/ Apskats / GoPro HERO4 Silver – GoPro ar skārienjutīgu ekrānu

GoPro HERO4 Silver – GoPro ar skārienjutīgu ekrānu

Top-of-page-hero4-silver
Raitis Misa uz 20/05/2015 - 08:03 uz Apskats, Foto, Profesionāļiem

GoPro HERO sērijas kameras stabili ieņēmušas savu vietu dēkaiņu un arī mierīgāku cilvēku apziņā kā attēlveidošanas rīki, ko izmantojam tad, ja gribas darīt ko vairāk (nu vai trakāku) par prastu video uzņemšanu vai fotografēšanu. Apskatām GoPro HERO4 Silver – pirmo GoPro ar ekrānu (turklāt skārienjutīgu), un vienu no divām jaunākās HERO4 sērijas kamerām, kuras vecāko māsu, kas ir bez ekrāna, dēvē par GoPro HERO4 Black.

Virspusēji iepazīstoties ar HERO4 Silver var kļūdaini padomāt, ka tā ir HERO3+ Black, ko esam apskatījuši agrāk, ar skārienjutīgu ekrānu. Tomēr tā nav. Ir virkne jaunu īpašību, kas GoPro kamerām līdz šim nav bijušas. HERO4 ir jauns sensors un jauns objektīvs, un virkne jaunu uzņemšanas režīmu. Nu un, protams, ekrāns, kas daudzas lietas padara vienkāršākas un ļauj veikt kadrēšanu, protams, ja uzņemat mierīgos apstākļos.

HERO4 Silver tāpat kā citas GoPro kameras attēlus un video saglabā MicroSD atmiņas kartē. Tās maksimālais izmērs var būt 64 GB. Liekākas ietilpības kartes kamera neuztur. Kā apgalvo ražotājs, uzlabots esot audio dinamiskais diapazons, kas salīdzinot ar priekšgājējām esot divreiz plašāks. Iespējams, ka tā. Speciālus audio testus neveicu. Un lai tos veiktu jau arī ir nepieciešams, lai pa rokai būtu gan jaunā Silver, gan kāda no trešās sērijas kamerām.

Laba ziņa tiem, kuru krājumā jau ir kādi HERO3 aksesuāri – HERO4 Silver ir savietojama ar HERO3+ un HERO3 aksesuāriem, izņemot akumulatorus. Akumulatorus nāksies iegadāties jaunus. Ja plānotas aktivitātes visas dienas garumā, tad labāk krājumā turēt vismaz trīs, bet labāk jau visus piecus (varbūt arī par daudz) papildu akumulatorus, jo ar vienu nepietiks pat divām stundām aktīvas darbošanās.

Android vai iOS iekārtu īpašnieki novērtēs GoPro App piedāvātās iespējas. Šī aplikācija ļauj vadīt kameru un mainīt tās iestatījumus, un kalpo arī kā skatu meklētājs. Tas nozīmē, ka varat kameru turēt, piemēram, nūjas galā un ne tikai dot tai komandas uzņemt attēlus un video, bet arī reāllaikā redzēt, kas tiek uzņemts. Tiesa dažos režīmos skatu meklētāja funkcionalitāte nedarbojas. Video redzams kaskādes efekts, kas rodas kameru vēršot pret viedtālruņa ekrānu…

Video

Daudzi video režīmi tiešām ir mantoti no HERO3+ Black. Varat uzņemt video līdz pat UHD video ar 12.5 kadriem sekundē. Interesanti ir paātrinātas uzņemšanas režīmi – 720p @120 un 960p @100. Tos izmantojot iegūsiet plūstošu augstas izšķirtspējas palēninātas kustības video.

Zinošākam lietotājam noderīgs un interesants ir Protune režīms, kas HERO4 pieejams gan video, gan foto režīmos. Tiem, kas vēlas, dota iespēja iestatīt krāsas, noteikt ISO ierobežojumus, baltā balansu, asumu un ekspozīcijas kompensāciju. Var uzņemt video, kas izskatīsies profesionālāk nekā standarta režīmos uzņemtie. Ja visu sastellēsiet pareizi, protams.

SuperView režīms, kā apgalvo GoPro, ļaus uzņemt “nedaudz vairāk debesu”. Šajā režīmā video tiek uzņemts izmantojot visu sensoru (tā proporcija ir 4:3) un iegūtais attēls “dinamiski izstiepts” līdz 16:9 attēla malu garumu proporcijai. SuperView darbojas Full HD režīmā, tātad lielākas izšķirtspējas režīmos to izmanto nevar.

Kādam noteikti būs noderīga iespēja kopā ar video uzņemt arī attēlu sēriju. Tiesa tad 1080 video kadru biežums no 50 kadriem sekundē nokrīt uz 30. Attēlus sērijā iespējams uzņemt ik pa 5, 10, 30 vai 60 sekundēm.

Un jā. Kameru iespējams izmantot arī zem ūdens. Līdz pat 40 m dziļumam. Testa nolūka, to iemērcu Daugavā. Video no šī eksperimenta uzņemts kājām gaisā, jo kamera bija piestiprināta rokas monopodam aiz kura turot iemērkšana tad arī notika.

Foto

Foto izmērs ir saglabāts iepriekšējo (BLACK3+) 12 MP līmenī. Tāpat iespējams uzņemt attēlus pa vienam vai dažāda veida sērijās, līdz pat 30 bildēm vienā sekundē. Tas gan īsti labi darbosies tikai labos apgaismojuma apstākļos. Ja gaismas būs pamaz, iegūsiet izplūdušu attēlu virkni.

Attēlu sēriju uzņemšanas režīmā (time lapse) var iestatīt, ka kamera pati ir pēc 0,5 līdz 60 s uzņems attēlu. Šādi uzņemtus attēlus vēlāk apvienojot video, var iegūt šo to interesantu.

Ir pieejami divi jauni režīmi fotografēšanai tumšajā diennakts laikā – Night Photo un Night Lapse. Pirmais vienkārši optimizē iestatījumus uzņemšanai krēslā, otrais ir attēlu sērijas uzņemšanas režīms, arī krēslā. Night Lapse režīmā ekspozīcijas laiku iespējams iestatīt līdz 30 s. Tātad bildes sanāks pat gandrīz pilnīgā tumsā.

Ir arī speciāls Auto Low Light režīms, kas automātiski pielāgos kameras iestatījumus uzņemšanai vājā gaismā.

Rokas monopods

Apskatam iedotā GoPro HERO4 Silver bija komplektēta ar 31 līdz 95 cm garu teleskopisku rokā turamu monopodu Camanchi cmc-902E.

Jāatzīst, ka tas ir patiesi ērts un ļaus uzņemt video un arī foto, kādus vienkārši kameru turot rokās uzņemt ir ļoti problemātiski. Pārliecinieties video un attēlu paraugos, kas iekļauti publikācijā.

Secinājums

GoPro HERO4 Silver ir būtiski uzlabota salīdzinot ar HERO3 sērijas kamerām. Ir uzlaboti sensors un optika, papildināti uzņemšanas režīmi, bet pats galvenais – skārienjutīgais ekrāns ļauj veikt parametru iestatīšanu tik ērti, kā tas nekad nav bijis iespējams, pat ne ar GoPro App viedtālrunī. HERO4 Silver noteikti ir labs papildinājums, iespējams populārākajai, piedzīvojumu kameru sērijai.

Video parugi

Foto paraugi


Created with Admarket's flickrSLiDR.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>