HTC Vive virtuālās realitātes briļļu apskats
Kādu laiku atpakaļ zparks komandai bija iespēja apskatīt Samsung Gear VR (virtuālās realitātes brilles). Šoreiz stāsts būs par ko daudz nopietnāku. Šā gada CES 2016, HTC prezentēja savu pirmo patērētājiem pieejamo virtuālās realitātes aprīkojumu – HTC Vive. Produkts tapis sadarbībā ar kompāniju VALVE. Produkta mērķis ir nodrošināt līdz šim nebijušu virtuālās realitātes pieredzi.
Vispārīgi
Kā jau jebkurš VR briļļu komplekts, dizainiski tie diži daudz neatšķiras viens no otra. Uzliekot uz galvas tas ir ērts, pielāgojams cilvēkiem ar vajadzību pēc brillēm un pats galvenais, tas nebija smags. Tam jau ir pievienotas nelielas austiņas, taču ir arī iespēja pievienot pašam savas.
Apskats
Brilles pamēģināju pavisam nedaudz, taču ar to pietika, lai droši teiktu, ka šis produkts tiešām spēj pārsteigt ar savu izcilību. Tam ir 2160 x 1200 OLED displejs (1280 x 1200 katrai acij atsevišķi), kas nodrošina kvalitatīvu attēla izšķirtspēju.Līdz šim lietojot virtuālās realitātes brilles, tajās ļoti uzkrītoši var redzēt pikseļus. Jārēķinās, ka lēcas, kas atrodas pretim acīm, attēlu padara lielāku, tāpēc ja iepriekš uz ekrāna pikseļus pamanīt ir grūtāk, tad lietojot jebkuras VR brilles, tie būs pamanāmi daudz labāk. Šoreiz HTC gadījumā, palielinot ekrāna izšķirtspēju ir izdevies arī būtiski samazināt pikseļu redzamību. Tāpat tam ir 90 hercu atsvaidzes intensitāte , kas ļauj saturu baudīt daudz ērtāk bez galvassāpēm un reibšanas. Šoreiz interesanti ir tas, ka komplektā nāk arī 2 nelieli ārējie sensori, kuri VR briļļu valkātājam dod lielākas pārvietošanās iespējas. Tāpat pa to var arī pārvietoties nelielos attālumos VR brilles nenoņemot. Sensori strādāja tiešām labi un visas kustības tika uztvertas ļoti precīzi.
Kontrolieri
HTC Vive komplektā nāk ar tam speciālu paredzētu kontrolieri, kurš palīdz veikt darbības Vive paredzētajās spēlēs. Arī kontrolieri bija ērti un to lietošana nesagādā grūtības.
Spēļu daudzveidība
Sākumā minēju, ka HTC Vive tapis sadarbībā ar Valve, tāpēc arī spēles šai ierīcei ir meklējamas steam platformā. Ar speciālu izveidotu sadaļu spēlēm kuras ir pieejamas tikai uz HTC Vive, to klāsts pašlaik ir sasniedzis 212 pieejamas spēles. Taču jārēķinās, ka vidēji viena spēle maksā sākot no 10-30 euro.
Pašu HTC Vive arī darbina Steam VR platforma.
Nepieciešamie sistēmas parametri
Nopietnam aparātam nepieciešama nopietna darbstacija. Lai darbinātu HTC Vive nepieciešams dators ar vismaz : NVIDIA GeForce GTX 970 /Radeon R9 280 videokarti (līdzīgu vai labāku), Intel Core i5-4590 procesoru (līdzīgu vai labāku), vismaz 4 GB Ram vai vairāk. Tāpat tam ir jābūt ar vismaz vienu HDMI 1.3 video izeju un vienu USB 2.0 portu.
Pieejamība
HTC vive var iegādāties no tā oficiālās mājaslapas par 799$, kas virtuālās realitātes brillēm joprojām ir samērā dārga cena, neskaitot vajadzību pēc spēcīga datora, lai spētu nodrošināt VR briļļu palaišanu.
Secinājumi
Spēles kuras ir pieejamas uz HTC Vive ir kvalitatīvas, tāpēc par pieejamo saturu nevar sūdzēties. Vive noteikti ir ļoti labas VR Brilles ar daudz iespējām. Visu laiku būs jaunas lietas ko izzināt. Tās rada par sevi lielu interesi un pārliecību, jo ir kvalitatīvas un patīkami lietojamas. Ja vēlas izbaudīt tiešām labu VR pieredzi Vive noteikti būs labākais veids kā to sasniegt.
Par produkta testēšanas iespēju draudzīgi pasakāmies atsaucīgajai TestDevLab komandai.