/ Apskats / Dinamiskai dzīvei – GoPro HERO3 un HERO3+

Dinamiskai dzīvei – GoPro HERO3 un HERO3+

GoPro Hero 3+
Raitis Misa uz 16/06/2014 - 14:39 uz Apskats, Foto, Profesionāļiem, Video

Kompānijas GoPro un tās HERO sērijas kameru nosaukums zināms ikvienam, kuru kaut nedaudz interesē foto un video. Apskatām uzreiz trīs HERO kameras – HERO3 Black un Silver, kā arī HERO3+ Black.

Pirmie iespaidi

HERO3 sērijas kameras ir jūtami mazākas (plānākas) par savām vecākajām māsām. Šobrīd iespējams iegādāties arī uzlaboto HERO3+ modifikāciju, kuru izdevās arī apskatīt. Izmēra ziņā tā neatšķiras no HERO3 kameras.

Visas kameras ir izveidotas kā nelieli paralelogrami ar objektīvu, kas ir vienīgais būtiskais izvirzījums to virsmā. Vadības pogas ir trīs – slēdža poga, ieslēgšanas poga un bezvadu tīkla ieslēgšanas/izslēgšanas poga. Kameru paredzēts lietot, to ievietojot caurspīdīgas plastmasas korpusā, un tieši tādā komplektācijā to visbiežāk arī attēlo presē u.c. Korpuss izveidots tā, lai aizmugures vāku tam varētu nomainīt. Apskatam tika iedoti divi vāki (šķiet, tieši tik arī ir). Viens no tiem nav hermētisks, jo paredzēts kameras lietošanai normālos apstākļos un tad, kad kustības ātrums ir mazāks par 100 jūdzēm stundā (160 km/h). Ja kustības ātrums ir lielāks vai kameru grasāties iegremdēt ūdenī, jāizmanto otrs vāks, kas kameras korpusu noslēdz hermētiski. Visas trīs vadības pogas iespējams nospiest arī tad, kad kamera ievietota korpusā.

Kameras Black komplektācijā ir arī tālvadības pults, kas komunikācijai izmanto bezvadu tīklu. Pults ļauj veikt visas tās pašas darbības, ko iespējams izdarīt ar pašu kameru, ieskaitot arī slēdža pogas un režīmu pārslēgšanas pogas funkcijas. Arī nelielais melnbaltais ekrāniņš pultī ir tieši tāds pats kā kamerai.

Jāpiebilst, ka režīmu pārslēgšanas un iestatījumu nomainīšanas apgūšana nav īpaši intuitīva. Paies zināms laiks, lai to apgūtu, taču tādā gadījumā, ja ir lietotas citas foto vai video kameras, iestatījumos konceptuālu atšķirību nav. Kad apgūtas iestatīšanas iespējas, to veikšana vairs nešķiet grūta, taču ātri pārslēgt, piemēram, video izšķirtspēju, gan tāpat nevarēs – būs vien jāpaspaida pogas.

Traucē arī fakts, ka kamerai nav nekāda skatu meklētāja, lai gan tā paredzēta lietošanai tādos apstākļos, kad ļoti bieži nemaz nav laika domāt par to, kāds būs kadrējums. Ja precīzai kadrēšanai laika tomēr pietiek, iespējams izmantot viedtālruņa aplikāciju, kas spēj komunicēt ar kameru, izmantojot viedtālruņa un kameras Wi-Fi savienojumu.

Lietojot šo aplikāciju, iespējams ne tikai daudz vieglāk kā ar pulti vai pašā kamerā iestatīt uzņemšanas parametrus, bet arī tuvu reāllaikam izmantot viedtālruni kā skatu meklētāju. Tad arī precīza kadrēšana vairs nebūs sarežģīts uzdevums.

Viedtālruņu aplikācija nodrošina arī iespēju priekšskatīt uzņemtos attēlus un attālināti vadīt kameru. Papildu ērtība ir iespēja uzņemtos attēlus uzreiz (on the spot) publicēt kā bildes sociālajos tīklos vai koplietot citādāk. Jaunums aplikācijas funkcionalitātē ir iespēja atjaunināt kameras programmatūru bezvadu režīmā.

HERO3 lietotāji bieži sūdzas par to, ka kameras akumulators ātri izlādējas. Ražotājs to ņēmis vērā, izlaižot HERO3+ modifikāciju, kuras akumulatora ietilpība palielināta no HERO3 sērijas 1050mAh līdz 1180mAh. Tas kopā ar citiem uzlabojumiem nodrošina pat par 30% ilgāku darbības laiku.

Vēl būtiski atšķiras HERO3+ uzlabotais objektīvs, kura gaismasspēja ir f/2.8. Ar to uzņemtie attēli ir asāki par tiem, kas uzņemti ar HERO3 sērijas kamerām.

