/ Dzīvesstils / Latvijas Banka arī izmanto saziņai oficiālo e-adresi

Latvijas Banka arī izmanto saziņai oficiālo e-adresi

eadrese-latvijas-banka-kreditu-registram
Reinis Zitmanis uz 30/07/2019 - 08:54 uz Dzīvesstils, Pārvalde, Viedoklis

Latvijas Banka: ar oficiālo e-adresi var sazināties ātri, ērti un droši. Mūsdienu tehnoloģiju ieviešana, tās aktīvi pārņemot arī valsts sektora sniegtajos pakalpojumos, ir būtiski uzlabojusi iedzīvotāju saziņu ar valsts iestādēm un to uzturētājiem reģistriem, tostarp Latvijas Bankas uzturēto Kredītu reģistru, norāda Latvijas Bankas Informācijas sistēmu pārvaldes vadītāja vietnieks Krišs Rauhvargers.

Starp paveiktajiem darbiem valsts elektronisko pakalpojumu attīstībā viņš min arī oficiālās e-adreses ieviešanu, kas attiecībā uz Kredītu reģistrā iekļauto ziņu saņemšanu īpaši palīdz juridiskām personām, kuru apjomīgos pārskatus uzņēmumu pārstāvji tagad var saņemt uzņēmuma oficiālajā e-adresē un vairs nav klātienē jāapmeklē Latvijas Banka.

Latvijas iedzīvotāju e-adrese

No 2019. gada janvāra ikviens Latvijas iedzīvotājs un uzņēmums var izveidot savu digitālo pastkastīti – oficiālo e-adresi saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm. Latvijas Bankas speciālisti šo saziņas veidu popularizē personām, kuras klātienē vai ar e-pasta starpniecību vēršas Latvijas Bankā, lai saņemtu Kredītu reģistrā par sevi iekļautās ziņas.

Sekojoši iedzīvotājiem tiek ieteikts izveidot savu e-adresi un ar tās starpniecību saņemt Kredītu reģistra ziņas. Tas ir iespējams ātri – ziņu pieprasījumu persona nosūta Latvijas Bankai no savas e-adreses un ziņas no Kredītu reģistra tiek nosūtītas atpakaļ uz personas e-adresi nekavējoties, bet ne vēlāk, kā vienas darba dienas laikā. Tas ir arī droši, jo e-adreses vide nodrošina personas informācijas aizsardzību un, protams, bez maksas – ziņas no Kredītu reģistra tiek izsniegtas bez maksas; nav nekur jābrauc, lai tās saņemtu.

Kredītu Reģistrs

Persona var arī tieši pieslēgties Kredītu reģistra elektroniskās apkalpošanas vietnei https://manidati.kreg.lv, kurai nesen izveidota jauna versija. Kredītu reģistra elektroniskās apkalpošanas vietnē var autentificēties ne tikai ar eID karti, bet arī ar eParaksts Mobile lietotni caur mobilo tālruni, kā arī juridiskas personas ar eParaksta karti un par sevi/ savu pārstāvēto uzņēmumu Kredītu reģistrā iekļautās ziņas var saņemt ne tikai datorā, bet arī citās viedierīcēs (mobilajos tālruņos, planšetēs utml.).

Noderīgi arī statistikai

E-adrese palīdz sazināties ar uzņēmumiem statistikas datu vākšanai. Viens no Latvijas Bankas uzdevumiem ir statistikas veidošana par dažādām tautsaimniecības nozarēm. Lai iegūtu datus, Latvijas Banka sūta vēstules uzņēmumiem un lūdz piedalīties datu apkopošanā.

“Pašlaik vienīgais veids savstarpējai saziņai ir ierakstīta vēstule, bet ne visi uzņēmumi ir sasniedzami savās juridiskajās adresēs. Līdz ar to mēs nevaram būt pārliecināti, ka adresāts mūsu vēsti vispār ir saņēmis. Tādēļ gaidām to brīdi, kad visiem Latvijas uzņēmumiem būs oficiālās e-adreses,” e-adreses lietošanas priekšrocības arī citās Latvijas Bankas darbības jomās iezīmē K. Rauhvargers.

Sagatavojot elektroniskās vēstules un nosūtot tās uz oficiālajām e-adresēm, Latvijas Bankai būs lielāka pārliecība, ka adresēts ziņas tiešām saņem.

Kā saņemt savu e-adresi?

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese ir drošs saziņas veids iedzīvotājiem un uzņēmējiem ar valsti, kā arī vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm. E-adreses risinājumu var pielīdzināt jau ierastajai internetbankai – slēgtā vidē, vienotajā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv, ikvienam e-adreses lietotājam ir pieejams personalizēts un drošs konts, kas nodrošinās oficiālo ziņojumu sūtīšanu, saņemšanu un glabāšanu. Savu e-adresi ikviens var izveidot portālā Latvija.lv.

Plašāku informāciju par e-adresi var uzzināt vietnes mana.latvija.lv sadaļā “E-adrese”.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>