/ Aerokosmoss / BAE Systems un Reaction Engines vienojas kopīgi veidot dzinēju kosmosa lidmašīnai

BAE Systems un Reaction Engines vienojas kopīgi veidot dzinēju kosmosa lidmašīnai

skylon_1200
Raitis Misa uz 02/11/2015 - 20:37 uz Aerokosmoss, Interesanti, Jaunumi, Video

Aviācija un kosmosa izpētes entuziastiem noteikti nav svešs kompānijas Reaction Engines un tās veidotā SABRE (Synergetic Air-Breathing Rocket Engine) dzinēja vārds. Šodien, 2. novembrī, Britu aviokosmosa gigants BAE Systems paziņoja, ka iegādāsies 20% Reaction Engines akciju un nodrošinās finansējumu tālākai SABRE attīstībai.

SABRE ir galvenais komponents Reaction Engines iecerētajai Skylon vienas pakāpes kosmosa lidmašīnai. Faktiski runa ir par lidaparātu, kas kā lidmašīna pacelsies no skrejceļa un pateicoties SABRE spējai darbam izmantoto atmosfēras skābekli līdz ātrumam 5 Mahi (7,200 km/h), sasniegtu kosmosu bez vairāku pakāpju iesaistes. Tātad runa ir par 100% vairākkārt izmantojamu lidaparātu, kas spēj, piemēram, uz SKS nogādāt vairākas tonnas kravas.

Noslēgtā vienošanās paredz, ka BAE Systems iegādāsies 20% Reaction Engines akciju. Darījuma vērtība ir 32 miljoni ASV dolāru. Darījuma rezultātā Lielbritānijas valdība SABRE piešķirs 92 miljonu ASV dolāru grantu SABRE tālākai attīstībai, testiem un Skylon projektēšanai.

“Šodienas paziņojums ir būtisks solis, lai Reaction Engines no kompānijas, kas līdz šīm fokusējusies uz SABRE dzinēja tehnoloģiju izpēti un testēšanu, pārtaptu par kompāniju, kas fokusējas uz pirmā SABRE dzinēja izveidi un testēšanu”,  kompānijas paziņojumā uzsvēra Marks Tomass (Mark Thomas), Reaction Engines Limited izpilddirektors.

Esam vēl vienu soli tuvāk īstai kosmosa lidmašīnai!

Skylon cilvēku un kravas transportēšanas modulis

SABRE dzinēja uzbūve un darbība

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>