/ Aktuāli / Nedēļa ar Lumia 950

Nedēļa ar Lumia 950

DSC08885-002
Oskars Linde uz 05/01/2016 - 17:29 uz Aktuāli, Apskats, Ierīces, Tālruņi

Viens no jaunajiem Microsoft flagmaņiem – Lumia 950 – tagad arī ir pabijis mūsu rokās. Katrā ziņā var uzslavēt Microsoft par centieniem radīt konkurētspējīgu viedtālruni, jo tas patiešām ir iespaidīgs.

Pirmais iespaids

Mums bija lieliska iespēja šo viedtālruni iemēģināt kopā ar tam papildus piedāvāto Display Dock ierīci. Ierīce līdzi nāca tieši tāda paša izmēra kastītē, kādā atradās pats viedtālrunis.
Atraujot vaļā Lumia 950 kastīti, ir redzami divi nodalījumi – viens kurā atrodas tālruņa lādētājs un USB vads, un otrā, protams, ir pats viedtālrunis.
Pēc izskata diskrēts, vidēja izmēra viedtālrunis. Aizmugure matēta ar metāla Microsoft logo priekš bezvadu uzlādes. Apaļa, augšpusē nocentrēta kamera ar metāla apmali. Pa labi no kameras ir skaļruņi un pa kreisi ir trīskāršā zibspuldze.
Uz labās malas atrodas skaņas pogas, ieslēgšanas/izslēgšanas poga un īsceļa poga uz kameru – visas vienāda stila, metāliskas, bez simboliem vai atpazīšanas zīmēm, tā kā no sākuma ir jāmin, kura ir kura poga.
Kreisajā malā nekā nav, apakšdaļā ir USB Type-C ligzda, bet augšpusē ir 3,5 mm ligzda.
Priekšā ir 5,2 collu ekrāns, mājas pogas ir iebūvētas operētājsistēmā. Lejā ir viens caurumiņš, kas ir mikrofons, bet ekrāna augšdaļā ir uzraksts “Microsoft”, vēl viens mikrofons, skaļruņi, pašiņu kamera, sejas atpazīšanas sensors un vēl 3 citi sensori.

Tehniskie parametri

  • Ekrāns: 5,2 collu AMOLED
  • Izšķirtspēja: 1440 x 2560 pikseļi ( Pikseļu blīvums - 564)
  • Papildus aizsardzība ekrānam: Corning Gorilla Glass 3
  • Čipsets: Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808
  • Procesors: Dual-core 1.82 GHz Cortex-A57 & quad-core 1.44 GHz Cortex-A53
  • GPU: Adreno 418
  • Atmiņa: 32GB zibatmiņa, 3GB operatīvā atmiņa
  • Papildus atmiņa: microSD līdz 200GB
  • Aizmugurējā kamera: 20MP ar optisko attēla stabilizēšanu, trīs LED spuldžu zibspuldzi, 4K video
  • Priekšējā kamera: 5MP, spēj uzņemt 1080p video
  • Akumulators: Li-Ion 3000 mAh
  • Izmēri: 145 x 73,2 x 8,2mm
  • Svars: 150 grami
  • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10
  • Bluetooth: Ir
  • NFC: Ir
  • Wi-fi tīklājs: Ir
  • Sim karte: Nano-SIM
  • Pirkstu nospiedumu sensors: Nav, bet ir sejas atpazīšanas skeneris
  • Bezvadu uzlāde: Ir
  • Papildus: Microsoft Office, ātrā uzlāde, Microsoft Continuum atbalsts
  • Austiņas: Komplektā nav

Saskarne

Salīdzinot ar iepriekšējo Windows operētājsistēmu, kas bija Windows Phone 8.1, nav novērojamas būtiskas izmaiņas nedz izskatā, nedz funkcionalitātē. Joprojām ir tās pašas ikonas, kurām var mainīt izmēru, joprojām ir iespējama fona tapete, tikai tagad var arī mainīt to caurredzamību, bet ne visām, tikai tām, kurām to izstrādātāji ir uzstādījuši. Paplašinājies ir akcentu krāsu skaits, aptuveni 2 reizes.

Iestatījumu izvēlne ir palikusi saprotamāka, tagad pie katras uzstādījumu grupas klāt ir arī attēls, kas palīdz vieglāk uztvērt informāciju. Pašā augšgalā ir arī meklēšanas logs, bet tur ir jāraksta precīzi ko vēlaties atrast, jo uz intuīciju tas nestrādā, respektīvi, ja meklēsiet “glanse screen”, tas neatradīs neko, jo pareizi saucās “glance screen”.

Ja uzstādot viedtālruni Jūs izvēlējāties angļu valodu kā galveno valodu, bet pēc tam pārdomāsiet, tas bez restartēšanas to neatļaus izdarīt. Bet arī pēc restartēšanas neuztraucaties, ka daudzas lietojumprogrammas vēljoprojām ir angļu valodā, lai to labotu ir jāieiet veikalā un jāatjaunina tās. Pie laba interneta savienojuma tas notiks ļoti ātri. 

