/ Bizness / Dell EMC Forums 2016 Viļņā: transformācija ir sākusies

Dell EMC Forums 2016 Viļņā: transformācija ir sākusies

2016-11-07-16-26-27-1200
Raitis Misa uz 15/11/2016 - 14:22 uz Bizness, Pasākumi

Viļņa, 2016. gada 7. novembris. Dell EMC darbinieki, klienti, partneri, izplatītāji, žurnālisti un citi interesanti pulcējās pirmajā Dell EMC forumā Baltijas valstīs, lai uzzinātu par vienu no šogad lielākajām transformācijām IT nozarē – Dell un EMC apvienošanos.

Foruma apmeklēja vairāk nekā 200 cilvēku. Klātesošie varēja iepazīties ne tikai ar dažādiem Dell EMC produktiem, sākot ar piezīmjdatoriem un to aksesuāriem, beidzot ar lieljaudas serveriem un datu glabāšanas iekārtām, bet arī ar pašu Dell EMC – zīmolu, kas radīts pēc nesenās divu tehnoloģiju kompāniju Dell un EMC apvienošanās.

Kā uzsvēra gan abu kompāniju esošie klienti, gan to partneri, gan arī paši kompāniju darbinieki, no šīs apvienošanās ieguvēji ir visi. Klientiem būs vieglāk gūt atbalstu un būs pieejams plašāks produktu klāsts, bet partneriem būs vieglāk sniegt produktu atbalstu un veidot piedāvājumus.

“Dell EMC forums ir lieliska iespēja izplatīt mūsu vēstījumu “Transformācija var sākties” (“Let the transformation begin”). Šeit, šodien ir visi mūsu eksperti, kas var ikvienam parādīt, kā izskatīsies nākotnes pasaule un kā Dell EMC risinājumi palīdzēs līdz tam nonākt. To paveicot, mēs varam palīdzēt mūsu klientiem un partneriem kļūt labākiem, sasniegt vairāk un uzvarēt vairāk”, uzsvēra Marcins Marovskis (Marcin Morawski), Dell EMC reģionālais marketinga menedžeris Polijā, Baltijas valstīs un Ungārijā.

Foruma aktivitāšu starplaikos izdevās nedaudz parunāt ar Tivadar Dienes-Oehm, Dell EMC reģionālo pārdošanas direktoru Ungārijā, Baltijā un UCIS valstīs un Sergeju Butenko, Dell EMC Baltics pārstāvi Baltijas valstīs.

Saruna ar Tivadar Dienes-Oehm, Dell EMC reģionālo pārdošanas direktoru Ungārijā, Baltijā un UCIS valstīs

RM (Raitis Misa): Kādas izmaiņas sagaida esošos Dell un EMC klientus?

TD (Tivadar Dienes-Oehm): Nav iemesla satraukumam, jo pēc apvienošanās klientu atbalstu mēs varēsim sniegt pat efektīvāk nekā līdz šim. Pirmkārt, jau tādēļ, ka tagad divu kompāniju vietā, atbalstu sniegs viena, tomēr, saglabājot atbalsta speciālistus, kas lieliski pārzina produktus. Kā es minēju savā prezentācijā Dell EMC ir vairāk nekā 30 000 speciālistu visā pasaulē, kas sniegs atbalstu dažādu produktu lietotājiem.

Visām iekārtām būs pieejamas rezerves daļas un vēlos uzsvērt, ka tas īpaši attiecas uz abu ražotāju datu glabāšanas iekārtām, kur vērojama produktu piedāvājuma pārklāšanās. Mūzu mērķis ir panākt, ka 1 + 1 ir vairāk nekā 2.

RM: Jautājums par lietu internetu (Internet of things vai IoT). Kā jūs vērtējat, kā attīstīsies IoT lietas, ņemot vērā nesenos DDoS uzbrukumus, kad to veikšanai tika izmantotas novērošanas kameras kas pieslēgtas Internetam?

TD: Šis nav jautājums, uz kuru es varu sniegt labu atbildi, tomēr viens ir skaidrs – IoT rada lielu datu apjomu, kas ir kaut kur jāsaglabā, ko ir vērts apstrādāt un izmantot. Šiem mērķiem Dell EMC ir rīki, kas ļauj veikt lielo datu analīzi un iegūt no tiem noderīgu informāciju.

Es domāju, ka drošība kā standarta komponente ir svarīga lieta, kas ļaus izvairīties no šādām situācijām kaut kad nākotnē. Dell EMC piedevā risinājumus, kas ļauj uzlabot datu un tīkla drošību. Un mēs šos produktus piedāvājam ne tikai tāpēc, ka tos šodien ir viegli pārdot, bet arī tāpēc, ka tikai drošā IT vidē iespējams panākt efektīvu mūsu risinājumu darbību.

RM: Mazliet filozofisks jautājums par jaunajām tehnoloģijām, kas vēl nav ikdiena, bet ir skaidrs, ka kādudien tās būs. Piemēram, kvantu skaitļošana. Vai Dell EMC ir kādas iestrādes, plāni, kas tiek darīts, lai šo nākotni sagaidītu godam?

TD: Nevaru atbildēt tieši par kvantu datoriem, bet kā jau minēju savā prezentācijā tuvāko trīs gadu laikā, Dell EMC pētniecībai plāno tērēt gandrīz 13 miljardus ASV dolāru. Mēs fokusējamies uz nākotnes tehnoloģiju izveidi un attīstību. Zinu, ka notiek pētījumi virtuālās skaitļošanas un mākoņpakalpojumu jomās. Tās ir lietas, ko zinām, ka tās būs arvien pieprasītākas un plašāk izmantotas. Mēs šo integrācijas mākoņa platformu saucam par Dell Boomi.

