/ Apskats / Asus Zenfone2 – jauda par puscenu!

Asus Zenfone2 – jauda par puscenu!

ASUS Zenfone 2 feature
Reinis Zitmanis uz 13/04/2015 - 10:00 uz Apskats, Jaunumi, Tālruņi

Jaunais Zenfone2 ir īpašs gadījums notikumu piesātinātajā viedtālruņu pasaulē - četrkodolu viedtālrunis ar 5,5 collu augstas izšķirtspējas IPS Gorilla Glas ekrānu, 4 GB operatīvo atmiņu, divām simkartēm un jaudīgu akumulatoru par 349 Eiro!

Turklāt, tam ir Intel procesors, kas pats par sevi ir interesants fakts Android tālruņu pasaulē, kur dominē cita veida procesori. Nevaram noliegt Intel pieredzi, ražošanas tehnoloģijas un kvalitāti, taču ko sniedz tālrunis ar Intel? Lasām tālāk!

Kaut arī ASUS vairāk pazīstam kā labu klēpjdatoru ražotāju, ar pirmā Zenfone iznākšanu vēl 2014. gadā, uzņēmums strauji lauž ceļu piesātinātajā viedtālruņu tirgū. Loģisks solis datoru ražotājam ir Intel Atom procesoru izmantošana arī tālruņos.

 
Par vietālruņa prezentācijas vietu Eiropā ir izvēlēta Parīze, lai pasvītrotu ASUS centienus pie viedtālruņa dizaina.
Pilsētā, kur stils un elegance ir noteicošie faktori, tika pamanīts un atzīmēts, ka Zenfone2 jau ir paspējis saņemt iF dizaina balvu.

Šeit jāpiebilst, ka Asus šogad jau ir saņēmis šādas par 10 saviem produktiem! Ir trīs lietas, kas šim tālrunim jāuzsver dizaina sakarā - ZenUI saskarne, vāciņi un ekrāns.

ASUS ZenUI saskarne

Te nu ASUS ir pacenties, lai klasiskais un mazliet jau garlaicīgais Android (5 Lollipop) mūs negarlaikotu un lietotājam būtu sajūta, ka viņa rokās ir izgudrots kas jauns. Galvenā viedtālruņa sastāvdaļa ir ekrānā redzamais. Var veikt dažādus eksperimentus ar korpusa materiāliem, izmēru un stilu, bet ja ekrānā redzam pilnīgi parastu Androīdu, sajūta ko baudām nopērkot jaunu tālruni, tiek nozagta. Tādēļ ASUS ir pacenties, ka tālrunis būtu pilns ar dažādām iespējām kas ir jaunas un izskatās koši un moderni. 

Zenfone2 piedāvā ievērojamas iespējas lietotāja saskarnes personalizēšanai. Tā kā tālrunim ir 2 SIM kartes, arī tālruņa saskarni ir iespējams mainīt, atkarībā no tā, vai to lieto darba vai privātajām vajadzībām. Klasiskais atbloķēšanas ekrāns, kur ar pirkstu ir jāvelk tikai lietotājam vien zināma strīpu kombinācija, lai atbloķētu ekrānu ir pieejama 2 veidos - ar 2 dažādām savienojumu kombinācijām jūs atbloķēsiet ekrānu ar darbā nepieciešamo saskarni un aplikācijām un velkot savādāk - tas būs jūsu privātais tālrunis ar citām aplikācijām, izskatu, bildēm un pārējo, ko nevēlaties darīt pieejamu "darba tālrunī".

ZenUI saskarnē dominē koši toņi un daudz izmantots balts fons ar minimāli piesātinātu informāciju. Zen nozīmē sajūtu vienkāršību un arī viedtālrunim, lai cik tas būtu tehnoloģiski "advancēts" rīks - arī ir jābūt vienkāršam lietošanā. ZenUI ir ASUS atbilde šai problēmai.

Zenfone2 ekrāns un vāciņi

Pirmais kas krīt acīs ir košs, augstas izšķirtspējas ekrāns. Jaunā IPS matrica ir tik koša, ka pat līdz pusei nogriezts ekrāna gaišums izskatās gaišs. 5.5 collu, Full HD 1920x1080, IPS Corning Gorilla Glass 3 stikls, ko apjož neliela mala. Full HD izšķirtspēja aicina viedtālruni pagriezt horizontāli un izbaudīt izšķirtspēju aplūkojot fotogrāfijas un video. Izmērs ir liels un liela daļa patērētāju vēl izvēlas mazākus ekrānus, argumentējot ar ērtību strādājot ar vienu roku vai to cik tālrunis aizņem vietu kabatā.

Šeit gan jāatgādina, ka šiem lietotājiem noteikti pieder arī planšetdators, savukārt, ja tev pieder viedtālrunis ar lielu ekrānu, ko lieto ikdienā, vajadzība pēc atsevišķa planšetdatora tādēļ, ka tam ir lielāks ekrāns, pazūd.

