/ Apskats / Triatel joprojām stiprs savā nišā

Triatel joprojām stiprs savā nišā

Triatel laukos
Reinis Zitmanis uz 02/03/2015 - 09:34 uz Apskats, Viedoklis
Pajautā kādam uz ielas, cik Latvijā ir mobilie operatori un visticamāk saņemsi atbildi - trīs. Nepelnīti piemirsts no publicitātes un "aprites" viedokļa ir ceturtais - Triatel. Daži diskutēs par to, ko šodien varam saukt par mobilo operatoru un ko ne, taču Triatel nekur nav pazudis un neskatoties uz salīdzinoši nelielu klientu bāzi - aptuveni 50 tūkstošiem, joprojām strādā savā CDMA tehnoloģijas segmentā un sniedz mobilo datu pārraides pakalpojumus.
Triatel bija viens no pirmajiem, kas praktiski visā Latvijas teritorijā spēja nodrošināt interneta pakalpojumu ar portatīvu modemu palīdzību. Bija tādas nelielas zilas krāsas kastītes, nedaudz lielākas gabarītos par trim blakus noliktām sērkociņu kārbiņām, kuras ar USB vadu savienojot ar datoru, datorā bija pieejams internets un tavs darbs kļuva patiesi mobils. Jāatgādina, ka ap to laiku mobilie tālruņi vēl neprata pildīt modēma funkcijas, kā tas ir šobrīd, un USB spraudņi ar SIM karti tirgū tikai sāka parādīties, tādēļ Triatel tīkls bija faktiski vienīgā īstā mobilitātes alternatīva, kas spēja nodrošināt manam datoram internetu faktiski jebkurā Latvijas vietā, kam toreiz par pamatu bija visai prāvas investīcijas ar Eiropas līdzfinansējumu.
Nu jau ir pagājuši teju 16 gadi, kopš Triatel sākumiem un man bija interesanti uzzināt, kas ar uzņēmumu pa šiem gadiem ir noticis, jo Triatel bija faktiski "pazuduši" no ikdienas informācijas "aprites".

Triatel šodien

Triatel joprojām pamatā izmanto citu frekvenču diapazonu, nekonkurējot ar Latvijas trim lielajiem operatoriem mobilo sarunu sakaru pakalpojumos, un piedāvā datu savienojumus Latvijas vietās, kur nekas cits īsti nav pieejams vai arī "pieejams kartē, bet ne dabā". Un šādas vietas nav jāmeklē visdziļākajos Latvijas laukos. Tepat Pierīgā ir dzirdēti stāsti, ka privātmāju pirmajos stāvos "nekas prātīgs neķer" un "aiz mājas vispār ir knaps E", jeb EDGE savienojums. Sakaru operatoru kartēs, ņemot vērā mērogu, kādā tās tiek drukātas, protams, teju viss ir "nosegts" un lasām virsrakstus, ka 4G nu ir pieejams tik un tik procentiem Latvijas iedzīvotāju.

Arī iekārtas, ko Triatel saviem klientiem piedāvā, vairs nav nelielie portatīvie modemi, kas bija noderīgi senos laikos, bet gan augstāku prasību pakāpes klasiska izmēra WiFi rūteri. Tie esot "noturīgāki un prātīgāki", īpaši izturīgi un elektronoturīgi, turklāt tiek piedāvāti ar iebūvētu akumulatoru! O! Tas jau ir interesanti. Visticamāk tie nav zīmoli, ko labi pazīstat, tomēr jāpiezīmē, ka Triatel ir sena sadarbības vēsture ar Huawei un arī šāda ražotāja iekārtas tiem ir pieejamas.

Kas ir Triatel klients?

Tas noteikti ir nišas klients. Pirmkārt tāds, kam dzīve laukos un mobilie sakari torņu attāluma, reljefa vai koku īpatsvara dēļ nedod cerēto datu pārraides ātrumu. Otrkārt tas ir klients ar prasībām pret modemu, lai tas ir izturīgs un internets būtu iespējami vienmērīgi ātrs, lai kur tas Latvijā atrastos. Treškārt tie ir nelieli veikali un citi pakalpojumu sniedzēji ar POS termināļiem kredītkaršu apstrādei. Ceturtkārt tie ir vilcienu pasažieri, kas dodas uz Maskavu, Minsku vai Pēterburgu (vilcienos ir WiFi). Piektkārt tie, kas daudz brauc ar auto un vēlas iebūvēt WiFi sakarus savā automobilī, turklāt lai WiFi ir pieejams arī 50 metrus apkārt auto u.t.t.

Kas ir interneta ātrums Triatel izpratnē?

Esošais tīkls nesniedz tik lielus ātrumus, kā LTE vai LTE Advanced. Provokatoriski uzdodot jautājumu, ir atbilde, ka Triatel uzskata, ka klientam ir problēma, ja viņš saņem datu pārraides ātrumu, kas zemāks par 3 Mbit/s. Savukārt klasika esot 5, 6 vai nedaudz vairāk. Triatel "spiež" nevis uz "maksimālo sasniedzamo ātrumu", bet uz to, ka ātrums ir tāds un vienmēr būtu tāds, bez kāpumiem, lēcieniem un kritumiem. Turklāt tas esot tāds "normāls minimums", lai varētu patērēt HD video.

Salīdzinājumam

Tirgū ir dažādu marku un modeļu auto - luksusa, ekonomiskie vai ģimenes. Triatel ir salīdzināms ar "Subaru". "Subaru izbrauks.."
Triatel, jeb AS TELEKOM BALTIJA jaunais valdes priekšsēdētājs Viktors Topors

Pakalpojumu cena

Ar cenu ir visai vienkārši. Ļoti "rupji" rēķinot, ja īrēsi modemu, maksāsi ap 19 - 20 Eiro mēnesī, ja neīrēsi, bet nopirksi, tad ap 12 - 13 Eiro mēnesī.

Vai tas ir daudz vai maz? Ja esam TV reklāmu iespaidā, kur mobilo sakaru aperators sola "viss iekļauts" veida "kosmosu" par mazāku cenu mēnesī, tad daudz. Ja salīdzinām ar "vadu operatora" cenu internetam vai arī esam vietā, kur var rāpot pa sienu, bet internets ir lēns vai nav, tad tas pēkšņi izsklausās "vairāk nekā sakarīgi".
0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>