/ Interesanti / RTU aicina piedalīties Ginesa rekorda uzstādīšanā – pasaulē lielākajā prāta vētrā

RTU aicina piedalīties Ginesa rekorda uzstādīšanā – pasaulē lielākajā prāta vētrā

RTU Ginesa rekords
Raitis Misa uz 06/09/2023 - 13:01 uz Interesanti, Pasākumi

29. septembrī plkst. 12.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) organizēs lielāko prāta vētru pasaulē – vismaz 4000 studenti ģenerēs jaunas produktu un pakalpojumu idejas, ko gada laikā pārvērst jaunuzņēmumos. Ginesa rekorda uzstādīšanā RTU aicina iesaistīties Latvijas augstskolu studentus, uzņēmumus un jebkuru interesentu.

«Šī ir ambicioza ideja, ko realizējam kopā ar studentiem, partneriem un dažādiem māksliniekiem, jo mēs apzināmies, ka mūsu nākotne būs tik laba, cik labu mēs visi to kopā izveidosim. Mēs vēlamies ne vien uzstādīt Ginesa rekordu, bet visus klātesošos iedvesmot un iedrošināt radīt inovācijas,» stāsta idejas iniciatore, RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone.

Ginesa rekords «Lielākā prāta vētra pasaulē» Eiropā tiks uzstādīts pirmo reizi – tajā inovāciju treneru vadībā dalībnieki ģenerēs idejas. Pēcāk tās tiks attīstītas starpdisciplinārās komandās, piesaistot mentoru un, iespējams, nozares uzņēmumu atbalstu. Iepriekšējo šāda veida Ginesa rekordu uzstādīja Indijā, 1202 cilvēkiem piedaloties 45 minūšu garā radošās domāšanas sesijā.

Ginesa rekorda uzstādīšana tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), kas šobrīd strādā pie Latvijas starptautiskā pozicionējuma missionLatvia. «Mēs ticam, ka pārmaiņas var sākties no viena cilvēka, vienas idejas, kas pārtop kopīgā misijā. missionLatvia vēstījuma centrā izvirzām Latvijas talantus, stāstus par mūsu vērtībām un devumu pasaulei. Tas ir stāsts par to, ka esam gatavi līdzdarboties ne tikai Latvijas sabiedrībai nozīmīgos izaicinājumos, bet arī sniegt ieguldījumu plašākā mērogā, ceļot mūsu valsts labklājību un kopējo atpazīstamību,» saka LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Rekordu atbalsta arī «Maxima», «KPMG Baltics», «Rīgas satiksme», SEB banka.

Lielajā notikumā privātpersonas var iesaistīties kā dalībnieki un brīvprātīgie. Piedalīties Ginesa rekorda uzstādīšanā iespējams, aizpildot anketu ej.uz/MisijaRekords. Reģistrēties dalībai varēs arī pirms pasākuma 29. septembrī no plkst. 10.00. Savukārt brīvprātīgie var reģistrēties, aizpildot anketu ej.uz/MisijaBrivpratigais.

Uzņēmumus RTU aicina atbalstīt pasākuma norisi, un tos aicina sadarbībai pieteikties līdz 15. septembrim. Plašāk par iespējām – ej.uz/SadarbibaRekordam

«Lielākā prāta vētras sesija» ir oficiāli pieteikta Ginesa rekorda statusam. Pasākumā būs arī iespēja pārbaudīt, kurš – cilvēks vai mākslīgais intelekts – ir labāks ideju ģenerētājs, kā arī iepazīt RTU radītas inovācijas un iesaistīties sadarbības partneru aktivitātēs.

Ginesa rekords būs daļa no RTU Inovāciju maratona. 29. septembrī RTU norisināsies arī starptautisks inovāciju ekosistēmas samits «Innovate 360», kurā inovāciju lielvalstu un vietējo ekspertu vadītās izglītojošās un saliedējošās aktivitātēs ekosistēmas dalībnieki iezīmēs tendences, izaicinājumus un iespējas. Dienas izskaņā notiks Zinātnieku nakts.

Sagatavots izmantojot RTU preses materiālus.

RTU Ginesa rekords

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>