/ Apskats / Acer Aspire V15 Nitro Black Edition – spēļu darbstacija līdzņemšanai

Acer Aspire V15 Nitro Black Edition – spēļu darbstacija līdzņemšanai

v15-nitro-1200
Raitis Misa uz 27/11/2015 - 21:32 uz Apskats, Datori, Viedoklis

Jau ilgāku laiku ar vārdu dators biežāk asociējas tieši piezīmjdatori. Galddatori ir aktuāli lielāku iestāžu un organizāciju darbiniekiem, un rūdītiem spēļu faniem. Tomēr arī šajā lietotāju segmentā notiek pārmaiņas. Ir pieejamas darbstacijas piezīmjdatora formā un arī spēļu datori ko var paņemt līdzi kurp vien spēlmaņa gaitas ved.

Acer Aspire V15 Nitro Black Edition, ko ērtības labad sauksim par Nitro, ir šāds spēļu faniem domāts piezīmjdators, kas tomēr itin labi kalpos arī kā biroja darbstacijas aizvietotājs. Būtiskākā detaļa, kas Nitro no vienkārši jaudīga biroja datora padara par spēļu datoru ir iebūvētā jaudīgā videokarte vai pareizāk, īpaši piezīmjdatoriem veidota video sistēma – NVIDIA GeForce GTX 860M.

Kā apgalvo NVIDIA, GeForce GTX 860M ir par līdz pat 40% ātrāka nekā tās priekšteči un nodrošina virkni tehnoloģiju, kas svarīgas tieši piezīmjdatoriem. Piemēram, īpaša enerģijas taupīšanas tehnoloģija BatteryBoost. Faktiski veiktspējas ziņā 860M ir kaut kur pa vidu starp modernām spēļu video sistēmām. Tā noteikti nodrošinās patīkamu daudzu spēļu spēlēšanu, tomēr būs spēles kuras arī 860M “nevilks” pilnā ekrāna izšķirtspējā, kas Nitro ir Full HD jeb 1920x1080. Tas, saprotams, attiecas tikai uz jaunākajām un prasīgākajām spēlēm. Čips uztur DirectX 12 un līdz pat 4k izšķirtspēju. Acer ir arī Nitro modelis ar 4k IPS ekrānu.

Svarīgākie tehniskie parametri:

 • Procesors: Intel® Core™ i5-4210H, 3MB L3 kešatmiņas, 2.90 GHz;
 • Video: NVIDIA GeForce GTX 860M, 2 GB atmiņas un Intel® HD Graphics 4600;
 • Operatīvā atmiņa: 16 GB, divkanālu, DDR3;
 • Diski: 119 GB Kingston RBU-SNS8100S3128GD M.2 SSD un 931 GB Western Digital WD10JPVX-22JC3T0;
 • 15.6 collu, Full HD – 1920x1080, LCD ekrāns;
 • Porti: 3 x USB 3.0, HDMI, Austiņu, Ethernet, SD karšu lasītājs;
 • Kanera: 720p web-kamera;
 • Svars un izmēri: 2.4 kg, 23.9x389x257mm.

Izskats, materiāli un uzbūve

Datora korpuss pilnībā veidots no plastmasas. Tas nav ne labi ne slikti. Metālu piekritēji varbūt mazliet rauks degunus, bet šobrīd tas vairāk ir gaumes jautājums.

Datora dizains ne ar ko īpašu nepārsteidz. Melns matēts korpuss ar rievotu vāku. Interesanti, ka tastatūras taustiņus no apakšas iespējams izgaismot ar sarkanu gaismu. Īpaši efektīvi tas izskatās krēslā un tumsā. Tiesa šī īpašība vairāk uzskatāma par iespēju izrādīties, jo tastatūras uzraksti izgaismoti netiek, tātad pogu nospiešanu tumsā atvieglos tikai nedaudz.

Ērti ir tas, ka dators aprīkots ar pilnu tastatūru – tai ir arī ciparu taustiņu bloks ar otru Enter utt. Pogu izmērs arī ir “pilns”, proti tās ir standarta izmēru. Pogu piespiediens ir sekls un pie tā nedaudz jāpierod, bet tajā pat laikā tas ir pietiekami stingrs, lai radītu taustes atgriezenisko saiti. Un kad pie tastatūras pierod, nākas secināt, ka tā ir pat stipri ērta.

Visi USB un HDMI porti izvietoti vienkopus, labajā malā. Būs brīži, kad tas nebūs ērti, jo piemēram divus prāvākus USB zibatmiņas moduļus blakus portos diez vai ievietosiet.

Peles kursora manipulators – skarienjūtīgais laukums ir liels, kas ir ērti. Nedaudz neērti ir tas, ka skārienjutīga ir arī tā daļa, kas piespiežot kalpo par peles pogām. Tas reizēm traucē veikt precīzi tēmētu pogas piespiedienu.

Datora izmēri skaidri un gaiši pasaka, ka tas nevēlas būt pārāk portatīvs. Jā varēsiet Nitro paņemt līdzi, kur nu vajadzēs, bet tas noteikti nebūs ērtākais ceļabiedrs kādās biznesa gaitās. Bet spēļu dators jau tam arī nav domāts.

