/ Apskats / Iepazīstam Huawei P40 Pro

Iepazīstam Huawei P40 Pro

p40-pro-c_1200
Raitis Misa uz 29/04/2020 - 07:55 uz Apskats, Foto, Tālruņi

Šī gada divu Latvijā galveno konkurentu Huawei un Samsung jauno tālruņu flagmaņu modeļu izsludināšana ir pagājusi un var ķerties pie jaunumu iepazīšanas un novērtēšanas. ZParks iepazīst Huawei P40 Pro – tālruni, kura galvenā auditorija ir mobilās fotogrāfijas entuziasti.

Tālrunis

Pirms ķerties pie galvenā – tālruņa daudzo kameru iespēju izvērtēšanas, mazliet pakavēsimies pie P40 Pro tālruņa tehniskajiem parametriem.

Tālruņa darbību nodrošina astoņu kodolu procesors (2×2.86 GHz Cortex-A76 & 2×2.36 GHz Cortex-A76 & 4×1.95 GHz Cortex-A55), HiSilicon Kirin 990 5G čipkopa un Mali-G76 MP16 grafiskais procesors. Operatīvās atmiņas apjoms ir 8 GB, bet iebūvētās datu glabāšanas iespējas (opcijas ir 128, 256 vai 512 GB) papildina nano atmiņas kartes slots, kurā var ievietot karti ar ietilpīgu līdz 256 GB. Diezgan iespaidīgs komplekts.

Kā redzams, tālrunis darbosies arī 5G tīklā brīdī, kad tas būs lietotājiem patiešām/plaši pieejams. Mobilā tīkla pieslēgumam var izmanto gan Nano-SIM, gan arī eSIM.

Programmatūra ir Android 10.0 un EMUI 10. Tātad nekādu pārsteigumu, izņemot to, ka ASV sankciju dēļ, P40 sērijas un arī citiem jaunākajiem Huawei modeļiem nav pieejami Google pakalpojumi. Sākotnēji šķietam nenozīmīgs trūkums, bet par to mazliet vēlāk.

Tālruņa izmēri ir 158.2 x 72.6 x 9 mm, bet svars 209 g, tātad vidusmēra rādītāji savai klasei. Vides faktoru ietekmes noturība atbilst IP68 standartam. Un jā, tālrunim nav austiņu izejas ligzdas. Daudziem tā šķiet nevajadzīga, jo visi taču cenšas izmanto bezvadu austiņas, tomēr mūzikas klausītājiem nākas atzīt, ka kvalitatīvas bezvadu austiņas maksā krietni vien dārgāk, nekā līdzīgas un pat labāk skanošas austiņas ar vadu.

OLED ekrānam ir 1200 x 2640 pikseļu izšķirtspēja, tas ir 6,58 collas liels, atbalsta HDR10 un ekrāna atjaunošanas frekvenci 90 Hz.

Rokā tālrunis iegulst ērti un tā vadības pogas arī izvietotas ērti. Interesanti, ka pirkstu nospiedumu sensors ir izvietots tieši ekrānā, turklāt tas darbojas precīzi un ātri. Tiesa, kad ir iestatīta sejas atpazīšanas opcija, tad pirksta nospiedumu tālruņa atbloķēšanai izmantot praktiski nenākas, ja nu kādā stipri tumšā vietā, bet ne krēslā, kad sejas atpazīšana turpina darboties.

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

Programmatūras nianses

Pirms nopietni apsvērt P40 Pro iegādi, jāizvērtē tas, cik ikdienā nepieciešami ir Google sniegtie pakalpojumi. Ja to neizmantojat, vai izmantojat maz, proti – tālruni izmantosit fotografēšanai un zvanīšanai, tad nav daudz par ko domāt. Te gan jāņem vērā, ka tālruņa cena Latvijā ir sākot ar apmēram 1000 EUR, tātad lēts prieks tas nav. Tiesa cena ir salīdzināma ar konkurentu flagmaņu cenām, tātad ir pieņemama, ja to varat atļauties.