Veikals

Veikals kā tāds šķiet patukšs, salīdzinot ar lietojumprogrammu skaitu IOS vai Android operētājsistēmām, kā arī daudzas populārās lietojumprogrammas uz Windows var arī nesastapt. Pēc mājaslapas Silkstream esošajiem datiem no 2014. gada jūlija, Windows veikalā bija apmēram četras reizes mazāk lietojumprogrammu nekā to bija Android vai IOS veikalos. Bet raugoties jau uz 2015. gadu – Android veikalā bija ap 1,5 miljoniem lietojumprogrammu, bet Windows veikalā tik ap 669 tūkstošiem, kas jau ir tikai 2 reizes mazāk. Ja šis pieaugums paliks nemainīgs, tad pēc dažiem gadiem visām trijām operētājsistēmām veikalā esošo lietojumprogrammu skaits varētu būt līdzīgs.

http://www.silkstream.net/blog/2015/03/app-store-optimisation-aso-rank-factors-tips.html

Kameras

Šis ir viens no šī viedtālruņa trumpjiem. Abas kameras ir lieliskas, ar tām var uzņemt labus attēlus pat zemā apgaismojumā. Turklāt ar trīs LED spludžu zibspuldzes palīdzību, arī tumsā var veikt labus attēlus. Auto-fokuss strādā ātri un ar tā palīdzību makro uzņēmumi ir ļoti baudāmi.
“Rich capture” ir ļoti interesanta funkcija, ja tā ir iespējota, tad uzņemot attēlus ar zibspuldzi, pēc attēla uzņemšanas var mainīt zibspuldzes radīto gaismu pēc saviem ieskatiem.
Ja ir vēlme pēc citiem efektiem, tad kameras lietojumprogrammas pati piedāvā lietojumprogrammas no Windows veikala, bet tur esošais klāsts nav īpaši liels, bet, kad tie ir lejupielādēti, var ātri no kameras uz tiem pārslēgties.
Priekšējā jeb pašiņu kamera pilda savu funkciju lieliski, vienīgi, ja gribētos vēl labāku sniegumu, tad būtu nepieciešams auto-fokuss.
Viedeouzņemšana ar 4K izšķirtspēju un optisko attēla stabilizēšanu ir fantastiska. Iespējams arī veidot slow-motion video. Bet, protams, profesionālus slow-motion video uzņemt gan vēl nevar.

Daži fotouzņēmumi ar aizmugurējo kameru

(Uzspiežot uz attēla, to var palielināt)

Video testi

Microsoft Edge

Iepriekš Windows operētājsistēmām liels mīnuss bija Internet Explorer pārlūks, kas daudziem šķita briesmīgs un lēns. Tas ir labots un ir radīts jauns pārlūks, kas gan pēc logo īpaši neatšķiras, - Microsoft Edge. Tas ir diezgan ērts un ātrs. Kā meklēšanas rīku tas protams izmanto Bing.

Skaņa

Skaņas skaļums ir labs, bet par tās kvalitāti vēl var padomāt. Katrā ziņā veidojot skaļruņus, nebija domāts par tās funkciju kā mūzikas atskaņotāju, bet gan, lai tas atskaņotu zvana, ziņas un citus brīdinājuma signālus. Tāpēc tie ir novietoti aizmugurē. Skaļruņu vieta ir tik maza, ka ar pirkstu to var aizspiest, tas gan nav labi, jo tā var sanākt nedzirdēt, piemēram, īsziņas signālu.

Akumulataros

Akumulatoram ir savi plusi un mīnusi. Pluss, ka var lietot bezvadu uzlādi, kā arī pie vada tas uzlādējas ļoti ātri – 100% mazāk nekā stundas laikā. Bet tas pilnībā neatspēko to, ka tas spēj ļoti ātri izlādēties un, ja nav lādēdājs līdzi, tad grūti ir aizlienēt no kāda lādētāju, jo reti kuram ir USB Type-C lādētājs. Arī viedtālrunis nav pilnībā sagatavots šāda ātruma uzlādei, jo uzlādes laikā tas manāmi sakarst, tas notiek arī pie aktīvas lietošanas, piemēram, ieslēgtas zibspuldzes.

Microsoft Display Dock

Šis nav pirmais Microsoft mēģinājums savienot viedtālruni ar ekrānu, papētot internetā esošo informāciju var atrast Microsoft Screen Share HD-10. Šo ierīci var savienot ar ekrānu ( interesanti, ka arī šai ierīcei komplektā nenāk līdzi HDMI kabelis, kas tā lietošanai ir nepieciešams) un ar NFC palīdzību uz ekrāna dublējas viedtālruņa ekrāns.
Bet ar Microsoft Display dock ideja ir tomēr citādāka un tāda citiem vēl nav. Pašu Display Dock savieno ar ekrānu, pievieno tam strāvu, pelīti, klaviatūru un savienojot ar vadu vai arī bez vadiem ar viedtālruni, uz ekrāna parādās nevis ekrāna dublējums, bet pēc izskata kā Windows 10 datora versija. Tajā var sērfot internetā, lietot Microsoft Office, skatīties bildes, video un darīt citas lietas, bet lielākoties visas citu izstrādātāju veidotās lietojumprogrammas nedarbojas šeit un tās ir ietonētas tumšas.

