Canon EOS 7D Mark II – jauns APS-C DSLR flagmanis
Canon EOS 7D Mark II ir, iespējams, viens no gaidītākajiem jauninājumiem digitālo spoguļkameru lietotāju un fanu vidū. Kad 2009. gada nogalē Canon izlaida EOS 7D, daudzi to nosauca, ne vairāk, ne mazāk, par labāko APS-C kameru. Tas ir statuss, kuru baudoša izstrādājuma uzlabošanai klāt jāķeras ar lielu apdomu. Ne velti EOS 7D Mark II izlaista vien 2014. gada decembrī.
Kā apgalvo Canon, kaut arī profesionāļu vidū EOS 7D Mark II tiek atvēlēta otrās kameras loma, tomēr daudzi profesionāļi to izvēlēsies par galveno darbarīku. Un tam ir savi iemesli. EOS 7D Mark II ir dažas īpašības, kas nepiemīt pat Canon EOS 1D X, bet tās cena ir kāda ceturtdaļa no Canon flagmaņa cenas.
Galvenās īpašības:
- 5472 x 3648, 20.2 MP CMOS APS-C Sensors ar Dual Pixel CMOS AF
- 10.0 kadri/s līdz 1090 JPG/31 RAW
- Divi DIGIC 6 Procesori
- Attīstīta AF sistēma ar visiem 65 krustveida AF punktiem ar jutību f/8. Centrālais AF punkts darbojas līdz -3 EV
- ISO 100-16000, paplašinās līdz ISO 51200
- Iebūvēts GPS uztvērējs un digitālais kompass ļauj EXIF datos fiksēt atrašanās vietas informāciju (koordinātes, augstums, virziens un laiks)
- 60 kadri/s 1080p video, pielāgojams Movie Servo AF, MOV un MP4 formāti un HDMI izeja
- Vieglmetālu sakausējuma korpuss, slēdža resurss līdz 200 000 cikliem, un putekļu un mitruma noturība
- EOS ainas sensors (Scene Detection System) ar 150 000 RGB+IR metrikas pikseļiem
- 3.0 collu Clear View II LCD ekrāns (ap 1 040 000 punktu)
- Flicker Mode pielāgo slēdža nostrādes laiku, lai novērstu problēmas, kas rodas uzņemot pie mirgojoša gaismas avota
- Divi atmiņas karšu sloti - CF (UDMA Mode 7) un SD/SDHC/SDXC (UHS-I)
- 100% skata, 1.00x palielinājuma skatu meklētājs (Intelligent Viewfinder II)
- Optikas sistemātisko kropļojumu korekcijas iespēja papildina jau zināmos hromatiskās aberācijas un perifērijas izgaismojuma (vinjetes) korekcijas
- Jauns LP-E6N akumulators un papildu BG-E16 satvere
Sensors
7D Mark II ir aprīkota ar tādu pat APS-C (reizinātājs 1.6x) 20.2 MP sensoru kā EOS 70D. Salīdzinot ar 7D 18 MP izšķirtspējas pieaugums vien diez vai ir iemesls iegādāties jauno kameru.
Pirmkārt, jau ir būtiski uzlabota sensora spēja veidot attēlus ar maziem trokšņiem. Tas pat ir ļāvis 7D II kļūt par pirmo APS-C kameru, kam ISO var iestatīt līdz pat ISO 51200. Līdz šim tas tā bija pilna 35 mm kadra sensora kameru teritorija. Tiesa šādā režīmā uzņemtie attēli ir trokšņaini, bet tas jau ir diezgan likumsakarīgi.
Kartes
Daudzi fotogrāfi novērtēs to, ka 7D II aprīkota ar diviem atmiņas karšu slotiem (arī jaunums Canon APS-C formāta kamerām) – CompactFlash (UDMA Mode 7) un SD/SDHC/SDXC (UHS-I). Kartes var izmantot gan dublēšanai (paralēli), gan arī lielākai ietilpībai (piepildot vienu aiz otras).
Uzņemšanas ātrums
Canon ir izstrādājusi jaunu motorizētu spoguļa mehānismu, kas ir ļāvis sasniegt ātrgaitas uzņemšanas rādītāju, kas līdz šim piemita tikai EOS 1 sērijas kamerām. 7D II var uzņemt 10 kadrus sekundē.
Atmiņas buferī ietilpst 1090 JPG vai 31 RAW attēli. Tātad pat uzņemot RAW, šo iespaidīgo ātrumu kamera nodrošinās trīs sekundes.