Savukārt, ja Google pakalpojumus izmantojat, tad stipri droši, ka to nepieejamība šajā tālrunī būs galvenais iemesls izvēlēties alternatīvu modeli, kam minētie pakalpojumi pieejami.

Pie otrajiem piederu arī šo rindu autors. Diezgan plaši izmantoju Google sniegtos pakalpojumus. Pirmkārt jau Gmail un YouTube. Diez vai te nepieciešami komentāri un tas nekas, ka tie pieejami dažādos netiešos veidos (piemēram, pārlūkā vai lietojot e-pasta aplikāciju), bet, kā saka -  tas nav tas. Protams, Play veikalu, kur pieejams plašs aplikāciju klāsts. Te gan jāpiebilst, ka Huawei aktīvi strādā, lai savā alternatīvajā aplikāciju veikalā ar nosaukumu AppGallery, ievietotu polārākās aplikācijas, arī tieši Latvijai izstrādātās. Tas, protams, prasīs kādu laiku, kamēr tiks apmierināta lielākās daļas iespējamo lietotāju vajadzības, bet to paveikt noteikti izdosies.

Sliktāk ir ar citiem Google pakalpojumiem, kur būsim jau nu godīgi, Google ir monopolists. Pirmkārt jau Google Maps. Tām nav labas alternatīvas, lai ko arī kāds neteiktu. Tas tā ir tāpēc, ka šo karšu izveidei veltīti milzīgi resursi un ar šīm kartēm ir saistīti vairāki ērti papildus pakalpojumi. Piemēram, tādi pakalpojumus kā Google Maps Timeline, kur uzkrājas informācija par to, kur un kad esat bijis (neskatoties uz iespējamajiem riskiem un apzinoties, ka informāciju par mūsu kustību Google (arī Apple to dara) savāc tāpat, vismaz gūstam kādu labumu no tā). Cits interesants pakalpojums, ir Google Maps Local Guides. Vēl būs liegti prieki izmanto Google Chrome pārlūku, bet tam ir pat vēl labāka un drošāka alternatīva, ko iesaku izmantot visiem – Mozilla Firefox.

Attēlveidošana

Attēlveidošana, bet it īpaši fotogrāfija, ir tā joma, kur P40 Pro uzrāda vislabākos rezultātus. Raksta tapšanas brīdī franču DXOMARK testos, P40 Pro uzrāda augtākos rezultātus visu testēto tālruņu kameru vidū. Turklāt gan priekšējās, gan aizmugurējās kameras testos.

Aizmugurējo kameru faktiski veido četras kameras, bet priekšējo divas.

Aizmugurē izvietotas šādas kameras:

 • 50 MP, f/1.9, 23mm (platleņķa), 1/1.28″, OIS (uzņem 12 MP attēlus ar 27 mm fokusa attālumu)
 • Periskopa tipa 12 MP, f/3.4, 125mm (tele foto), OIS, 5x optikā tālummaiņa
 • 40 MP, f/1.8, 18mm (platleņķa), 1/1.54″
 • TOF 3D, (dziļuma informācijas uzvēršanai)

Papildu īpašības ir Leica optika, LED zibspuldze, HDR režīms.

Te nevar neizcelt 50 MP kameras sensoru, jo tas ir liels – 1/1.28″. Parasti mobilo tālruņu kamerās tiek izmantoti ievērojami mazāku izmēru sensori. Tas nozīmē, ka šī sensora pikseļi ir lielāki un uztver vairāk gaismas. Interesanti, ka šai un arī tele foto kamerai attēlu veido izmantojot Huawei SuperSensing tehnoloģiju. Turklāt tradicionālā RGGB krāsu filtra vietā izmantots RYYB krāsu filtrs, kas spēj labāk uztvert gaismu sliktos apgaismojuma apstākļos.

Video iespējams uzņemt šādos režīmos: 2160p@30/60fps, 1080p@30/60fps, 720@7680fps, 1080p@960fps.

