/ Tālruņi / Tendences un fakti par viedtālruņu lietošanu Latvijā

Tendences un fakti par viedtālruņu lietošanu Latvijā

Samsung Lifestyle 07
Reinis Zitmanis uz 27/03/2014 - 09:30 uz Tālruņi, Viedoklis
2013. gadā viedtālruņu skaits beidzot pārsniedz parasto telefonu skaitu. Mums ir 27% viedtālruņu tirgus pieaugums gadā! Nu jau droši varam teikt, ka katrs otrais no mums lieto viedtālruni. Latvijā 50,6%, Igaunijā 61%. Kad varam prognozēt, ka parastie tālruņi izmirs?
​Lai gan, tālrunis vairs nav tikai saziņas līdzeklis, tomēr ņemot vērā mūsu valstī dominējošo pensijas vecuma cilvēku daudzumu, šīs straujā pieauguma līkne agri vai vēlu sāks bremzēties, jeb sasniegs zināmu piesātinājumu. Tad varēsim sagaidīt, ka pa vienai dažādas iespējas ienāks parastos tālruņos arī senioriem saprotamā veidā un šī robežšķirtne izzudīs vai vismaz mēs par to vairs nerunāsim. Galu galā - katram savs.

Operētājsistēma, ekrāna izmērs un interneta ātrums

Operētājsistēmu vidū līderis, protams, ir Android, turklāt visā Baltijā - Latvijā 77%, Igaunijā un Lietuvā pat mazliet pāri 80%. Acīmredzot Baltijā lietotājs novērtē iespēju, ka Android vidē saturs tomēr ir pieejams par zemāku cenu vai vispār bez maksas. Un mēs Latvijā, izskatās, ka ar vieglāku roku izdodam naudu :)

Protams, jo vairāk satura, jo nepieciešams lielāks ekrāns - ja 2013. gadā kā dominējošs standarts ir 4 - 4,5 collas, tad šogad mēs jau redzam 4,3 - 5 collas kā normu. Izvēle ir patērētāju rokās, protams, līdz līmenim, kad šo izmēru rokās noturēt vairs vispār ir ērti. Arī viedtālruņiem pieejamais interneta ātrums pieaug, sekojoši lietotāji arvien vairāk patērē video un tas, protams, ir baudāmāks lielākā ekrāna izmērā. Ar 4G (LTE) pie labiem apstākļiem lejuplādēt 600 Mb video var nieka 40 sekundēs. Patēriņš pieaug, operatori priecājas un piedāvā arvien radošākas datu apjoma pakas. Lietotāji lādē arvien vairāk, tā lieta “iegaršojas”, wifi tīkli vairs nav būtiski un operatori piedāvā arvien lielākus ātrumus. Quo vadis, kā mēdz teikt, bet acīmredzot šodien bez tā neiztikt.

Skaitļi

50,6% lietotājiem Latvijā ir viedtālrunis!

Igaunijā 61% no tālruņu lietotājiem lieto viedtālruni.

Populārākā viedtālruņu operētājsistēma Latvijā - Android ar 77% tirgus
Te der pieminēt arī valkājamās tehnoloģijas, jo saucamie viedie rokaspulksteņi faktiski piedzīvo analoģisku evolūciju kā viedtālruņi, proti, tie paliek plānāki un ekrāni paliek lielāki. Iedomājieties šo lietu šādi - kā būtu ar viedtālruni valkāšanai?
​Indra Strautiņa, Snapshots izpētes vadītāja šo būtībā apstiprina, uzsverot dažādu lietotāju aptauju paradumus. Mobilais tālrunis, piemēram, pozitīvi ietekmē lietotāju dzīvesstilu un tos paradumus, kas attiecas uz veselību vai sportu. Viedtālruņu lietotāji ir daudz atvērtāki šo veselīgā dzīvesveida, sporta aplikāciju lietošanai un te nu jāpiemin, ka sportojot mēs negribam sev līdzi nest lielu viedtālruni, bet drīzāk priecātos par kādu nelielāku valkājamu uzskaites rīku ar aplikāciju, kas būtu savienojams ar viedtālruni. Īpaši ir jāpiemin vīriešu auditorija līdz 30 gadiem, kas dzīvo urbānā vidē, kuriem visbiežāk kabatā ir viedtālrunis un kuri piekopj aktīvu un sportisku dzīvesveidu, savukārt sievietes vairāk interesējas par veselīga dzīvesveida un uztura, kaloriju uzskaites aplikācijām. Lai pie kuriem tu piederētu, tevi aktivitāšu brīžos kaitinās lēns internets. Otra lieta, kas kaitinās ir akumulators, kas izlādējas pa ātri. Un tie tiešām patērē krietni vairāk enerģijas, kad izmanto GPS un citas funkcijas vienlaikus. Starp citu, baterijas darbības ilgums ir pirmais, ko Latvijas aptaujātie iedzīvotāji vēlētos uzlabot savā tālrunī un pēc tam jau seko vēlme pēc labākas fotokameras u.c. Tās ir praktiskas lietas, tomēr ne mazāk svarīgas ir mūsu attiecības ar viedtālruni. Nesmejieties, tādas Jums tiešām ir!

Lietotāja psiholoģija

Psihoterapeits Andris Veselovskis, runājot par šo jautājumu, man liek iedomāties par mūsu psiholoģisko portretu, darbojoties ar viedtālruni. Kad mūsu darbības ir vērstas uz ko produktīvu un esam saimnieki savām tehnoloģijām, vai arī kad mēs kļūstam atkarīgi?
Respektīvi, mana darbošanās ar tālruni man ir zaudējums vai ieguvums? Iespējams, sarežģīts veids kā apskatīt “attiecības”, bet arī klasiskās attiecībās mēs iegūstam vai zaudējam. Lai nesanāk tā, ka iegūst tikai ražotājs un operators :)

Ko vēlas lietotāji?

Cilvēki vēlas vienkārši lietojamu viedtālruni, tomēr lai vienlaikus būtu arī ļoti iespējām bagāts un jaudīgs. Kādēļ? Ko tu kā lietotājs vēlies ar to veikt? Samsung pārstāvis šo attīstības posmu dēvē par jēgpilno attīstību, kurā lietotājam augstā līmenī ir jānodrošina sekojošas lietas - stils, izklaide, jauda un dzīvīga baterija, kamera, drošība un labums savai veselībai, kas pats par sevi ir interesants fakts - no tālruņa tiek sagaidīts kas jauns - tam jāazivieto savs treneris, jānodrošina pulsa mērījumi.. Kur palika interese par procesoriem?;)

Topā joprojām laba kamera

Savukārt, kamerai tas ir fokusēšanās ātrums un prasme uzņemt labus attēlus jebkuros apstākļos. Faktiski lai tās zināšanas un spējas, ko prot profesionāli fotogrāfi ar spoguļkamerām, būtu pieejamas lietotājiem bez jebkādām zināšanām par apstākļiem, kas ietekmē labu attēlu.

un tālruņa drošība

Drošība ir attiecināma gan uz maniem datiem, kam būtu jāpaliek tikai maniem pazaudējot tālruni, gan paša tālruņa fizisko izturību - ūdens un putekļu drošs korpuss ar ekrānu, kas neskrāpējas. Baterijai ir jābūt dzīvīgai un klāt ir jābūt īpašam taupības režīma iestatījumam, lai nogrieztu visas enerģiju patērējošās funkcijas un saglabātu tikai vienu primāro - lai jūs var sazvanīt.

Pievieno komentāru! Ko Tu sagaidi no sava nākamā viedtālruņa?

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>