/ Aerokosmoss / Pirmie kosmosā* (filmas apskats)

Pirmie kosmosā* (filmas apskats)

VP-1200
Raitis Misa uz 12/04/2017 - 08:29 uz Aerokosmoss, Apskats, Viedoklis

*Время первых

Pateicoties KINOBLOGERI.LV atbalstam, ZParks bija iespēja vieniem no pirmajiem Latvijā noskatīties vēsturisku kino drāmu un piedzīvojumu filmu “Pirmie kosmosā”, kas vēsta par nu jau 52 gadus veciem notikumiem, aukstā kara pašā karstumā.

Ir pavisam maz filmu, kas ne tikai rekonstruē kādu reālu notikumu, bet kuras veidotāji arī centušies attēlot vēsturisko notikumu tā, kā tas bija. Kino un kosmosa izpētes entuziastiem noteikti nāk prātā filma Apollo 13, kas ir iespējams visprecīzākā vēsturisko notikumu rekonstrukcija kino vēsturē.

Filma “Pirmie kosmosā” nav vēsturiski tik skrupulozi precīza, tomēr galvenos notikumus atspoguļo tuvu tam, kā tas bija, vai vismaz tuvu oficiālajai versijai par to, kā tas bija. Liels filmas veidotāju ieguvums ir fakts, ka galvenais konsultants to veidojot, bija pats Aleksejs Ļeonovs, kurš ir ne tikai filmas galvenais varonis, bet arī pirmais cilvēks, kas izgāja atklātā kosmosā. Ļeonovs filmu jau esot redzējis un teicis, ka patiesībā esot bijis daudz briesmīgāk, nekā attēlots filmā.

Aira MisaZParks
Pirmie kosmosā ir filma, kas vēsta par bijušās PSRS centieniem uzvarēt savu sīvāko konkurentu - ASV - un pirmajiem iziet atklātā kosmosā. Voshod-2, kas tika paātrināti uzkonstruēts un atzīts par derīgu šai valstiski svarīgajai misijai, pilotēja komandieris Pāvels Beļajevs un otrais pilots Aleksejs Ļeonovs. Uzņemta tikai tagad, šī Krievijas un ASV kopražojuma filma tieši un bez liekiem izskaistinājumiem atklāj Padomju kosmonautu varonību, riskējot ar savu dzīvību, īstu un neliekulīgu draudzību starp komandas biedriem, kā arī Krievijas lielo militāristu cilvēcīgumu, bet ne zvērīgumu, pildot savu karavīra pienākumu. Un tā, 1965. gada 18. marts iezīmēja jaunu pagriezienu pasaules Kosmonautikas vēsturē ar to, ka Aleksejam Arhipovičam Ļeonovam izdevās veiksmīgi, izmantojot piesaisti, caur slūžu kameru iziet atklātā telpā un ar video iemūžināt savu paveikto. Kā vienmēr, neskatoties uz to, ka treniņu laikā uz Zemes kosmonauti izmēģināja ap tūkstoti neparedzētu ārkārtas situāciju, jauna kritiska situācija radās neilgi pirms paredzētās atgriešanās kosmosa kuģī. Ļeonovam ar pirmo reizi neizdevās ielīst ar kājām pa priekšu Voshod-2, nenovēršamas kļūmes dēļ skafandrā. Kad kosmonauts beidzot pēdējiem spēkiem iekļuva kuģī, nepatīkamie pārsteigumi un šausmas turpinājās, un risks palikt dzīviem un atgriezties uz Zemes arvien vairāk samazinājās. Cik vērta ir cilvēka dzīvība? Cīņa par dzīvību vai nāvi ir motīvs, kas dominē teju pat līdz pēdējiem filmas kadriem, atstājot skatītāju neziņā, vai kosmonauti izglābsies pēc piespiedu nosēšanās ar rokas vadību attālā Parmas apvidū, Sibīrijā, un pārcietīs -32 C grādu salu, ģērbušies vien plānos sniegbaltos skafandros...

Ja esat mazliet noguruši no specefektiem (te domāta šaudīšanās, auto dauzīšana, ēku postīšana utt.) pārbagāta kino, kas šobrīd pieejams lielās devās, filmas “Pirmie kosmosā” noskatīšanās noteikti iekļaujama dienaskārtībā. To ir vērts noskatīties arī tad, ja kaut nedaudz interesē kosmosa izpēte un tās vēsture. Un, ja interesē jau minētie specefekti, arī to filmā gana. Ir, reti labi parādīts orbitālās raķetes starts, kosmosa kuģis Voshod-2 Zemes orbītā un tā dramatiskā atgriešanās. Ir arī šaudīšanās, gan tikai no signālraķešu pistoles :).

Filma kino jau no 21.04.2017.

1 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 Komentāri
  • 13/04/2017

    Tā filma esot totāla izgāšanās. Skatītāju Krievija 4x mazāk nekā minimālās prognozes. Putlerieši sūta uz skolām vēstules ar pavēlēm sadzīt visus skolēnus to noskatīties.

    Es jau saprotu, ja no parka tā ir apmaksāta reklāma, bet….

    Budzis
    Reply