/ Auto / Izbrauc ar Lexus un dāvini grāmatas savai skolai

Izbrauc ar Lexus un dāvini grāmatas savai skolai

Lexus_D2119_1200
Raitis Misa uz 18/05/2016 - 10:10 uz Auto, Interesanti

Lexus dāvina populārzinātniskās literatūras grāmatu komplektus simts Latvijas skolām. Pirmajiem simts interesentiem, kuri testa braucienos izmēģinās Lexus hibrīdauto, būs iespēja izvēlēties skolu, kurai tiks uzdāvināts piecu grāmatu komplekts 100 EUR vērtībā.

Skolām tiks dāvināts piecu grāmatu komplekts, kurā ietilpst šādas grāmatas:

  • "Skolēnu enciklopēdija", Zvaigzne ABC
  • "365 dabaszinību eksperimenti", Zvaigzne ABC
  • "Ilustrētā skolēnu enciklopēdija", Zvaigzne ABC
  • "Nacionālie parki un rezervāti Latvijā", Zvaigzne ABC
  • "Periodiskās fabulas. Ķīmisko elementu raibie piedzīvojumi", Jāņa Rozes apgāds
Pauls IrbinsLexus kampaņas vēstnesis
Katra grāmata ir kā ceļojums – interesantāks vai mazāk interesants, bet vienmēr aizvedīs tur, kur vēl neesi bijis un atvērs nezināmas durvis uz jaunām lietām. Bērnībā mani iedvesmoja fantastiskas grāmatas par ceļojumiem uz citām planētām, kā arī Džeka Londona piedzīvojumu grāmatas, kurās cilvēki drosmīgi devās pretī nezināmajam un mācījās izdzīvot par spīti visām briesmām. Savukārt šobrīd mani joprojām iedvesmo zinātniskā fantastika, kuru ieteiktu lasīt arī bērniem un jauniešiem, jo tā atraisa iztēli un rosina zinātkāri uz jaunu lietu izzināšanu.

Doties testa braucienā var ar vairākiem Lexus hibrīdauto modeļiem, arī Lexus NX 300h (attēlā). Lexus savu pirmo hibrīdauto radīja 2004. gadā.

Šī auto spēka agregāta būtība ir apvienot benzīna dzinēju ar elektromotoru, tādējādi nodrošinot lielisku veiktspēju un samazinātu izmešu daudzumu, kā arī uzlabojot degvielas ekonomiju.

Izmantojot elektroautomobiļa (EV) režīmu, Lexus hibrīdi spēj braukt kruīza režīmā tikai ar elektrību. Šis režīms ir noderīgs arī pārvietojoties sastrēgumos, jo benzīna dzinējs tad ir izslēgts.

Savukārt paātrinoties, elektromotors nodrošina labu griezes momentu, kas papildina benzīna dzinēju, kad nepieciešams strauji uzsākt kustību. Un braucējam par režīmu maiņu nav jādomā – Lexus Hybrid Drive sistēma to veic automātiski.

Un, protams, reģeneratīvā bremzēšana. Tā ļauj akumulatorā uzkrāt bremzēšanas laikā radušos kinētisko enerģiju un vēlāk to izmantot braukšanai.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>