/ Interesanti / RTU izaicina radīt biotehnoloģijas inovācijas

RTU izaicina radīt biotehnoloģijas inovācijas

Biocatalyst_1200
Raitis Misa uz 20/11/2020 - 09:35 uz Interesanti, Pasākumi

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažādu jomu interesentus iegūt zināšanas un, sadarbojoties ar industriju, radīt inovācijas biotehnoloģijas, bioinformātikas un biomedicīnas jomā. 

Līdz 22. novembrim iespējams pieteikties dalībai praktiskajā darbnīcā un pirmajā biotehnoloģijas hakatonā «Biocatalyst», aizpildot anketu mājaslapā biocatalyst.eu

«Biocatalyst» starts tiks dots 27. novembrī plkst. 16.00 tiešsaistē platformā «Zoom». Pasākums pulcēs izaicinājumiem atvērtus bioloģijas, inženierzinātņu un uzņēmējdarbības un citu jomu studentus, kā arī jaunos profesionāļus, kuri vairākus mēnešus sadarbosies ar zinātniekiem, nozares uzņēmējiem un mentoriem, lai iegūtu jaunas zināšanas un meklētu risinājumus biotehnoloģijas, bioinformātikas un biomedicīnas jomā. Problēmsituācijas, kas dalībniekiem būs jārisina, definēs nozares uzņēmumi. Dalībniekiem nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas vai pieredze biotehnoloģijas jomā.

Biotehhnoloģijas joma strauji attīstās un, apvienojot gēnu analīzi, lielos datus un mašīnmācīšanās tehnoloģijas, sagaidāms, ka drīzā nākotnē tā ieviesīs izmaiņas ne vien medicīnas, bet arī pārtikas, materiālu un, iespējams, arī citās nozarēs. «Biocatalyst» mērķis ir stiprināt Baltijas valstu biotehnoloģijas kopienu un veidot Rīgu par šīs jomas pētījumu un biznesa centru.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar RTU, kas ir galvenais akadēmiskais partneris, Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Rīgas Biznesa skolu (RBS) un Latvijas Universitāti (LU), ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta zināšanu kopienas «EIT Health Alumni» atbalstu. Industrijas partneri ir «RethinkX», «Madara Cosmetics», «Roche», «MGI», «xT» un «Komercializācijas Reaktors».

Vairāku mēnešu laikā «Biocatalyst» organizēs dažādus pasākumus, kuros dalībniekiem sniegs zināšanas par biotehnoloģiju, dizaina domāšanu, problēmu risināšanas tehnikām, zināšanu komercializāciju un zināšanu ietilpīgu produktu ieviešanu tirgū. Iegūtās zināšanas komandām ļaus veiksmīgāk risināt izaicinājumus. Izstrādātos risinājumus plānots prezentēt žūrijai pavasarī klātienē, ja epidemioloģiskā situācija to ļaus. Komandas cīnīsies par nauda balvām.

Apzinoties biotehnoloģijas attīstības potenciālu, RTU un LU kopš šā studiju gada piedāvā kopīgu akadēmiskā bakalaura studiju programmu «Biotehnoloģija un bioinženierija», kas sagatavo augsti kvalificētus speciālistus un zinātniekus, kuri spēj konkurēt gan vietējā, gan starptautiskā zinātniskā darba tirgū dažādās biotehnoloģijas un bioinženierijas nozarēs. Studiju programmas absolventi spēs strādāt universitāšu un institūtu zinātniskajās laboratorijās, pārtikas, lauksaimniecības, medicīnas, atkritumu pārstrādes un citu jomu uzņēmumos vai veidot savus jaunuzņēmumus. Studijas jaunajā programmā uzsāka 26 studenti.

Biocatalyst

Sagatavots izmantojot RTU materiālus

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>