/ Apskats / Jaunie Google Pixel 9 – foto un video

Jaunie Google Pixel 9 – foto un video

2024-09-17 14.53.39_1200
Raitis Misa uz 24/09/2024 - 13:40 uz Apskats, Foto, Ierīces, Karsts, Tālruņi, Tests

Autori: Raitis Misa un Kristaps Misa

Pateicoties Google atbalstam, ZParks rīcībā ir nonākuši visi trīs jaunās Pixel 9 sērija tālruņi – Google Pixel 9, Gogole Pixel 9 Pro un Gogole Pixel 9 Pro XL. Publicējam secinājumus pēc fotografēšanas un video uzņemšanas.

Pixel 9 tālruņu saime foto un video spēju ziņā iedalāma divās nosacītās grupās. Vienu veido Pixel 9, bet otru attiecīgi Pixel 9 Pro un Pixel 9 Pro XL.

Foto

Šķietami vienīgā atšķirība starp Pixel un abiem Pixel Pro tālruņu kamerām tām ir tādam, ka Pro modeļiem ir par vienu 5x optiskās tālummaiņas kameru vairāk. Proti – standarta modelim tādas nav.

Tomēr izpētot sīkāk atklājas, ka Pro modeļiem ir pieejami Pro kameras uzstādījumi, kurā var pārslēgt kameru 50 MP režīmā (standartā visi modeļi uzņem  12.5 MP). Tas ir patīkams papildinājums, kas starp citu strādā arī astro režīmā.

Visos tālruņos iespējams ieslēgt attēlu uzņemšanu RAW, kas var noderēt, ja vēlaties veikt attēlu pēcapstrādi. Tiesa telefona ģenerētie jpg ir gana kvalitatīvi un ņemot vērā tālruņu RAW uzņemšanas specifiku, var nākties krietni pacensties, lai pašu spēkiem uzģenerētu ko labāku.

Ņemot vērā to, ka standarta modelim maksimālā optiskā tālummaiņa ir 2x, bet Pro modeļiem attiecīgi 5x, atšķiras arī digitālās tālummaiņas spējas. Pixel 9 modelim maksimālais iespējamais palielinājums ir 8x, bet Pro modeļiem – 30x. Lai šādā palielinājumā varētu uzņemtu lietojamus attēlus, tiek izmantota Google Super Res Zoom tehnoloģija, ko atbalsta mašīnmācīšanās algoritmi jeb t.s. AI.

Google nodrošina iespēju attēlu apstrādei izmanto AI risinājumus. Attēlus, ko augšupielādē Google diskā, ir iespējams pārveidot ar attēlu apstrādes rīku Magic editor.

Šis rīks piedāvā funkciju – Autoframe, kas spēj centrēt un apgriezt bildes malas un arī pielikt klāt bildei malas to attālinot, izmantojot AI, lai “izdomātu”, kādai bildei vajadzētu izskatīties, ja būtu nofotogrāfēts vairāk, nekā ir. Tādējādi iespējams mākslīgi palielināt jau uzņemta attēla skata lauku.

Ģenerēt jaunas lietas var arī izmantojot Reimagine funkciju. Tā ļauj izvēlēties konkrētu bildes daļu. Lai to paveiktu, tekstā uzraksta aprakstu, kādā veidā izmainīt bildi. Tad AI ģenerēs jaunu bildi ar konkrētajām izmaiņām. Piemēram, ja ir nofotografēts Mēness, tad iezīmējot bildes fonu var pieģenretēt klāt zvaigznes.

Visai noderīgi bilžu pēcapstrādes funkcija ir Add me. Tā ļauj ielikt bildē cilvēkus, kuri tajā nav. Taisot kopbildi, paša fotogrāfa bildē nav. Izmantojot Add me, ja atstāj tukšu vietu bildē, kurā fotogrāfs var pēc tam pats nofotografēties, rīks saliek kopā abas bildes tā, lai arī fotogrāfs dabiski iederētos kopbildē.

Pixel 9 attēlu galerija

Pixel 9 Pro attēlu galerija

Pixel 9 Pro XL attēlu galerija

Video

Arī tālruņu video spējas ir atšķirīgas starp standarta un Pro modeļiem. Tiesa šeit atšķirības nav tik būtiskas. Protams, tālummaiņa iespējama atbilstoši kameru spējām. Tātad standarta modelis optiski spēj tuvināt līdz 2x, bet attiecīgi Pro modeļi tātad līdz 5x.

Šķiet pamanāmākā atšķirība ir tāda, ka Pro modeļiem ieslēdzot Video Boost funkciju, parādās iespēja uzņemt video 8K izšķirtspējā. Bez šīs funkcijas maksimāli pieejams tikai 4K.

Video Boost funkcija darbojas tā, ka tiek uzņemts video un paralēli tiek ģenerēts uzņemtā  video 1080 izšķirtspējas priekšskatījums. Savukārt pilnās izšķirtspējas video ielādē Google mākonī, kur tad arī notiek tā apstrāde ģenerējot 8K video un veicot citus uzlabojumus. Tiesa izmēģinājumos šo iespēju iedarbināt un izmantot nesanāca. Video mākonī gan ielādējas, bet tālāk nekāda rezultāta nebija. Atliek vēl papētīt sīkāk, kas un kā. Par to tad ziņosim nākamajās publikācijās.

Video režīmā ir pieejama arī attēla digitālas stabilizācijas iespēja. Tā darbojas labi un būtiski uzlabo uzņemto video. Pat ja dreb rokas, varēs uzņemt plūstošus video un nebūs jāizmanto speciāls stabilizators.

Lai labāk ilustrētu video stabilizāciju standarta režīmā uzņēmām video, kurā redzams kā tā darbojas un arī tas, kā tika kratīti un grozīti tālruņi video paraugu uzņemšanas laikā.

Video stabilizācijas izmēģinājumi

Visu tālruņu video paraugi atrodami YouTube. Tie ļaus pašiem novērtēt uzņemto video kvalitāti, iskaitot arī to, cik labi katra no tālruņa kamerām uzņem video un kā notiek pārslēgšanās izmainot tuvinājumu. Visos video izmantoti kameras standarta tuvinājumi, kas ir 0,5x, 1x, 2x visiem tālruņiem un vēl arī 5x Pro modeļiem. Video paraugi

Astrofoto

Astrofoto uzņemšana, protams, galvenokārt notiek naktī. Dienā reizēm var uzņemt Mēnesi un izmantojot speciālu filtru (obligāti!!!) reizēm arī Sauli.

Ieslēdzot kameru nakts režīmā un novietojot to statīvā, notiek automātiska pārslēgšanās uz astrofoto režīmu. Šajā režīmā tālrunis veic vairākas minūtes garu ekspozīciju un rezultātā ģenerē nakts debess attēlu. Ir iespēja arī ieslēgt funkciju, kas paralēli ieraksta īsu laiklēciena video.

Jau ierasto astrofoto funkcija darbojas labi visos Pixel. Interesanti, ka Pro modeļiem nakts uzņemšana darbojas arī 50 MP variantā.

Publicējam paraugu, kas tieši šādā izšķirtspējā uzņemts. Veiksim papildu astrofoto izmēģinājumus un nākamajos rakstos par šo spēju ziņosim vēl.

Google Pixel 9 Pro XL, astrofoto, 50 MP

Google Pixel 9 Pro XL, astrofoto, 50 MP

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>