/ Aktuāli / Windows 10 par brīvu visiem. Bez jokiem!

Windows 10 par brīvu visiem. Bez jokiem!

windows-10-1200
Raitis Misa uz 19/03/2015 - 12:47 uz Aktuāli, Datori, Jaunumi, Programmas

Windows 10 tiks izlaista jau šovasar. Microsoft operētājsitēmu šefs Terijs Maijersons (Terry Myerson) WinHEC konferences laikā paziņoja, ka Windows 10 kā bezmaksas jauninājums būs pieejams VISIEM Windows 7, 8 un 8.1 lietotājiem. Arī pirātiem…

Šis paziņojums, kaut arī interesants, tomēr nav gluži negaidīts. Nevienam nav noslēpums, ka Microsoft tirgus daļa kopējā (ietver PC, tālruņus utt.) operētājsistēmu tirgū samazinās. Tā ir, jo samazinās personāldatoru lietotāju skaits, bet Winows Phone nav spējusi izsisties no nišas mobilās OS pozīcijām, aizņemot zem 5% tirgus.

Kaut kas ir jādara, jo ir izaugusi paaudze, kuras ietvaros ir pavisam viegli atrast cilvēku, kas īsti pat nemaz nezina, kas ir Microsoft un ar ko tā nodarbojas. Vēl nesen pavisam neiedomājama lieta.

Viena lieta, ko Microsoft sekmīgi dara – piedāvā arvien vairāk un labākus pakalpojumus dažādos mākoņveidīgos veidojumos. Bet tas neatrisina to, ka Microsoft OS lietotāju skaits samazinās. To apzinoties ir tikai saprotams, ka produktu ar kuru daudz nopelnīt tāpat nevarēs, arvien vairāk atdod par velti. Klients, kurš nemaksā tomēr ir labāks par klientu, kura nav, vismaz tirgus daļas rādītājiem un ne tikai.

Windows 10 ir pozicionēta kā viena platforma, ar vienotu lietotāja pieredzi, visām iekārtām. No tālruņa līdz jaudīgai darbstacijai. Tātad, ja kāds kurš līdz šim lietojos zagtu Windows 7, 8 vai 8.1, varēs legalizēties, pieaug iespēja, ka arī nākošajā iekārtā, ko viņš iegādāsies, būs Windows.

Skaidrs ir viens, tehnoloģiju pasaule mainās un strauji, tādēļ šāds Microsoft paziņojums, būdams mazliet negaidīts, tomēr diez vai ir pēdējais [šāda līmeņa] paziņojums industrijā.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>