Zenfone2 funkcijas un tehniskais raksturojums

Zen vienkāršības pamatā ir arī korpusa izveide. Kā jau šodien ierasts, arī Zenfone2 tālruņa korpuss tā dārgākā korpusa izpildījumā ir gājis cauri dažādiem automatizētas precīzas izstrādes procesiem, nodrošinot gan korpusa precizitāti, 0,5mm diametra caurumiņus korpusā skaņai un citas dizaina izpausmes. Viedtālrunis ir aprīkots ar 2 SIM karšu vietām, kas abas spēj pildīt savus pienākumus līdzvērtīgā līmenī - XMM 7262 trīskodolu ARM čips, Cortex A5, nodrošina 4G LTE/3G WCDMA/2G GSM ar augšupusē un sānos izvietotām 5 LDS antenām un Dual SIM dual-active DSDA LTE atbalstu.

Gan 4GB operatīvā atmiņa, gan jaudīgs Intel procesors kopā ar 60ms skārienjūtības reakcijas ekrānu sniedz ātrumu, ko var labi ievērot arī klasiskā viedtālruņu likstā - multitasking, slēdzoties starp atmiņā esošajām aplikācijām. 64 bitu Intel Atom Z3 procesors ar 23nm 3D Tri-Gate jaunās paaudzes tranzistoriem sadarbojas ar 64bitu 6GB divkanālu operatīvo atmiņu. Šie papildus 2GB (parasti viedtālruņiem ir 2GB operatīvā atmiņa, lētākiem modeļiem 1GB) ir ievērojams atspaids tam, lai tālrunis jau pēc pusgada jums nešķistu lēns salīdzinot ar pārējiem. 5 satelītu GPS sistēma arī neliks vilties, ātri atrodot kartē jūsu atrašanās vietu. Intel savu procesoru tehnoloģiju ir pacēluši līdz mūsdienu limitiem, nodrošinot gan jaudu, gan zemu elektropatēriņu. Lai pietiktu visai dienai, tālrunim ir 3000 mAh akumulators, kas ar ASUS BoostMaster uzlādēs 60% 39 minūtēs. 

Lielo 5,5 collu ekrānu grafiski bagātu, atraktīvu un ātru dažādām atbalsta Power VR G6430 grafika ar OpenGL 3.2 atbalstu. Ekrāns ir Full HD IPS displejs ar 403 punktu/collā izšķirtspēju.

Kamera un fotoattēlu uzņemšana

ZenFone 2 ir aprīkots ar 13MP fotokameru tālruņa aizmugurē un 5MP kameru tālruņa priekšā ar platlenķa lēcu, kas ļauj uzņemt 85 grādu attēlus tā lai visa kompānija selfijā ielīstu kadrā un lai videočata sarunās izskatītos, ka tiek filmēts no lielāka attāluma.

Iespaidīgs ir ietverto PixelMaster algoritmu kopums, lai attēlu dažādās gaismas situācijās tiek uzņemti maksimāli izgaismoti un asi, kā arī tālrunī pieejamās attēlu apstrādes iespējas neliks vilties. Foto tiek uzņemti Super HDR režīmā, kas nodrošina īpašas situācijas, kuras nav iespējamas ar tradicionāliem fotoaparātiem - Zenfon2 "redz" praktiski tumsā un arī tiek galā ar pārgaismotām aizmugures-apspīdētām foto situācijām. 
Pēc tālruņa prezentācijas interesentiem bija iespējams ar sava un Zenfone2 tālruņa palīdzību uzņemt attēlu tumšā kastē ar vienu lodziņu, kur uzlikt fotoaparātu. Kastē bija mākslīgs taurenītis un mans šobrīd īpašumā esošais viedtālrunis neko "neredzēja", kamēr Zenfore2 uzņēma gana izgaismotu un detalizētu taureņa attēlu.

Zenfone2 algoritms darbībā - sarežgīta foto situācija, ar kuru parasti aparatūra netiek galā. Fotokamerā un man pakausī spīd prožektors. Parasti šādos apstākļos seja nav atpazīstama, ir tumšs siluets, taču Zenfone2 tiek galā ar šādu attēlu un seja, kaut neizgaismota (bez zibspuldzes) ir labi saskatāma.

Galvenais ASUS Zenfone2 trumpis - jauda, kvalitāte un 5.5 collas par labu cenu

Tālrunis ir pieejams 3 modeļu izvēlē, sākot ar mazāko 5 collu ZE500CL (179 Eiro), turpinot ar jaudīgu 5 collu ZE550ML (249 Eiro) un nobeidzot ar 4GB RAM 5,5 collu jaudīgo ZE551.
ZE551ML ir pieejams viss, ko šodienas viedtālruņi piedāvā, taču tā cena - 349 Eiro ir teju ārpus konkurences.

Un nobeigumā neliels video ar ASUS paša redzējumu un stāstu par jauno Zenfone2.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>