/ Jaunumi / Salocīts tālrunis loka visu industriju

Salocīts tālrunis loka visu industriju

iphone6-bend
Reinis Zitmanis uz 01/10/2014 - 11:10 uz Jaunumi, Tālruņi, Video, Viedoklis

9 salocīti iPhone 6 Plus viedtālruņi

Jau nedēļu pēc jaunā 5,5 collu iPhone 6 Plus pieejamības internetā parādījās fotogrāfijas, kurās redzams, ka šis viedtālrunis zem zināmas slodzes neiztur svaru un salokās. Kopumā esot konstatēti 9 gadījumi un izskanējis iemesls, ka vismaz daļa no tiem ir salocīti, sēžot ar svaru tiem virsū, kamēr lietotājs tos ir turējis "zem dibena", piemēram bikšu kabatā.
Protams, tas nedara godu vienam no viedtālruņu ražotājiem - Apple, kuram paralēli vēl gadījās arī misēklis ar kļūdaina atjauninājuma izziņošanu jaunajai iOs 8 operētājsistēmai.
Mūsdienās noslēpt šādas kļūmes ir grūti, jo sašutis lietotājs, pirms iesniedz protestu ražotājam, vēl arī pieskandina Sociālos medijus.

Ražotājam par labu jāsaka, ka salocītos viedtālruņus uzņēmums garantijas ietvaros maina pret jauniem. Ir kā viss veiksmīgi beidzies un jaunie iPhone 6 Plus lietotāji tagad uzmanīgi "sēž" vai nesēž, ja tiem kabatā ir tālrunis.

Kādēļ iPhone 6 Plus liecas?

Tirgus tendence piedāvāt lietotājiem arvien lielākus, plānākus un vieglākus viedtālruņus nenovēršami noved pie tā, ka tiek kļūst arvien mazāk izturīgi. Jo izturīgāks tālrunis, jo tajā izmantoti stiprāki un smagāki materiāli, jo lielāks un plānāks, jo plānāka sānu mala un kantes, kas nodrošina konstrukcijas stiprību. Apple izmanto alumīniju, kas pats par sevi ir mīksts metāls.

Arī man personiski ir sanācis lidmašīnā apsēsties virsū Samsung Series 9 klēpjdatoram. Kopš tā laika atverot un aizverot klēpjdatora ekrānu enģītes strādā ar jūtamu knakšķi. Fizikas likumus piemānīt nav iespējams! Plānu lietu locot, ja vien tā nav uzbūvēta no kosmosa tehnoloģiju materiāliem par nenormālu cenu, tā salieksies, turklāt iPhone 6 Plus pirmais pietuvojās iepriekš nesasniedzamam 6mm biezumam.

Secinājumi

Lietotājiem vairs nepietiek tikai ar lielāku ekrānu, jaunu operētājsistēmu vai "asāku" kameras actiņu. Tālrunim ir jābūt izturīgam! Un plastikāts vai alumīnijs vairs nevar būt risinājums. Lai viedtālruņi arī turpmāk paliktu plānāki un vieglāki, ražotājiem ir nopietni jāiegulda nauda materiālu tehnoloģiju izpētē.

Pieļauju, ka kāds Vertu lietotājs visnotaļ labprāt nopirktu titāna tālruni. Taču vairumam lietotāju tas nav pa kabatai. Varbūt nākamie ir stiprināti oglekļa šķiedru korpusi, jeb tieši otrādi - defekts par efektu un tālrunis tiks veidots apzināti no materiāliem, kas lokās?

Pārējiem viedtālruņu ražotājiem patiesībā ir paveicies, ka šāda kļūme gadījās ar iPhone. Viņiem tagad ir laiks šo jautājumu risināt un viņu reputācija nav iedragāta, kamēr izteikti lojālie Apple klienti šādus niekus piedos un liels zaudējums netiks nodarīts. Tikmēr investori un akciju tirgus, iespējams, domā savādāk.

Un noslēgumam neliels video, kurā jaunais iPhone un pārējie tirgus līderi tiek pakļauti izturības testam. Vai tavs tālrunis ir starp testa dalībniekiem?

Viedtālruņu izturības testa video:

2 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 Komentāri
 • 05/10/2014

  Autors var pakomentēt šo??? “turklāt iPhone 6 Plus pirmais pietuvojās iepriekš nesasniedzamam 6mm biezumam.”

  Andrejs
  Reply
  • 06/10/2014

   Nozarē ir dzirdēts uzskats, ka ņemot vērā korpusa, ekrāna un akumulatora biezumu, 6 mm biezums ir tehniski sarežģīti sasniedzams izmērs. Nav tā, ka nesasniedzams un ir tālruņi, kas ir tuvu. Tomēr klasiski ir tā, ka jo lielāks ir tālrunis, jo energo prasīgāks (lielāks ekrāns vairāk “ēd” un lielākā tālrunī var ielikt lielāku akumulatoru), tādēļ lielāki tālruņi parasti ir “biezāki”. iPhone 6 ir 6,9mm biezs, Plus modelim – 7,1mm. Tas ir gana tuvu. Cilvēki, kas ir turējuši rokās jauno iPhone 6 uzreiz uzsver subjektīvas sajūtas, kas izsaka vieglu un plānu produktu. Tomēr fizika ir nemainīga – plānas lietas, ja vien tās nav no īpaši stingriem materiāliem – liecas vai lūzt.

   Reply