Priekšā izvietotas šādas kameras:

 • 32 MP, f/2.2, 26mm (platleņķa), 1/2.8″, 0.8µm, AF
 • IR TOF 3D, (dziļuma informācijas/biometrijas datu uzvēršanai)

Video iespējams uzņemt šādos režīmos: 2160p@30/60fps, 1080p@30/60fps

Gan priekšējās, gan aizmugurējās kameras lietošana ir vienkārša. Interesanti, ka foto režīmā nemaz nav iespējas izvēlēties attēlu izšķirtspēju. Tiek uzņemti attēli, kuru izšķirtspēja ir 4096 x 3072 punkti. Izņēmums ir īpaši platā leņķa kameras attēli, kuru izšķirtspēja iz nedaudz mazāka – 3840 x 2592.

Tālummaiņu iespējams mainīt ekrānā pēc izvēles. Ērti ir tas, ka uz tālummaiņas skalas ir atzīmēti četri stāvokļi uz kuriem var aiziet uzreiz. Šo stāvokļu nosaukumi pasaka priekšā, ko tie nozīmē – wide, 1x, 5x, 10x. Te jāpieblīst, ka optiskā tālummaiņa ir 5x, tātad 10x attēls tiek iegūts digitāli. Interesanti, ka digitālā tālummaiņa ļauj pietuvināt līdz pat 50x. Tiesa uzņemtie attēli ir graudaini un nav izmantojami kā fotogrāfijas. Toties tuvinājumā līdz 10x, neskatoties uz to, ka attēls iegūts izmatojot digitālo tālummaiņu, attēla kvalitāte ir laba.

P40 Pro attēlu paraugi

Video entuziastiem patiks tas, ka gan priekšējai, gan aizmugurējai kamerai ir pieejams 2160p@30/60fps režīms.

Tieši šis režīms ir tas, kurā ieteicams uzņemt video, jo tas nodrošinās labu attēla kvalitāti un ieslēdzot kompresiju, kas nodrošina mazāka izmēra video failus (izmanto H.265 kodeku), arī vietas šo video faili aizņems mazāk nekā ierasts.

Video kvalitāti uzlabo arī fakts, ka 40MP kameras objektīvs izstrādāts speciāli video uzņemšanai, proti, ir t.s. kino (Cine) objektīvs. Tieši šis fakts nosaka arī to, ka ar tālummaiņu uzņemot video īpaši aizrauties nevajadzētu, jo video uzņem tikai ar šo kameru, neizmantojot citas, arī to kam ir 5x optikā tālummaiņa. Praksē video kvalitāte ir laba apmēram līdz 2x atzīmei, tālāk attēlā sāk parādīties grauds un pie tuvinājuma 10x attēls ir nebaudāms. To var labi redzēt video paraugos, kas augšupielādēti YouTube.

Interesants ir palēnināto video režīms. Huawei ir gājuši tālāk nekā konkurenti un šo režīmi izveidojuši patiešām iespaidīgu. Ir iespēja video palēnināt no 4x līdz pat 128x. Un interesanti ir tieši divi lēnākie režīmi – 64x un 128x. Tie ļauj kustību gandrīz apturēt. 128x palēninājums nozīmē to, ka sekundē tie uzņemti 7680 kadri. Tas ir iespaidīgi! Var arī uztvert ko tādu, kas kustas patiešām ātri. Video paraugos varat šos režīmus novērtēt.

Secinājumi

Huawei P40 Pro ir ļoti spējīgs tālrunis ar šobrīd vienu no labākajām kamerām. Ja tālruni iegādājaties fotografēšanai, P40 Pro ir, iespējams, labākā izvēle, tomēr, ja izmantojat kādu no daudzajiem Google pakalpojumiem un tas obligāti nepieciešamas kādu personīgu vai biznesa apsvērumu dēļ, tad diemžēl nāksies meklēt alternatīvu.

P40 Pro video paraugi

1 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 Komentāri
 • 23/05/2020

  Es nezinu vai Huawei ir laba izvēle ,jo var būt problēmas ar play store?

  Reply