/ Aktuāli / HTC One E9+ apskats

HTC One E9+ apskats

e9_color_trio-1900x700_c
Oskars Linde uz 30/11/2015 - 19:37 uz Aktuāli, Apskats, Ierīces, Tālruņi, Uncategorized

Pirmais iespaids.

Pēc ārējā izskata, visi HTC One sērijas viedtālruņi šķiet ļoti līdzīgi un arī šīs no tiem neatšķiras. Elegants, liels viedtālrunis ar matētu plastmasas vāciņu aizmugurē. Cena interneta veikalos - vidēji 440 eiro. Ņemot vērā izmēru, HTC One E9+ ir salīdzinoši viegls – 150 g, kā arī plāns - 7,5mm. Salīdzinājumam – HTC One M9+ ir ar mazāku ekrānu – 5,2 collas, bet ir 9,6 mm biezs un 168g smags, taču tam ir alumīnija vāciņš. Tas laikam ir upuris, kas jānes, ja tālrunim ir metāla vāciņš – skaidrs, ka tas būs arī smagāks, nekā ar plastmasas vāciņu.

Kreisajā pusē ir plastmasas “puļķītis” aiz kura atrodas 2 nano SIM karšu sloti un microSD kartes slots. Labajā malā ir skaļumu regulēšanas pogas un pa vidu ieslēgšanas/izslēgšanas poga, bet “atmodināt” tālruni var arī ar diviem pieskārieniem uz ekrāna vai pārvelkot pirkstu no ekrāna lejas uz augšu.  Lejā atrodas microUSB v2.0 lādētāja kontakts un augšā ir 3,5mm skaņas kontakts

Tehniskie parametri

 • Ekrāna izmērs: 5,5 collas
 • Displejs tips: IPS
 • Izšķirtspēja: 1440 x 2560 (~534 pikseļi uz collu)
 • Ekrāna drošība: Corning Gorilla Glass 4
 • Izmērs: 156.5 x 76.5 x 7.5 mm
 • Svars: 150g
 • Operētājsistēma: Android v5.0 (Lollipop)
 • CPU: Octa-core 2GHz
 • Atmiņas karte: microSD Līdz 2TB
 • Iebūvētā atmiņa: 32 GB zibatmiņa + 3GB operatīvā atmiņa
 • Kameras: 20MP aizmugurējā + 13MP priekšējā
 • Video 2160p@30fps
 • Baterija: Li-Poly 2800 mAh
 • SIM karte: 2 nano SIM sloti

Uzklikšķini un aplūkot to 3D skatā pats!

Saskarne

“Atmodinot” tālruni, bez tā atbloķēšanas, ir pieejami īsceļi – zvanīt, rakstīt SMS, interneta pārlūks un kamera. HTC Sense 7.0 interfeiss ir acīm patīkams. Ja tomēr zaļganzilais tonis nepatīk, lietotnē Tēmas to var nomainīt pret kādu citu no orģinālajiem vai lejupielādēt citu lietotāju paštaisītas tēmas, vai arī uztaisīt pašam, pēc savas gaumes. Viedtālrunim ir pieejami dažādi režīmi – Sense, bērnu, mašīnas un vienkāršais.
Sense režīms ir noklusētais režīms. Bērnu režīms paredzēts pirmskolas vecuma bērniem, tā ir kā lietotne ar spēlēm, bet no tās brīvi nevar iziet ārā. No režīma ārā var iziet tikai ievadot vecāku uzlikto paroli. Mašīnas režīmā sākuma ekrāns kļūst pavisam vienkāršs ar dažām lielām pogām, lai esot pie stūres būtu vieglāk rīkoties. Ziņu rakstīšana šajā režīmā ir atspējota. Vienkāršais režīms pēc skata ir līdzīgs mašīnas režīmam – vienkāršs un ar lielām pogām, bet šis režīms ir paredzēts tiem, kam ir grūtības uztvert noklusēto Sense režīmu, piemēram, pensionāriem.

Orģinālā bilde

Paštaisītā tēma

Mašīnas režīms

Vienkāršais režīms

Kameras un režīmi

Ar viedtālrunī esošo 20MP aizmugurējo kameru var gūt lielisku fotografēšanas pieredzi. Autofokuss darbojas labi, izņemot situācijās, kad nepieciešams nofotografēt mazus objektus tuvumā, kā piemēŗam, gredzenu, tad kamera nespēja nofokusēt un skaidru attēlu iegūt nebija iespējams. Fotografēšanas interfeiss salīdzinoši ar One M9 nav mainījies. Ir pašiņu kamera, aizmugurējā kamera, panorāmas režīms. Papildus šiem režīmiem vēl var pievienot dalīto attēlu, kad reizē tiek uzņemts attēls no abām kamerām, Bokeh režīmu un “foto kabīni”, kad viena pēc otras tiek uzņemtas 4 bildes un savienotas kā viena. Apskatot dažādus One E9+ fotoveikumus, var ievērot, ka attēli ir nedaudz dzeltenīgi un blāvi.