Testi un veiktspēja

AnTuTu benchmark testa rezultāti nav, jo Windows veikalā tāda nav. Bet ir pieejams Basemark OS ll tests.

Basemark OS ll kopējais rezultāts svārstījās no 1100 līdz 1300.  Salīdzinājumam, apmēram tik pat liels rezultāts ir Apple ražotajam iPhone 5s (1118), kas ir 2013 gada ražojums. Tomēr salīdzinot ar visiem viedtālruņiem ar Windows operētājsistēmu, Lumia 950 rezultāts ir viens no visaugstākajiem. Arī salīdzinot ar vienu no brašākajiem Android viedtālruņiem – Samsung S6 Edge, vienīgais rādītājs, kas stipri atpaliek ir System (Samsung S6 Edge vidēji ~3855). Tātad Microsoft vajadzētu piestrādāt pie šiem rādītājiem – CPU viena kodola ātruma, CPU vairāku kodolu ātruma un matemātikas testiem.

Plusi un mīnusi

Plusi

  • Laba veiktspēja
  • Jaunas inovācijas ( Hello Beta, Continuum, USB Type-C)
  • Augsta ekrāna izšķirtspēja
  • Izcilas kvalitātes aizmugurējās kameras bildes
  • Labas priekšējās kameras bildes
  • Ātra uzlāde
  • Maināms akumulators

Mīnusi

  • Komplektā nenāk līdzi austiņas, kā arī HDMI kabelis
  • Ātri izlādējas
  • Bieži uzkarst
  • Augsta cena
  • Nav ūdensdrošs

Secinājumi

Viedtālrunis ir lielisks, gandrīz visi tā raksturlielumi ir labi, izņemot akumulatoru. Izskats ir vienkāršs, bet aizmugurē metāla pieskaņa piedod tam akcentu. Tiem, kas nav saskārušies ar šo operētājsistēmu, Windows varētu šķist grūtāks, bet ar laiku ar to darbojoties ir skaidrs, ka nekas sarežģītāks te nav. Sākumā tā liekas, jo ir pierasts viedtālruņa operētājsistēmu redzēt citādāk. Jauniešu vidū viena no biežākajām atrunām, kāpēc tie neizmanto viedtālruni ar Windows operētājsistēmu ir tādēļ, ka Windows veikalā nevar dabūt visas lietojumprogrammas, kas ir Android vai IOS veikalos. Kameras ir lieliskas gan priekšējā, gan apakšējā, kā arī kameras interfeiss ir viegli saprotams.
Display Dock un Hello Beta, kā arī USB Type-C padara šo viedtālruni futūristisku, jo šķiet, ka visas trīs funkcijas drīzumā varētu būt kā viedtālruņa standarts.
Display Dock, lai vienmēr tā teikt “dators” ir līdzi. Pagaidām vēl tas nav iespējams, bet to nav grūti iedomāties, ka mājās ir Display Dock stacija, darbā ir Display Dock stacija, un pārvietojoties var darboties tikai ar pašu viedtālruni un vienīgais dators, kas strādā mājās, darbā un citur ir Jūsu viedtālrunis.
Hello Beta arī nav pieslīpēts līdz galam, jo tas dažreiz nenolasa acis, bet domājams, ka drīz vien varēs atbloķēt viedtālruni vien uz to paskatoties, bez nekādu pogu spiešanas.
Un Type-C būs jaunais standrarts, jo pirmkārt, to var iespraust ligzdā abejādi, otrkārt, jo tas ir USB 3.1 standarts, kas sevī ietver lielāku ātrumu, nekā USB 2.0.
Katrā ziņā Lumia 950 ir moderns, ātrs un ar skatu uz nākotni, kā arī, ja lādētājs ir vienmēr līdzi un cena, kas ir nedaudz pāri vidējai mūsdienu flagmaņu cenai, nav šķērslis, tad šis viedtālrunis noteikti ir laba izvēle.

3 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

3 Komentāri
  • 07/01/2016

    Apskatā netieks pateikts nekas, kas jau nebūtu acīmredzams.

    Par dokstaciju nepieminēji galveno fīču – kamēr rādi video uz ekrāna, vari skandināt mūziku uz telefona vai mierīgi runāt pa to.

    Janis
    Reply
    • 12/01/2016

      Sveiks, Jāni,
      paldies par Tavu komentāru un jā tā ir laba fīča, vienīgi abos reizē nevar palaist vienādas lietojumprogrammas

      Oskars Linde
      Reply
  • 26/04/2016

    Pēc pēdējā maksimālā atjauninajuma (1.37gb) telefons tik ļoti nekarst, kā tas bija iepriekš. Tagad arī intensīvi lietojot tas neuzsilst vairak par kādiem 36*C. Pirms tam gan uz tā varēja olas cept. Arī akumuluators tgd strādā ilgāk, pie normālas ikdienas zvanīšanas, SMS, utt., tur nepilnas 2 dienas.

    Kaspars
    Reply