopā ar C-10X galvu (tās svars 200 g) statīvs sver 1 kg. Komplektācijā iekļauta ērta pārvadāšanas soma, kuru ne tikai var ērti uzmest plecā, bet arī ievietot, piemēram, ceļasomā, lai statīvs netraucētu un nekur neķertos.

Statīva vizuālais izskats liecina par augstu izstrādājuma kvalitāti. Sirui pilnīgi noteikti lauž stereotipu, ja nu kādam tāds ir, ka Ķīnā ražotas mantas ir tādas, kādas tās mūsu stereotipos mēdz būt.

Plašas izmantošanas iespējas

Statīvu izvelkot pilnā garumā, tā augstums ir 139.1 cm. Ja neizvelk centrālo stieni, tad augstums ir 121.3 cm. Tas ir ērti pat garākam fotogrāfam. Statīva kājām ir fiksēti stāvokļi, kas ļauj to ātri un precīzi izvērst. Arī teleskopiskie posmi izlaižami vien par pusapgriezienu pagriežot fiksatorus. Interesanti, ka kameru iekarot zem statīva, to var nofiksēt vien 26 cm augstumā no zemes un izmantot visas statīva funkcijas.

Statīva celtspēja 4 kg nodrošina to, ka varēsiet izmantot gandrīz jebkuru kameru un objektīvu. Arī spoguļkameru ar teleobjektīvu. Lodes tipa galvas celtspēja ir 15 kg. Tā ir noņemama un izmantojama ar citiem savietojamiem ražotāja statīviem.

Tas, ka galva ir lodes tipa, nozīme to, ka kameru var novietot jebkurā stāvoklī 360 grādos pa horizontāli un 90 grādos pa vertikāli. Papildu iespēja ir kameru atgāzt horizontāli, izmantojot speciālu iedobi lodes stiprinājuma mezglā. Tātad kameru var pagriezt praktiski uz jebkuru pusi.

Ja uzņemat video, noderīga būs atsevišķi fiksējama panarāmēšanas iespēja, kas ļauj galvu ar fiksētu lodi grozīt par viesiem 360 grādiem.

Tehniskie dati:

Slodze 4 kg (Slodze galvai 15 kg)
Maksimālais garums 139.1 cm
Minimālais augstums 26.0 cm
Garums transportējot 30.0 cm
Svars 1 kg
Cena EUR ar PVN 115

Secinājumi

Sirui T-005X ar C-10X statīvs ir īpaši veidots modernu kompaktkameru, spoguļkameru un videokameru lietotājiem, kas vēlas statīvu visur ņemt līdzi. Var droši teikt, ka šis mērķis ir sasniegts un šķiet, ka kvalitātes un cenas ziņā līdzvērtīga sastāva meklējumi var izrādīties ļoti grūti, iespējams, pie līdzīgiem parametriem, alternatīvas nemaz nav.

2 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 Komentāri
 • 07/10/2014

  Trūkst video apskats! :)

  KKK
  Reply
  • 07/10/2014

   Gan jau arī līdz tiem tiksim.

   Raitis Misa
   Reply