Autofokuss
Autofokusa precīza darbība ir tas, ko vēlas ikviens. Lai katrs kadrs būtu ass un tieši tur un tā, kā vēlamies. Priekšgājējas 7D arsenālā ir 19 krustveida AF punktu, kas ir uzskatāms par labu rādītāju, īpaši kameras izlaišanas brīdī.
Un te nu var droši lietot klišejisko frāzi – “7D II ir pilnīgi cits stāsts”. Tajā uzstādīta 1D X AI Servo AF III sistēma, ko papildina EOS 1D X EOS iTR (Intelligent Tracking and Recognition) AF sistēma. Tā nodrošina sejas un krāsu atpazīšanu skatu meklētāja. Un jā, 7D II ir 65 krustveida AF punkti, kas noklāj lielāko daļu kadra.
Ja 7D II pieliek f/2.8 vai gaišāku objektīvu, tās centrālais AF punkts ieslēdzas duālā krustveida AF punkta režīmā. Vēl vairāk, 7D II ir pirmā Canon APS-C DSLR, kas spēj autofokusēt pat tad, ja objektīva gaismas spēja ir f/8. Lieki piebilst, ka dažādu AF darbības režīmu klāsts ir plašs un katrs fotogrāfs atradīs sev un situācijai piemērotāko.
Iespaidīga ir EOS iTR AF (Intelligent Tracking and Recognition) darbība, kas lai iestatītu asumu izmanto krāsu un sejas noteikšanu. Tā gan nedarbojas Live View režīmā, jo tad spogulis aizsedz tās sensoru, kas atrodas skatu meklētājā.
Live View un video režīms tomēr nav atstāts bez uzmanības. Tad tiek izmantota Dual Pixel CMOS AF (DAF) sistēma, kas pirmo reizi ieviesta 70D. Būtībā katrs CMOS sensora pikseli reizē tiek izmantots attēlveidošanai un fāžu AF. Tādēļ arī video režīmā iespējams izmantot pilna laika autofokusu. Canon to sauc par Movie Servo AF. Tiesa ātri kustošu objektu sekošana tomēr sagādā problēmas, tātad te ir vieta uzlabojumiem.
Video
Video ar nepārtrauktu, sekojošu AF ir lielākā fotokameru problēma vispār. Canon to ir izdevies praktiski atrisināt ar jau aprakstīto DAF. Un jā, lai video mīļu dzīvi padarītu vēl saldāku, tagad pieejams arī 1080p @ 60 (precīzi 59.94) fps režīms. Tajā gan nedarbojas Movie Servo AF.
Ierasto .MOV failu formātu (H.264, PCM) papildina .MP4. Un mini HDMI portu var izmantot nesaspiesta Full HD video ierakstīšanai ārējā nesējā. Protams, pieejams plašs ekspozīcijas vadības režīmu klāsts.
Skatu meklētājs
7D II skatu meklētājs ir ar 100% pārklājumu un 1.00x palielinājumu. Zinātājam ar to pietiks.
Paskaidrojot jāsaka, ka pasaule šajā skatu meklētājā šķitīs neparasti gaiša un precīzi kadrējot nebūs jāzīlē, kur būs kadra mala. Tā būs tur, kur to redzat.
Protams, skatu meklētājā redzams liels daudzums informācijas gan par uzņemšanas režīmu, gan citiem parametriem.
Kas vēl?
Patīkama un noderīga lieta ir standartkonfigurācijā iekļautais GPS uztvērējs. To papildina digitālais kompass, kas kopā ļauj EXIF datos ierakstīt ne tikai uzņemšanas vietas koordinātes, bet arī uzņemšanas azimutu. Un kameras iekšējo pulksteni var automātiski iestatīt pēc GPS pavadoņu dotā laika.
Kādam interesants jaunums šķitīs Canon beidzot standartā ieviestā intervāla uzņemšanas iespēja. Tagad skaistus time lapse var radīt bez kaitinošiem papildu vadības blokiem, kas ilgu laiku (un tagad jau vēljoprojām daudziem ir) bija Canon kameru lietotāju lāsts.
Secinājumi
Diezgan droši, ka 7D II pretendē uz praktiski labākās APS-C DSLR kameras statusu. Ja arī kāda kamera kādā ziņa ir labāka (nu nedaudz) tad šādu īpašību kopumu diez vai nodrošina. Var teikt, ka Canon ķerdamās klāt EOS 7D sekotājas izveidei, nav skopojusies ar jaunu un ne tik jaunu, bet labu īpašību piešķiršanu tai. Rezultāts – kamera, kas gluži kā 7D, arī pēc pieciem gadiem nebūs nemaz tik novecojusi.
Foto paraugi Flickr kanālā FotoFromFoto
Video paraugi YouTube kanālā VideoFromFoto