/ Aktuāli / Bite sasniedz Latvijā lielāko vidējo mobilā tīkla ātrumu

Bite sasniedz Latvijā lielāko vidējo mobilā tīkla ātrumu

Clipboard01
Raitis Misa uz 12/01/2016 - 20:41 uz Aktuāli, Jaunumi

Bite Latvija saņēmusi Ookla Speedtest.net apbalvojumu par ātrāko 4G mobilo tīklu Latvijā. Apbalvojums apstiprina to, ka Bite tīklā vairākus ceturkšņus pēc kārtas, sasniegts vidēji lielākais mobilā interneta ātrums. Ookla tīmekļa ātruma novērtējums veikts aprēķinot vidējo no visiem lietotāju veiktajiem testiem. Tas nav pasūtījuma, bet reāla lietojuma tests.

Speedtest.net ir populārākā vietne un arī mobilā aplikācija, kas ikvienam bez maksas ļauj izmērīt gan mobilā, gan fiksētā interneta ātrumu. Google Play aplikāciju veikalā Speedtest.net mērījumu rīks lejupielādēts vairāk kā 50 miljonus reižu. Aplikācijas veidotāji – ASV uzņēmums Ookla – regulāri apkopo veiktos mērījumus, nosakot ātrākos pakalpojumu sniedzējus dažādās valstīs. Par Latviju apkopotie dati liecina, ka ātrākais 4G mobilais internets ir Bites tīklā -  tā vidējais lejupielādes ātrums ir 45,6Mb/s un augšupielādes – 23,69Mb/s.

 

Augšupielādes ātrums

Lejupielādes ātrums

Bite

23,69 Mbps

45,61 Mbps

LMT

12.91 Mbps

31.42 Mbps

Tele2

6.83 Mbps

21.5 Mbps

Tabula: Latvijas mobilo operatoru 4G interneta vidējais ātrums pēc Ookla Speedtest.net rezultātiem 2015. gada otrajā un trešajā ceturksnī.

 

“Speedtest.net piešķirtais apbalvojums ir ne tikai objektīvs, bet arī parāda reālo cilvēku pieredzi – tas ir apliecinājums, ka, apkopojot ikviena Latvijas mobilā operatora klienta veiktos mērījumus, Bites 4G internets ir ātrākais. Protams, tas ir liels kompliments mūsu tīkla tehniķu komandai, bet galvenokārt tas ir paldies visiem, kas izmanto aplikāciju, lai pārliecinātos par tīkla kvalitāti. Pateicoties jums, Bites tīkls ir izpelnījies starptautisku atzinību un vēl vienu pierādījumu tam, ka Bites klienti lieto ātrāko 4G internetu Latvijā,” saka Bite Latvija vadītājs Freds Renčaks.

Mērījumus, izmantojot Speedtest.net infrastruktūru, bez maksas var veikt ikviens, kurš vēlas izmērīt interneta ātrumu jebkurā laikā, vietā un ierīcē - datorā, mobilajā telefonā vai planšetē. Speetest.net aplikācija pieejama gan IOs, gan Android un Windows Phone platformās. Ik dienu mērījumus veic vairāk kā 5 miljoni lietotāju visā pasaulē, līdz ar to Speedtest.net ir pieejama plaša informācija par dažādu pakalpojumu sniedzēju nodrošināto interneta ātrumu. Tas ļauj izdarīt secinājumus par tehnoloģiju attīstību visā pasaulē. Ookla savus datus iegūst no 40 000 interneta pakalpojumu sniedzējiem un 1500 mobilajiem tīkliem visā pasaulē.

“Vērtējot Latvijas mobilo operatoru nodrošināto 4G internetu, mēs analizējām datus, kas iegūti no mērījumiem 2015.gada otrajā un trešajā ceturksnī. Apkopotā informācija ļauj mums droši apgalvot, ka Bite nodrošina ātrāko 4G mobilā interneta lejupielādes ātrumu Latvijā,” saka Džeimijs Stīvens (Jamie Steven), Ookla viceprezidents uzņēmuma darbības jautājumos.

Speedtest.net apkopo datus par vidējo 4G ātrumu ilgākā laika posmā, katru dienu skatoties, kādi ir katra lietotāja vidējie interneta ātruma mērījumi konkrētās vietās. Latvijā Ookla Speedtest.net bezmaksas mērījumus 2015.gadā veikuši 73 tūkstoši lietotāju, katrs noskaidrojot sava pakalpojuma sniedzēja veiktspēju.

Atliek vien cerēt, ka arī pakalpojumu paketes un to cenas ļaus lietotājiem ātro tīklu izmantot, un ka tiem laimīgajiem, kas to jau dara, netiks uzlikti mākslīgi ierobežojumi, par kādiem nākas itin bieži dzirdēt.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>