Video

GoPro kameras apgādātas ar sensoru, kura malu attiecība ir 4:3, taču tās spēj uzņemt arī platformāta video. Tas tiek panākts, apgriežot kadra malas. HERO3+ modifikācijai gan ir tā sauktais SuperView režīms, kad tiek uzņemts kadrs ar malu attiecību 4:3 un pēc tam digitāli izstiepts līdz 16:9. Iegūtais rezultāts gan nav uzskatāms par kvalitatīvi izmantojamu.

Video iespējams uzņemt septiņās izšķirtspējās: WVGA, 720p, 960p, 1080p, 1440p, 2.7k un 4k (izņemot Silver, kurai maksimālā izšķirtspēja ir Full HD). Tiesa, 4k video PAL režīmā tiek uzņemts tikai ar 12 kadriem sekundē ātrumu (NTSC tas ir 15 kadru/s).

Uzņemtie video ir kvalitatīvi tikai tad, ja ir labi apgaismojuma apstākļi. Pat HERO3+, kurai ir speciāls režīms uzņemšanai sliktos gaismas apstākļos, tomēr nespēja uzņemt augstas kvalitātes video, kad bija maz gaismas. Tiesa, attēls tomēr bija kvalitatīvāks nekā ar abām HERO3 uzņemtie.

Foto

Kameras uzņem maksimāli 12 Mpix attēlus (HERO3 Silver – 11 Mpix). Iespējams izvēlēties arī zemāku izšķirtspēju. Uzņemtie attēli ir kvalitatīvi, bet atkal tikai tad, ja pietiek gaismas. Fotografējot krēslā, ieteicams uzņemt ļoti daudz attēlu un censties kameru turēt pēc iespējas mierīgi, jo tiek izmantots ilgs ekspozīcijas laiks, tādēļ attēli ir izplūduši. Tātad labas bildes var iegūt tikai labā apgaismojumā.

Uzņemt iespējams trīs režīmos: standarta, kad tiek uzņemts viens kadrs, attēlu sērijas vai attēlu virknes režīmā ar noteiktu uzņemšanas intervālu. Attēlu sēriju iespējams uzņemt maksimāli līdz 30 kadriem sekundē (Silver – maksimums 10 kadru 2 sekundēs). Ir arī režīmi, kad tiek uzņemts mazāks skaits attēlu vai uzņemšanas laiks ir ilgāks.

Norādot konkrētu intervālu, pēc izvēles var uzņemt daudz attēlu (kamēr piepildās atmiņas karte) ar uzņemšanas intervālu 0,5, 1, 2, 5, 10, 30 vai 60 sekundes. Ātrākos režīmus lietojot, obligāts nosacījums ir izmantot atmiņas karti Class 10.

Plusi

Izturīgs korpuss
Tālvadības pults
Viedtālruņa aplikācija
Plašas stiprināšanas iespējas

Mīnusi

Nav ārējā lādētāja
Sarežģītas izvēlnes
Jaunākajiem modeļiem nabadzīga komplektācija

Secinājumi

GoPro kameras noteikti ir populārākās kameras, kādas pieejamas dažādu piedzīvojumu iemūžināšanai. To izstrādātāji ir ieguldījuši daudz resursu, lai uzlabotu kameru veiktspēju un ergonomiku. Ja meklējat šāda tipa kameru sev, tad ilgām pārdomām nevajadzētu būt – jāizvēlas vien piemērotākais modelis. Šajā ziņā jāatzīst, ka lielu daļu vajadzību labi apmierinās pat sērijas vājākā White Edition kamera, kas gan uzņem tikai 5 Mpix attēlus.

GoPro HERO3+ Black Edition galvenie tehniskie dati

  • Sensors: 4000 x 3000, 12 Mpix, 1/2,5", CMOS.
  • Ekrāns: teksta displejs, nav viziera (ir opcija).
  • Video: līdz 4k (15 fps), ar monoskaņu.
  • Atmiņa: microSD.
  • Pieslēgumi: USB 2.0, Wi-Fi.
  • Izmēri un svars: 117 x 67 x 39 mm; 74 g (136 g ar korpusu)
  • Aptuvenā cena: 449 EUR.
  • Hero3 Silver aptuvenā cena: 349 EUR.

GoPro Hero3 Black Edition video veikumsGoPro Hero3 Silver Edition video veikumsGoPro Hero3+ Black Edition video veikumsGoPro Hero3 Black Edition foto veikumsCreated with Admarket's flickrSLiDR.

GoPro Hero3 Silver Edition foto veikumsCreated with Admarket's flickrSLiDR.

GoPro Hero3+ Black Edition foto veikumsCreated with Admarket's flickrSLiDR.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>