Saruna ar Sergeju Butenko, Dell EMC Baltics pārstāvi Baltijas valstīs

RM: Dell un EMC apvienošanās ir liels notikums abām kompānijām, bet esošajiem klientiem, šķiet, lielu izmaiņu to ikdienā nebūs?

SB (Sergejs Butenko): Ne gluži, bet izmaiņas būs uzlabojumu virzienā. Šķiet pirms nedēļas mūsu pirmie klienti, kuru rīcībā ir gan Dell, gan arī EMC risinājumi veica pirmos pieprasījumus Dell EMC apvienotajam servisa centram.

RM: Nākamais jautājums, ko uzdevu arī jūsu kolēģim, ir par lietu internetu. Kas mūs sagaida pasaulē, kad dažādas iekārtas tiek pieslēgtas tīklam, nerūpējoties par drošību pat tādā līmenī, ka netiek nomainītas ražotāja noteiktās standarta paroles piekļuvei administratora režīmā?

SB: Pirmkārt, tā ir lietotāju pašu izvēle, vai tie vēlas privātumu. Vai tie izvēlēsies nenomainīt minētās paroles, vai izvēlēsies savus datus glabāt privātā mākonī vai citur. Bet, runājot par lietu internetu, man nesen bija saruna ar Igaunijas jaunās elektrostacijas pārstāvi. Šai vienā elektrostacijā ir apmēram 40 000 sensori, kas pieslēgti tīklam. Lietu internets ir reāla lieta, un mums ar to ir jārēķinās.

RM: Un šīs interneta lietu iekārtas rada milzīgu datu daudzumu, ar kuriem kaut kas ir jāiesāk. Cik saprotu Dell EMC ir risinājumi šim izaicinājumam?

SB: Jā, mums ir tāds risinājums kā Pivotal, kas veic datu analīzi un darbojas ar t.s. datu ezeriem (Data Lakes). Pagaidām nav dzirdēts par tādu apzīmējumu kā datu jūra, bet gan jau arī līdz tam mēs nonāksim.

RM: Mazliet par kvantu skaitļošanu. Saprotu, ka iespējams neesat īstais cilvēks, kam par to jautāt, bet pasapņosim par nākotni. Kāda tā būs?

SB: Uz šo jautājumu atbildēšu šādi. Tie nav mani vārdi, bet mans viedoklis gan. Cilvēki pārāk augstu novērtē to, kas notiks tuvāko pāris gadu laikā, bet pārāk zemu novērtē to, kas notiks nākamo 15-20 gadu laikā. Un galvenie izaicinājumi pareizai analīzei un nākotnes iespēju noteikšanai ir cilvēka paša spēju novērtējums visplašākajā nozīmē, un jauno tehnoloģiju ietekme uz ikdienas procesiem veidos, ko mēs šobrīd, iespējams, pat nevaram iedomāties.

Ja jūs man pajautātu, kāds ir lielākais izaicinājums Igaunija, Latvijai un Lietuvai nākotnes pasaulē, es teiktu, ka tā ir izglītības sistēma. Tā jāpielāgo šai jaunajai pasaulei, jāpanāk, ka tā sagatavo cilvēkus kas spēs aktīvi strādāt jaunajā vidē nevis turpina gatavot speciālistus profesijās kas izzudīs, turklāt izzudīs strauji.

Kaut vai taksometru vadītāji. Iespējams jau pēc 10 gadiem tiem vairs nebūs darba. Jau tagad eksistē tehnoloģija, kas ļauj auto braukt bez šofera.

RM: Jā tehnoloģija eksistē, bet jāsaprot, ka mēs nedzīvojam ideālā pasaulē, laboratorijā. Bez tehniskajiem faktoriem ir arī cilvēka un juridiskie, un tie būs tie, kas šo jauno tehnoloģiju virzību bremzēs.

SB: Jā. Tā ir taisnība. Vai jūs zināt, kas bija lielākais izaicinājums Zviedrijā, kad viņi vēlējās atļaut piedalīties satiksmē mašīnām ar autopilotu? Tās bija likumdošanas nianses. Saskaņā ar satiksmes drošības noteikumiem, ir prasība, ka vadot auto, rokas ir obligāti jātur uz stūres. Bet, ja neviens auto nevada, tad par kādām rokām var būt runa.

Otrs faktors saistībā ar nākotni ir demokrātija kā tāda. Ja mēs jau šodien varētu balsot no, piemēram, mobilā tālruņa, tad ir jautājums, kam nepieciešama valdība. Tehniski ir iespējams nodrošināt tiešo demokrātiju, kad visus nozīmīgos lēmumus pieņem, visiem balsojot. Bet, protams, tas prasa to, lai visi patiešām iedziļinās izskatāmajos jautājumos un tas mūsdienu pasaulē noteikti nebūs iespējams.

SB: Turpinot sarunu par nākotnes tendencēm, konkrēti par datu glābšanas iekārtām un nevis kaut kur, bet tieši pie mums, Baltijā. Ir skaidrs, ka mehānisko cieto disku laiks ir beidzies. Šogad, piemēram, SSD disku pārdošanas apjomi būtiski pārsniedz HDD pārdošanas apjomus. Otra interesanta lieta ir, ka jaunie tehniskie risinājumi ir programmatūras definēti. Tas nozīmē, ka aparatūras konfigurācija praktiski vienmēr tiek izvēlēta atbilstoši programmatūras vajadzībām.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>