/ Apskats / Acer Aspire R14 – Portatīvais dators un planšete vienā

Acer Aspire R14 – Portatīvais dators un planšete vienā

aspireR14
Emīls Skrastiņš uz 25/01/2016 - 10:23 uz Apskats, Datori, Ierīces

Portatīvais dators, kuru pāris sekundēs var pārvērst par planšeti, vai smuki novietot ekrānu tā, lai ērtāk būtu skatīties, piemēram, filmas. Aizvien biežāk dzirdam par portatīvajiem datoriem, kuri noder gan prezentācijām, gan ikdienas darbam. Šoreiz apskatām Acer Aspire R14, kurš pārsteidz ar labu skārienekrānu, pilnu 360° ekrāna lokanību un vēl dažām parocīgām lietām.

Acer Aspire R14 ir elegants augstas kvalitātes portatīvais dators. Korpusa materiāls ir no alumīnija (izņemot apakšu, kas ir no plastmasas). Sānos ir noapaļotas malas, kas mazliet atgādina IPhone 5/5s apdari. Klaviatūra ir ērti izvietota un rastīšana ir ļoti ērta. Tiem, kas mīl apgaismotus taustiņus, izvēloties šo datoru, tāda iespēja arī būs. Mūsuprāt Acer dizaina ziņā ir radījis ko tiešām kvalitatīvu un acīm tīkamu. Datorpeles paliktnis ir samērā liels un ir izvietots zem klaviatūras, centrā. Tas atbalsta multi-touch, jeb vairāku pirkstu skāriena funkcijas, tāpēc būs daudz vieglāk orientēties caur dažādām lietotnēm un interneta saturu.

Iespēja ekrānu atliekt 360° lenķī, ir viena no šī datora pamatfunkcijām. Un jāsaka, ka pie tā ātri pierod. Līdz šim bijis ierasts lietot portatīvo datoru, kurš nevar atliekt ekrānu pilnībā un kuram arī nav skārienjūtīgs displejs. Šāda pārmaiņa tik tiešām izmainīs jūsu lietošanas paradumus. Brīžos, kad ierastā darba vide apnikusi, vai ērtāk būtu izmantot datoru kā planšeti, to varēja pavisam viegli izdarīt. Arī video skatīties ir daudz ērtāk, ja ekrāns tiek atliekts un dators nostatīts uz galda.

Acer datoram ir skārienjūtīgs ekrāns. Tiem, kas uzskata, ka portatīvajam datoram tāds nav vajadzīgs un, ka tā ir lieka naudas tērēšana, iesaku šādu datoru palietot. Pie skārienjūtīga ekrāna pierod ļoti ātri un jau nemanot to sāk izmantot aizvien biežāk un biežāk. 

Veiktspēja un ekrāns

Veiktspēja, salīdzinot ar līdzīgiem citiem, iepriekš lietotiem modeļiem līdzīgā cenu kategorijā un komponenšu ziņā, ir patiešām lieliska. Dators ir ātrs un ar visām darbībām tiek galā bez aizķeršanās. Reti, bet tomēr bija nelielas aizķeršanās, kad kāda interneta saite "iesala" un nevēlējās strādāt. Varbūt tā ir pārlūka vaina?  Jebkurā gadījumā, Full HD ekrānā viss izskatās lieliski.

Skaņa un mikrofons

Dators ir aprīkots ar Dolby audio, kas nodrošina skaļu, dzidru un tīru skaņu. Mūziku klausīties uz šī datora ir tiešām patīkami. Acer Aspire R14 piedāvā arī iebūvētu mikrofonu, kura kvalitāte arī ir manāmi labāka, kā citiem līdzīgiem portatīvajiem datoriem. Sazinoties ar draugiem ar skype palīdzību, viņi momentā uzteica skaņu.

Vai šis dators ir piemērots spēlēm?

Visticamāk, ka nē. Datora lietošanas laikā tika instalētas "CS:GO" un "League Of Legends" spēļu izmēģinājuma versijas, kuras gan nav no tām prasīgākajām. Un ar tādu vidēju grafiku dators tika gala labi. Vidējais kadru daudzums sekundē, jeb FPS bija starp ~40-60. Taču, ja datoru pērk ar domu tikai videospēlēm un, ja spēles, ko jūs spēlējat, ir pēc parametriem prasīgākas, iesaku apskatīt šo Acer modeli, kas būs vairāk piemērots spēlēm.

Vai dators ir piemērots programmēšanai?

Jā, jā un vēlreiz jā. Pats, būdams programmētājs, kurš "Visual studio" izmanto ikdienā, es vēlos teikt, ka šis dators ir tiešām ērts vidusmēra programmētājam. Galvenokārt ērts, jo savienojumā ar skārienjūtīgo ekrānu, bija daudz ērtāk programmējot apskatīt kādas sīkākas koda nianses vai arī tās labot. Datora veiktspēja ar prorammēšanu saistītiem uzdevumiem bija ļoti patīkama un tas radīja par sevi patīkamu iespaidu. To sakot es ievadu jaunu tēmu, jeb:

Vai šis dators ir piemērots skolēnam/studentam?

Un šī ir tā lieta, par ko es aizdomājos visvairāk. Testa perioda mēnesis, ko es pavadīju ar šo datoru, bija mācību ziņā bija ļoti produktīvs. Datora kompaktums, skārienekrāns, tā veiktspēja, akumulators, kurš bez intensīvas lietošanas mierīgi izturēja visu dienu, vai nepārtraukti lietojot izturēja apmēram 5h un datora dizains, liek man domāt, ka šis ir ideāls dators skolēnam vai studentam.
Ja kāds apsver šī portatīvā datora iegādi tieši skolas mērķiem, Acer Aspire R14 ir pirmā izvēle un ar to nevarēs kļūdīties!

Svarīgākā specifikācija

 • Procesors: Intel® Core™ i5-6200U
 • Video: Intel® HD graphics 520
 • Operatīvā atmiņa: 4 GB
 • Atmiņa: 256GB SSD
 • Ekrāns: 14 collu Glancēts (LED Glare)
 • Porti: USB porti 2 x USB 2.0 /1 x USB 3.1
 • Svars: ~1.9 kg

Zparks vērtējums

kategorija, punkti no 10 maksimālajiem:
 • dizains 10/10
 • veiktspēja 8/10
 • videospēles 4/10
 • parocīgums 9/10
 • akumulators 7/10
 • ekrāns 8/10

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>