/ Datori / IBM TrueNorth – čips ar 4096 procesora kodoliem

IBM TrueNorth – čips ar 4096 procesora kodoliem

synaptic_1200
Raitis Misa uz 08/08/2014 - 08:48 uz Datori, Jaunumi

Cik procesora kodolu (tātad faktiski fizisku procesoru) ir tava datora vai viedtālruņa procesoram? Divi, četri vai varbūt astoņi? Tas viss ir nieks. IBM Research radījusi čipu ar 4096 kodoliem.

Tiesa šis čips, vismaz šobrīd, nav paredzēts izmantošanai viedtālrunī vai galddatorā. Čipa radīšanas mērķis ir radīt iekārtu, kas spēj darboties līdzīgi kā smadzenes. IBM TrueNorth bez 4096 neirosinoptiskiem procesoriem realizēti arī miljons programmējamu neironu un 256 miljoni programmējam sinoptisko saišu.

Čips veidots izmantojot Samsung 28 nm ražošanas procesu. Tas ir viens no visu laiku sarežģītākajiem un efektīvākajiem čipiem, jo kaut arī sastāv apmēram no 5.4 miljardiem tranzistoru, patērē vien līdz 72 mW enerģijas un spēj veikt ap 400 miljonus sinoptisko operāciju sekundē. Tas efektivitātes ziņā 176 000 reizes pārspēj galddatora procesoru, kad tas veic līdzīgus uzdevumus.

Šis ir milzīgs solis tuvāk brīdim, kad silicija čipā varēs modelēt smadzeņu darbību. Tas ļautu daudz efektīvāk veikt daudzus uzdevumus, kur šobrīd bez cilvēka klātbūtnes un/vai piekļuves tīmeklim iztikt nevar. Arī IBM Watson veidotājiem šāds čips paver jaunas iespējas darbības efektivitātes ziņā. Vien jāuzmanās, ka iekārtai ar šādu čipu nedodam pārāk daudz brīvas izpausmes iespēju.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>