Ir iespēja piekļūst datora iekšām. Tas paveicam apakšā atskrūvējot skrūves, kas atbrīvo tastatūru. Tad nedaudz palaužot, tastatūru iespējams pacelt. Bet tas jādara uzmanīgi, lai nesabojātu kabeļus, kas iet uz tastatūru un peles kursora manipulatoru. Tos gan var viegli atvienot.

Iekšā redzam, ka datoram tiešām ir divi cietie diski. Viens standarta 2.5 collu, 9.5mm, SATA piezīmjdatoru disks. To var nomainīt, ja rodas tāda vēlme.

Otrs disks ir SSD disks, kurā instalēta operētājsistēma. Tas ir M.2 standarta disks, ko arī var nomainīt, ja ir vēlme. Ir iespējams piekļūt arī citiem datora mezgliem. Tiesa procesors un video sistēma nav maināmi. Nāksies sadzīvot ar tādiem, kādi nāk no rūpnīcas. To der zināt izvēloties Nitro modeli.

Četri iebūvētie skaļruņi “skan uz leju”. Proti – tie vērsti pret galdu. Saknējums, ņemot vērā, ka skan piezīmjdators ir pat labs. Var dzirdēt gan augšās, gan arī basi ir labāki kā gaidīju.

Visumā var teikt, ka datora uzbūve, ar dažiem trūkumiem, ir pārdomāta un dizains pat vairāk kā apmierinošs.

Veiktspēja

Subjektīvi vērtējot, datora veiktspēja ir pat ļoti laba. Un kā nu ne, ja jaudīgu procesoru papildina 16 GB atmiņas un M.2 SSD disks. Biroja lietojumi datoru noslogot nespēj. Attēlu apstrādes programmas gan slodzi radīja, tomēr arī tās būtiskas grūtības datoram neradīja. Var teikt, ka dators, kaut arī radīts spēlēm, arī biroja lietas spēs paveikt ar glanci, kas, protams, ir tikai loģiski.

Ātrdarbības testus neveicu apzināti, jo tehniskā specifikācija jau pati par sevi pasaka, kas ir kas. Zinot datora parametrus un to, ka tajā ir GTX 860M video, ir skaidrs ko no datora var sagaidīt. Veicot testus, rezultāti tikpat būs ar izkliedi dažu procentu ietvaros no tiem, ko veikuši citi. Kā jau minēts - GTX 860M ir vidusmēra augšgala veiktspējas video čips. Tāda līmeņa spēlēšana ar to tad arī būs.

Ventilators

Lieta, kas uzkrīt datoru noslogojot, ir klusais ventilators. Ja dators pilda ikdienas uzdevumus, tas šķiet nedarbojas vispār. Vismaz gaisa plūsma no ventilācijas caurumiem ir minimāla, vai tās nav.

Ventilatora klusums nav nejaušs (Nirto ir divi vienādi ventilatori). Tam ir īpaša uzbūve. Pirmkārt, tā lāpstiņas ir veidotas no alumīnija, nevis plastmasas. Tādējādi tās var izveidot apmēram 10x plānākas. Tas ļauj palielināt ventilatora radīto gaisa plūsmu. Otra interesanta lieta ir, ka ventilatora radītā gaisa plūsma ir tāda, ka novērš putekļu uzkrāšanos radiatorā. Tie tiek izdzīti ārā. Tieši putekļu uzkrāšanās radiatorā un arī pašā ventilatorā, ir viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ datora dzesēšana nav tik efektīva, kā paredzēts.

Secinājumi

Ja vēlaties iegūt datoru, kas lieliski tiks galā ar visiem biroja darbiem un arī apstrādājot bildes vai video, neliks justies nožēlojami, Nitro noteikti tāds ir. Un ja nu uznāk luste uz kādu spēli, tad varēs izvingrināt GTX 860M video čipu. Un tā jau ir būtiska priekšrocība pret jebkuru biznesa klases datoru.

Protams, Nitro jāuztver kā galddatora aizstājējs, kura uzbūve gan to ļauj arī apkārt vazāt. Tas vienkārši nebūs ērti, it īpaši lidojot. Ja nu vienīgi dodaties uz kādu datorspēlēm veltītu pasākumu. Tad Nitro vai pat vēl kas jaudīgāks, ir īstais līdzņemamais. Bet te aktuāls ir jautājums par naudasmaka biezumu. V15 Nitro cena konfigurācijā, kas līdzīga apskatītajai maksā sākot ar apmēram 900 – 1000 EUR. Maz tas nav.

1 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 Komentāri
 • 08/12/2015

  Jau vairākus mēnešus lietoju v17 Nitro Black Edition. No mīnusiem: 1. gļuks ar automātisko spilgtummaiņu ekrānam, kas, visticamāk, saistīts ar nesaderību starp primāro, Intel grafikas karti un ekrānu. 2. Mousepad kaitinoši attiecas pret manu pirkstu biezo ādu. 3. Wi-fi karte bieži gļuko.

  Reply