/ Aerokosmoss / Sikorsky prezentē S-97 RAIDER

Sikorsky prezentē S-97 RAIDER

S-97_1200
Raitis Misa uz 03/10/2014 - 09:34 uz Aerokosmoss, Jaunumi, Video

Vakar, 2. oktobrī aviācijas pionieris Sikorsky Aircraft prezentēja savu jauno S-97 RAIDER helikopteri. Tas ir ātrākais helikopteros, kas tiks ražots sērijveidā, un ir uzskatāms par pavērsienu militārajā aviācijā.

Šobrīd izveidoti divi helikopteri, kas tiks izmantoti X2 tehnoloģijas, kas ir tā pamatā, testu lidojumiem.

Sikorsky S-97 RAIDER ir divi rotējošie spārni, kas, rotēdami pretējos virzienos, izslēdz nepieciešamību pēc astes stabilizējošā rotora. Tā vietā ir uzstādīts stūmējpropelleris. Šādi vienā lidojošā mašīnā apvienots labākais no helikopteriem, to papildinot ar lidmašīnām raksturīgu propelleri. Tā tad arī ir X2 tehnoloģijas būtība.

Helikoptera zināmie tehniskie dati ir šādi. Marša ātrums 220 mezgli (virs 400 km/h), kas ir vairāk nekā divreiz ātrāk par standarta helikopteriem, tas spēj pārvadāt līdz sešiem pilnībā aprīkotiem kareivjiem un nest ārējo bruņojumu. Sikorsky S-97 RAIDER veidots ar mērķi nomainīt ASV armijas rīcībā esošos Bell OH-58D Kiowa Warrior, kas izlaists 1969. gadā.

Kā uzsvēra atklāšanas pasākuma dalībnieki, šis ir pilnīgi jauns helikopters, pilnīgi jaunā konfigurācijā. Avio industrijā šādi notikumi nav bieži.

Ieskats atklāšanas pasākumā
Iespējamais S-97 RAIDER pielietojums

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>