Daži foteveikumi

Video

Viedtālrunis ir spējīgs veikt 4K video ar 30 kadriem sekundē, kā arī 1080p video ar 30 vai 50 kadriem sekundē. Ir arī iespējams veidot slow motion klipus, kas ir ar 720p izšķirtspēju. 4K video kvalitāte ir tik pat laba kā fotoattēlu kvalitāte, tikai jātur telefons stingri rokās, jo optiskās attēla stabilizēšanas kamerai nav.
Diemžēl nevarēju ievietot pašizveidotu video, jo kaut kā ārpus telefona, nekas nevarēju atpazīt .mp4 failu, arī pats Youtube. Mēģināju gan caur pašu viedtālruni iekš Youtube, gan pārmetot failus uz datora augšupielādēt Youtube vai atskaņot pašā datorā - nekā...

Skaņa un video

HTC Boomsound uzlabo dziesmu un video skaņu, bet pašas skaņas skaļums ir diezgan viduvējs. Ir sūdzības no lietotājiem, ka dažreiz nestrādā augšējais skaļrunis. Laikam tāpēc, ka ir HTC Boomsound, skaņas ekvalaizers nav pieejams. Skatīties 1440p videoklipus Youtube gan ir ļoti patīkami, jo visas detaļas ir labi saskatāmas, dzidras un krāsas ir košas.

Akumulators

Akumulatora uzlādes laiks ir diezgan ilgs – pievienojot gandrīz tukšu One E9+ pie lādētāja, tas uzrāda, ka jāgaida būs 3+ stundas. Tomēr izlādes laiks arī ir diezgan ilgs. Pilnu dienu, rakstot ziņas un pa brīdim lietojot pārlūku, tas iztur.

Testi un veiktspēja

AnTuTu Benchmark v5.7.1 testa kopējais rezultāts bija nedaudz zem 50000. Sīkāk par CPU, RAM, GPU un citiem rezultātiem vērojams attēlā. Dienā, kad tika veikts tests – 26.11.2015. -viedtālrunis HTC One E9+ atradās 14. vietā. Interesanti, ka gada sākumā tikai 3 viedtālruņiem rezultāts bija pāri 5000. Tie bija Samsung Galaxy S6, S6 edge un HTC One M9, tāpēc var teikt, ka viedtālruņa veiktspēja ir laba un laikam atbilstoša. Vienīgi veicot testu, tālrunis jūtami uzkarsa, arī to var redzēt stabilitātes testa rezultātu grafikā.

Secinājumi

Kompānija HTC necenšas domāt par dizainu, tas tāpat ir labs. Bet izskatās, ka viņi ”meklē” labāko variantu – One M9 ir labs, ātrs, kvalitatīvs, bet par mazu. One M9+ ir labāks, ar pirkstu nospiedumu sensoru, augsts pikseļu blīvums uz collu, pirkstu nospiedumu sensors, bet smags un joprojām par mazu. Izveidot vieglāku viedtālruni ar 5,5 collu ekrānu sanāca, tas ir One E9+, tam ir lielisks displejs, laba kamera, 8 kodolu procesors, bet to veidojot pazuda pirkstu nospiedumu sensors, metāla apvalks. Šķiet, ka savienojot visas labās lietas no katra telefona, varētu iegūt vienu varen’ lielisku viedtālruni, bet tur atkal varētu rasties jautājumi par to, cik tad varētu šāds viedtālrunis izmaksāt un vai kādam būs vēlme tik dārgu viedtālruni pirkt? Katrā ziņā tāda viedtālruņa nav un ja Jums ir dilemma – kuru viedtālruni labāk pirkt, tad nepieciešams izvērtēt savas vēlmes, jo katrā no viedtālruņiem One M9, One M9+ un One E9+ ir savs bonusiņš.
Šo tālruni es ieteiktu tiem, kas brīvajā laikā bieži ķeras pie viedtālruņa, lai palasītu interesantas ziņas, paskatītos jautrus video un paspēlētu spēlītes. Arī tiem, kas bieži izmanto sociālos tīklus, tajos liekot bildes un video, šis tālrunis šķitīs pievilcīgs. Kā darba telefonu es šo neieteiktu, jo tas ir pārāk liels un ja viedtālrunis ir nepieciešams vairāk tikai zvaniem un īsziņām, tas varētu ar laiku traucēt.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>