/ Aplikācijas / Microsoft Office tagad pieejams arī iPad

Microsoft Office tagad pieejams arī iPad

MS Word for iPad
Reinis Zitmanis uz 27/03/2014 - 18:52 uz Aplikācijas, Programmas
27. martā jaunais Microsoft vadītājs Satya Nadella, kas interneta lietotāju vidē tiek īpaši uzteikts kā mākoņpakalpojumu orientēts cilvēks, prezentēja jauninājumus Apple iOs ierīcēm.
Office mākoņpakalpojumu pieejamību ir saņēmis arī Apple iPad.

Metamies lejuplādēt..

Blogosfēra atviegloti noelšas "beidzot" un metas meklēt un lejuplādēt.. bet te sākas neliela jautrība:
Pirmkārt, iTunes store iPad iekārtai nav atrodams "Microsoft Office", bet gan atsevišķas aplikācijas - Microsoft Word for iPad, Excel un Powerpoint.
Otrkārt, sameklēt šīs aplikācijas pirmajā dienā ir teju neiespējami, tādēļ jālieto tiešas saites uz aplikāciju, lai tās vispār atrastu.
Ar tiešo saišu palīdzību Microsoft mājas lapā izdodas atrast un izsaukt App Store veikalā pareizo aplikāciju un lejuplāde var sākties. Lādē salīdzinoši ilgi, beigās izrādās 440 Mb!
Pēc instalācijas ir neliela slīdrāde, kuras beigās tiek pajautāts Microsoft mākoņpakalpojumu lietotāja epasts un parole. Tos ievadot, atveras noklusējuma skats ar mana SkyOneDrive Word formāta dokumentiem. Spiežot uz kādu no tiem, šis dokuments tiek lejuplādēts un atvērts rediģēšanas režīmā. Tālāk jau viss kā gaidīts. Aplikācijas augša, kaut ar mazāk opcijām, stipri atgādina jauno Office 2013.

Microsoft Word for iPad vs iCloud Pages

Lietošana

Lietošanā abas lietotnes ir praktiski identiskas. Tiek rakstīts teksts, ik pa brīdim tas automātiski tiek saglabāts un sinhronizēts ar mākoņdisku. Šiet mēs neapskatīsim teksta rediģēšanas iespējas abās aplikācijās, jo Word un Pages ir filozofiski visai dažādi. Līgumsastādītājiem un klerkiem noteikti labāk ieteicams ir Word, savukārt radošākām nozarēm Pages savu maketēšanas īpašību dēļ.

Saskarne

Tomēr ja tiek vērtēta aplikācijas saskarne, tad redzam, ka Word gadījumā ir izdevies izdevīgāk izmantot ekrāna platību. Tur kur Pages redzams "Classic Letter", Word ir izvietojis rīkjoslu un arī neskatoties, ka abām aplikācijām rīkjoslas kas treknina vai izlīmeņo tekstu, ir praktiski vienādas, tomēr Word gadījumā uz ekrāna tekstam ir atvēlēta nedaudz lielāka daļa.

Epilogam

Ekrānšāviņi ir uzņemti ar mazo iPad horizontālā režīmā. Lielākais iPad Air noteikti rada plašāku telpu vienlaicīgi uz ekrāna redzamajam tekstam. Arī teksta rediģēšana vertikāli pagriežot planšetdatoru vai savienojot ar bezvadu tastatūru noteikti atvieglo dzīvi.

Vai ir vērts lejuplādēt?

Noteikti, ja jums ir OneDrive plus Office abonements un koplietotu dokumentu lērums. Planšetdatori nav domāti rakstīšanai, tomēr izskatīt vai veikt izmaiņas var ērti un ātri. Savukārt, ja jums ir bezvadu tastatūra un tā ir savienota ar planšeti, rakstiet uz nebēdu, tikai teksta iezīmēšana nav tik ērta kā ar peli.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>