Marshall London – viedtālrunis tiem, kas mīl klausīties mūziku
Šis ir pirmais viedtālrunis, kuru izdevusi visā pasaulē pazīstamā skaņas iekārtu kompānija Marshall. Bet neskatoties uz to, ka tas ir viņu pirmais mēģinājums, daudzi teiktu, ka šo kaķēnu slīcināt nevajadzētu.
Pirmais iespaids
Augšpusē ir divas 3.5mm ligzdas, kas sniedz iespēju divatā klausīties mūziku vai skatīties video, bez liekiem pārveidotājiem. Starp ligzdām ir M-poga, kas notiek, kad uz tās uzspiež, būs aprakstīts zemāk pie sadaļas saskarne. Uz kreisās malas viedtālrunim nekā nav, bet apakšā ir microUSB 2.0 ligzda, kas atšķirībām no 3.5mm ligzdas un M-pogas nav no misiņa. Aizmugurē ir plastmasas vāciņš ar firmas logo zīmi. Tekstūra ir tāda pati kā uz Marshall pastiprinātājiem. Vāciņš ir viegli noņemams un zem tā var atrast SIM kartes un SD kartes slotus, kā arī akumulatoru uz kura ar baltiem burtiem rakstīts
LONG LIVE ROCK ’N’ ROLL.
Tehniskie parametri
- Ekrāns: 4,7 collu IPS LCD
- Procesors: Qualcomm Snapdragon 410, 1.2GHz Quad Core
- Atmiņas: 16GB zibatmiņa, 2GB operatīvā atmiņa
- Kameras: 8MP aizmugurējā ar zibspuldzi, 2MP priekšējā
- Akumulators: 2500mAh
- Izmēri: 149,40 x 74,70 x 9,80mm
- Svars: 145g
- Papildus atmiņa: microSD līdz 128GB
- Izšķirtspēja: 1280 x 720px (312 ppi)
- Operētājsistēma: Android 5.0.2 ar papildus Marshall lietotnēm
- GPS: Ir
- Bluetooth: Ir
- NFC: Nav
- Wi-fi tīklājs: Ir
- Sim karte: Nano-SIM
Saskarne
Saskarnes video
Parastā Android 5.0.2 Lollipop versija ar nomainītu motīvu, fona tapeti, skaņām un ar papildus lietotnēm, kā Loopstack, universālais mūzikas atskaņotājs, Equalizer + un Rockabilly Bros, nodrošina svaigu izskatu.
Loopstack ir lietotne mūziķiem, kuru izveidojusi Single Cell Software. Tajā četros dažādos kanālos var ierakstīt un atkārtot skaņas ierakstus, kuriem var mainīt skaļumu un atbalsi. Plašāk par Loopstack šeit.
Universālais mūzikas atskaņotājs ir kas īpašs, tam es redzu pielietojumu, vienīgi, tam ir nepieciešami būtiski labojumi, jo palaižot to kopā ar Deezer, tas nefunkcionēja (to arī var redzēt videoklipā ap 5:30) . Bet ar iebūvētajiem Spotify un Soundcloud tas sadarbojās labi. Equalizer+ ir arī mūzikas atskaņotājs dziesmām, bet tikai tām, kas atrodas atmiņā.
Un Rockabilly Bros ir spēle, kurā grupai “Rockabilly Bros” ir jāpalīdz no nepopulāras grupas izsisties līdz pasaules slavai. Ir dažāda tipa uzdevumi, kā pirmais ir apkalpot visus koncerta viesus, viņiem pienesot ēdienu un padzerties.
Kameras
Ja mums latviešiem ir teiciens “laimīgie laiku neskaita”, tad attiecībā uz Marshall London viedtālruni, šķiet, ka tā ražotāji ir domājuši ko līdzīgu- “melomāni brīžus neiemūžina attēlos”, jo tieši tāda sajūta rodas lietojot kameras. Abas kameras- gan priekšējo, gan aizmugurējo- varētu saukt par ļoti vidējām un cenas grupai neatbilstošām.
Arī lietojumprogramma, kas darbina kameras ir parastā Google kameras lietojumprogramma. Nav iespējams mainīt iestatījumus - viss darbojas uz automātiskajiem iestatījumiem. Ir pieejami 5 režīmi - foto, video, panorāmas, objektīva aizmiglojums un foto sfēra. Vismaz par vienu lietu Marshall nav jāuztraucas - šo atjaunos pats Google.
Marshall London kameras video paraugs
Skaņa
Akumulators
2500mAh akumulators nav salīdzinoši jaudīgs, bet savienojumā ar mazu ekrānu un pamata android sistēmu, tam nav lieli enerģijas patērētāji.
Testi un veiktspēja
Bet arī pamata android sistēmai ir savi mīnusi - uz viedtālruņa nav iebūvētas dažādas lietojumprogrammas, kas citiem šķitīs ļoti vajadzīgas, piemēram, excel failus atvērt es nevarēju. Varbūt mazsvarīgāks fakts, bet Google spēles arī nebija uzinstalētas - to nācās darīt pašam, kaut gan citi google produkti, kā Chrome, drive, earth, Play filmas, atradās jau viedtālrunī.
Plusi
- Premium izskats
- Lieliska skaņas pieredze
- Divas 3.5 mm ligzdas
- Ilgnoturīgs akumulators
Mīnusi
- Dārgs
- Viduvēja kamera
- Maz iebūvētās atmiņas
- Pēc ilgāka laika sāk strēgt
Secinājumi
Ja pirmajā brīdī man šis viedtālrunis šķita apbrīnojams, ar savu jauko dizainu un fantastisko skaņu, tad pēc nedēļas, kuru pavadīju ar to kopā, mans viedoklis nedaudz mainījās, jo vairāk sāku pamanīt sīkumus. Piemēram, ar zvanīšanu ir ļoti interesanti - it kā uzspiežu zvanīt, nekas nenotiek vairākas sekundes, tad, domājot, ka nenospiedu, spiežu vēlreiz, bet tas pārtrauc iepriekšējo zvana mēģinājumu un atkal palieku bez zvana, bet ja vienkārši gaidu, tad nekas nenotiek. Risinājums tam bija procesa "Tālrunis" restartēšana.
Cilvēku grupa, kurai šo viedtālruni varētu piedāvāt, nav plaša. Marshall London, kā jau minēju, ir tiem, kas mīl mūziku, kā arī nodarbojas ar tās taisīšanu. Bet, vai tas varētu aizvietot mikrofonu vai skandas? Mūzikas klausīšanās patiešām ir patīkama gan ar iebūvētajiem skaļruņiem, gan austiņām, kā arī ar iebūvēto mikrofonu ierakstītās skaņas ir labas, bet diemžēl jāatzīst, ka nē - cilvēkiem, kas nodarbojas ar mūzikas producēšanu noteikti ir nopietnākas ierīces un šī ierīce varētu būt vien kā ekskluzīva rotaļlietiņa vai aksesuārs, kas papildina kāda rokera imidžu.
Ja skatās pēc aprīkojuma (izņemot skaņu), tad Marshall London ir pielīdzināms viedtālruņiem, kuru cena ir ap 200 eiro. Viduvējas kameras, parasts displejs, zems pikseļu daudzums uz collu, ļoti prasts procesors un nevienu nepārsteidzošas iebūvētās atmiņas.