/ Aktuāli / LMT gatavojas ieviest 5G

LMT gatavojas ieviest 5G

lmt5gnokia
Reinis Zitmanis uz 30/01/2017 - 13:40 uz Aktuāli, Bizness, Tālruņi
Latvijas Mobilais Telefons (LMT) kopā ar telekomunikāciju tīkla infrastruktūras ražotāju Nokia gatavojas jaunās paaudzes 5G tīkla ieviešanai Latvijā.
LMT jau šogad uzstādīs ar 5G tehnoloģiju savietojamas jaunās bāzes stacijas, un no šodienas visā Latvijā LMT tīklā tiek ieviests jaunās paaudzes mobilais lietu interneta tīkls.

LMT varētu būt viens no pirmajiem 5G ieviesējiem Eiropā

Gatavojoties 5G, šodien LMT tika uzsākta arī pirmā Latvijā jaunās paaudzes mobilā lietu interneta tīkla darbība. Tas ir izdalīts atsevišķs kanāls LMT mobilajā tīklā tikai lietu interneta datu pārraidei. Dažādi sensori LMT tīklā darbojās jau deviņdesmitajos gados. Jaunais lietu interneta kanāls ir starptautiski standartizēts risinājums, kas ļauj savstarpēji sazināties dažādām lietām un veidot lietotnes efektīvakai sensoru datu izmantošanai. LMT sadarbojas ar Rīgas Tehnisko universitāti, nodrošinot iespēju piekļūt jaunākajām mobilajām tehnoloģijām. Tas dos iespēju izmēģināt un izpētīt inovatīvu risinājumu iespējas nākotnē.
Juris BindeLMT prezidents
Panāktā vienošanās ar Nokia ir liels solis LMT un Latvijas ceļā uz 5G tehnoloģiju. Tas noticis, pateicoties LMT tīkla infrastruktūras kvalitātei un inovatīvajai pieejai pakalpojumu attīstībā. Latvijas pētnieki, studenti un uzņēmēji varēs izmantot mūsu lietu interneta kanālu izpētei un biznesa risinājumu veidošanai. Apvienojot gudras tehnoloģijas, gudrus prātus un labas idejas, nostiprināsim Latvijas viedvalsts potenciālu, lai šī būtu labākā vieta, kur dzīvot un strādāt.

5G nenozīmē tikai lielāku ātrumu

5G nav tikai vēl ātrāks mobilais internets. Tas desmitkārtīgi uzlabos reakcijas laiku datu pārraidei. Tādējādi, piemēram, bezpilotu auto ātri varēs reaģēt uz apkārt notiekošo, un ārsts no Latvijas varēs attālināti operēt pacientu jebkurā vietā pasaulē.
5G ļaus ievērojami palielināt internetam vienlaicīgi pieslēgtu ierīču skaitu un uzlabos to darbību mobilajā tīklā. Līdz ar to tikai ar miniatūrām baterijām dažādi sensori autonomā režīmā varētu darboties pat desmit gadus.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>