/ Datori / Windows 10 ir klāt, turklāt par brīvu!

Windows 10 ir klāt, turklāt par brīvu!

windows-10
Reinis Zitmanis uz 29/07/2015 - 08:56 uz Datori, Jaunumi, Programmas

Jaunais Windows 10 par brīvu Windows 7 un Windows 8.1 lietotājiem.

Gan individuālie lietotāji, gan uzņēmumi turpmāk varēs izmantot Microsoft Edge, Xbox App, Office Mobile lietotnes un citu jaunumu priekšrocības. Savukārt turpmāk ieznākušie jaunie datori, planšetes būs veikalos pieejami jau ar Windows 10.

Windows 10 kā neviena cita Windows versija, ievērojami atšķiras no iepriekšējām! 

Kad 2012. gadā Microsoft izlaida Windows 8, visiem tika mēģināts ieskaidrot, ka skārienjutīgi ekrāni ir super, divi-vienā iekārtas pārņem pasauli utt. Tomēr gandrīz nekas no tā visa nav noticis tā, kā Microsoft vēlējās. Windows 10 ir pilnīgi cits stāsts. Windows 7 lietotājs, pārejot uz Winodws 10 sākumā pat nesajutīs lielu starpību. (Pāreja starp citu, viesiem godīgiem Windows 7 un 8 lietotājiem, izņemot korporatīvo līgumu īpašniekus, kuriem ir savi nosacījumi versiju maiņai, ir pilnīgi par brīvu). Tomēr pavisam drīz kļūs skaidrs, ka atšķirības ir. Un praktiski visas ar plusa zīmi!

Atjaunota operētājsistēma

Jaunā Windows 10 operētājsistēma iekļauj vairākus jauninājumus drošības un funkcionalitātes jomās, kā arī sniedz lietotājiem vienotas platformas pieredzi dažādās ierīcēs — datoros, planšetdatoros, telefonos, Raspberry Pi, Xbox One, HoloLens un citās.

Ir tikuši pārbaudīti vairāk nekā 2000 dažādu Windows ierīču un konfigurāciju. Jauno operētājsistēmu papildinās arī atjaunots digitālais veikals Windows Store un lietotņu izstrādes rīks Windows Software Development Kit.

Uzlabota veiktspēja un drošība

Windows 10 piedāvā uzlabotu veiktspēju, salīdzinot ar iepriekšējām versijām, un pazīstamu darba vidi.

Jaunajā operētājsistēmā ir atjaunots pierastais Start menu, kas papildināts ar Live Tiles, kas rāda aktuālo saturu atkarībā no konteksta. Windows 10 ir ar uzlabotu Windows Defender un SmartScreen, kas palīdz aizsargāt pret vīrusu un pikšķerētāju (phishing) uzbrukumiem, kā arī ar Windows Hello — ātru un drošu sistēmu, kā pieslēgties mājaslapām un lietotnēm, neievadot paroles.

Windows 10 lietotāji saņems automātiskus bezmaksas drošības atjauninājumus!

Jaunais tīmekļa pārlūks - Microsoft Edge un citi jauninājumi

Agrāk vai vēlāk par sevi manīt liks Cortana – Microsoft virtuālais asistents. Tā atšķiras no savām māsām un brāļiem ko Microsoft savā laikā mēģināja ieviest un kas bija pirmā lieta, ko lietotāji atslēdza. Cortana ir tiešam neaizstājams palīgs ja neieciešams kaut ko Windows atrast vai izdarīt. Un jā, Cortana nodrošina balss atpazīšanu, ne pārāk labi un ne pārāk precīzi, bet tas pagaidām.

Cits jaunums ir Microsoft Edge interneta pārlūks. Tas ir pilnīgi jauns, un tā mērķis ir likt lietotājiem aizmirst par IE. Uz visiem laikiem. Lietotāji, kas jauto iemēģinājuši, saka, ka pirmo reizi ir tā, ka īsti neprasās datorā uzstādīt vēl kādu pārlūku. Nav reālas vajadzības. Bet, protams, par to katram pašam jāpārliecinās personīgi.

Patīkami ir arī tas, ka beidzot Windows uztur vairākas darbvirsmas un tajās var darbināt jebkuru Winodws programmu, bez ierobežojumiem. Un jā, ir Task View – ērts palaisto sistēmas procesu pārlūks, kas ļauj kontrolēt, ko Windows dara.

Papildus balss, pieskāriena un žestu funkciju integrēšanai, ļaujot katram lietotājam darboties ar ierīci tā, kā viņam vai viņai tas ir ērtāk, Windows 10 piedāvā pārskatāmu un labi organizētu darba vidi ar Snap un Task View funkcijām, kā arī labāku Office un Skype integrāciju. Kopumā Windows 10 piedāvā daudz jauninājumu, tostarp:

  • Microsoft Edge — jaunu un ātru interneta pārlūku; 
  • integrētu Xbox lietotni — spēļu, panākumu un draugu saziņas integrāciju starp ierīcēm;
  • Continuum — optimizācijas rīku, kas lietotnes pielāgo kā skārienjutīgiem ekrāniem, tā izmantošanai ar klaviatūru un peli;
  • jaunas iebūvētās lietotnes foto, kartēm, mūzikai, filmām un TV ar koplietošanas un rezerves kopiju funkciju, pateicoties OneDrive mākonim;
  • Microsoft Phone Companion — iPhone, Android un Windows phone ierīču pārvaldīšanai Windows 10 vidē;
  • jaunas Office Mobile lietotnes Windows 10 planšetdatoriem, kas ir lieliski pielāgotas skārienjutīgiem ekrāniem.

Microsoft EDGE video rullītis

Bet iespējams lielākais jaunums ir tāds, ka Windows 10 izskatās pēc pēdējās Windows versijas. Jūs nepārlasījāties. Microsoft vismaz pārredzamā nākotnē vairs neplāno izlaist jaunu Windows kā produktu. Tā vietā Windows 10 tiks pakāpeniski uzlabota. Nebūs arī milzīgu Servisa paku. Visi jauninājumi notiks pakāpeniski un Windows vienkārši kļūs arvien labāka. Tāds ir plāns! Ja tas realizēsies, tad nav pamata uztraukumam par to, ka Windows 10 varētu būt kādas “bērnu slimības” vai par to, ka Cortana pagaidām vēl slikti atpazīt balsi. Tas viss tiks sakopts. Pakāpeniski, bez liekas stresa, pirms kārtējās SP uzlikšanas.

Jaunās Windows 10 ierīces Latvijā mazumtirdzniecībā būs pieejamas, sākot no septembra.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>