Tamron 16-300mm f3.5-6.3 Di II VC MACRO – ikdienas kompanjons
Daudzi spoguļkameru īpašnieki ir pieraduši, ka to standarta objektīvu tālummaiņas diapazons ietilpst trīs līdz pieckārtējā diapazonā. Ir objektīvi arī ar plašāku tālummaiņas diapazonu. Līdz šim labākais rādītājs bija 15x. Nu situācija ir mainījusies, jo Tamron ir izlaidusi Tamron 16-300mm f3.5-6.3 Di II VC MACRO. Tas ir objektīvs ar 18.8x tālummaiņas diapazonu un virkni citu labu īpašību.
Pirmais iespaids
Jau izņemot Tamron 16-300mm f3.5-6.3 Di II VC MACRO no iepakojuma rodas nepacietības sajūta un ir vēlme to ātrāk pamēģināt. Pateicoties Canon laipnam atbalstam testam ir pieejama Canon EOS 70D kamera, kas lieliski ļaus šim DSLR kamerām domātajam objektīvam izpausties visā pilnībā. Objektīvs veidots kamerām ar APS-C izmēra sensoru un pieejams Canon, Nikon un Sony īpašniekiem.
Objektīva konstrukcija šķiet stabila un ir pamats domāt, ka arī ražotāja apgalvojums par to, ka objektīvs ir mitruma un tātad arī putekļu drošs, atbilst patiesībai. Tas nozīmē, ka komplektā ar kaut vai testam izmantot 70D, šāds komplekts izmantojams arī bildēšanai lietū. Jautājums vai tas ir ieteicams paliek aktuāls, bet principā darīt to drīkst. Cita lieta, ka šīs īpašības dēļ ir cerība, ka objektīvs kalpos ilgāk.
Uzņemšana
Autofokuss aprīkots ar PZD (Piezo Drive) motoru, kas ir gandrīz nedzirdams. Tas ir labi, ja jāuzņem kādā klusā vietā, vai uzņemot video, kad autofokusa darbība citādi būtu dzirdama ierakstā. Ir jau dzirdama arī šī, bet tas ļoti netraucē pat tad, kad apkārtējā skaņa ir klusa.
Uzreiz sevi liek novērtēt 18.8x tālummaiņa. Un ne tikai tās diapazona plašums, bet arī ietvertie fokusa attālumi. Objektīvs reizē būs labs platleņķis ar saviem 16 mm x 1.6 (70D sensora izmēra reizinātājs) – tātad 25.6 mm, un arī labs teleobjektīvs – 300 mm x 1.6 ir 480 mm.
Tas ļaus 99% gadījumu izmanto šo vienu objektīvu. Es jau dzirdu skeptiķu un „fiksīšu” (objektīvi bez tālummaiņas) īpašnieku balsis un kodīgos komentārus, bet šis objektīvs ir no citas svaru kategorijas un itin bieži ļaus uztaisīt kadru, kuru citādi nemaz uztaisīt nesanāktu, jo esošais objektīvs „neizvilks” vajadzīgo tuvinājumu, bet objektīvu samainīt var nepaspēt (es nerunāju par augstas proves profesionāļiem).
Par papildu bonusu ir uzskatāma objektīva makro uzņemšanas iespēja. Ne velti tā nosaukumā ir vārds MACRO. Tas nozīmē to, ka ir iespējams fokusēties uz objektiem, kas atrodas tuvu objektīva pirmajai lēcai. Apākstāmā objektīva gadījumā šis attālums ir vien 39 cm. Tas izmantojot 300 mm tuvinājumu ļauj uzņemt patiesi sīkus objektus. Par to varat pārliecināties Flickr galerijā.
Mazliet vilties lika optiskā stabilizācija. Tā, kaut arī savu uzdevumu pilda labi, tomēr uzņemot ar lielu tuvinājumu, tās svārstību kompensēšanas spēja, šķiet (subjektīvi), nepietiekama. Tā, šķiet, ir nedaudz sliktāka par nesen apskatītā Tamron 18-270mm uzstādīto. Tomēr, neskatoties uz to, ir iespējams arī kameru turot rokās, izmantot visu objektīva tālummaiņas diapazonu. Tikai mazliet jāpiešaujas.
Created with Admarket's flickrSLiDR.
Secinājumi
Ja spoguļkameru lietojat ikdienā, un nav kādi īpaši specifiski mērķi vai prasības pēc izcilas attēla kvalitātes katram kadram, Tamron 16-300mm f3.5-6.3 Di II VC MACRO noteikti ir labi piemērots objektīvs. Tas uzņems labas, bet bieži arī lieliskas kvalitātes bildes un ļaus izdarīt to, ko daudzi DSLR īpašnieki nespēs. Ne velti objektīvs saņēmis EISA (European Imaging and Sound Association) balvu kā Eiropas gada objektīvs 2014-2015 DSLR tālummaiņas objektīvu kategorijā.
Sadarbībā ar: Focus Nordic un Canon