/ Karsts / Viedtālrunis skolēnam

Viedtālrunis skolēnam

viedtalrunis-skolniekam
Reinis Zitmanis uz 27/03/2014 - 11:29 uz Karsts, Noderīgi, Tālruņi, Viedoklis

Šis ir raksts jauniešiem! Vecāki drīkst ieskatīties :)

Kas ir viedtālrunis?

Smieklīgs jautājums, vai ne?
Tomēr uzdod šo jautājumu saviem vienaudžiem un vairumā gadījumu atbildes vedinās domāt, ka tas ir izklaides rīks.

Tomēr tā nebūt nav. Jo vairāk tev būs gadi, jo vairāk viedtālruni izmantosi kā palīgu saviem ikdienas darbiem.

Pieaugušajiem viedtālrunis ir pat personiskais asistents!

Ko var paveikt ar viedtālruni?

Tavs viedtālrunis spēj ļoti daudz. Tas ir gudrs un tam pasaulē pieejamais aplikāciju klāsts ir tik plašs, ka ir izveidotas aplikācijas visiem dzīves gadījumiem. Tās ir grūti atrast, ja nezini ko meklēt. Jautājums ir, vai tu zini, ko vēlēties?

Mēģināsim uz to paraudzīties, ņemot vērā tavas ikdienas gaitas. Tu ej skolā, apmeklē dažādas stundas, saņem uzdevumus un pildi mājas darbus. Tev noteikti ir savi pienākumi ģimenē, gan tādi, kas jāveic katru dienu, gan tādi, par kuriem ir jāatceras reizi nedēļā. Visticamāk tev ir arī ārpusskolas nodarbības. Daudzi apmeklē pulciņus, sporta treniņus, dejas vai mūzikas nodarbības. Droši vien netiek aizmirsts arī par randiņiem vai brīvo laiku kopā ar draugiem, gan dodoties ciemos, uz dzimšanas dienām, vai vienkārši kopā uz kino. Tava dzīve, raugoties no malas ir krietni notikumiem bagātāka, nekā vari iedomāties.
Kāds tam sakars ar viedtālruni? Vistiešākais, jo viedtālrunis var būt tev ļoti noderīgs, lai palīdzētu tev nepieciešamajā brīdī atcerēties par darāmajiem darbiem, atgādinātu tavu draugu dzimšanas dienas, palīdzētu rēķināt, tulkotu, atrastu informāciju, saglabātu piezīmes un daudz ko citu. Paraudzīsimies uz noderīgām aplikācijām un viedtālrunī jau iestrādātajām iespējām, kas tev var noderēt:

Kalendārs

Tas ir katrā tālrunī, tomēr bieži ir nenovērtēts un nepietiekami izmantots. Kalendārā ir iespējams ierakstīt notikumu vai atgādinājumu konkrētā datumā un laikā un tālrunis pats tev pateiks priekšā, kad pienāks laiks. Šādā veidā tu neaizmirsīsi, ka tev ir sarunāts randiņš, interesants pasākums, kuru gribēji apmeklēt un dažādas ārpusskolas nodarbības. Kalendārā ir iespējams veidot vairākas tēmas, kuras var ieslēgt un izslēgt, lai vienlaikus redzamā informācija nebūtu par daudz, piemēram atsevišķā tēmā ir stundu saraksts, citā ārpusskolas nodarbības.

Sinhronizējot kalendāru ar sociālo tīklu informāciju, tavs kalendārs automātiski ielādēs informāciju no tavu draugu sociālo tīklu profiliem un tu redzēsi, kad tiem ir dzimšanas diena. Kad visu būsi izveidojis, tev būs ļoti vienkārši sarunāt nākamos randiņus vai laiku, kad vari doties ar citiem uz kino vai kādu ballīti, jo tu jau redzēsi vai tajā laikā esi pieejams, vai tev jau ir kas norunāts un izpaliks gadījumi, kad netīšām ir sarunāti divi randiņi vienlaikus, jo tu aizmirsi.

Piezīmes

Tavs viedtālrunis ir labākā vieta, kur veidot piezīmes. Pat labāks nekā piezīmju klade! Kāpēc? Tāpēc, ka tavs tālrunis ir vienmēr tev līdzi - tas ir mazs un ir kabatā vai somiņā pat tad, ja līdzi nav skolas soma. Arī braucot transportā tālrunī ieskatīties un atcerēties būs krietni vieglāk, nekā no somas izvilkt kladi. Viss būs vienuviet un pieejams vienmēr, jo kuram gan nav gadījies kaut ko pierakstīt uz atsevišķām lapiņām un tās pazaudēt vai arī atcerēties par tām brīdī, kad tās ir palikušas mājās.

Viedtālruņi piedāvā jau iestrādātas iespējas veidot piezīmes, taču tās nav grupētas un tajās ir apgrūtināta meklēšana, tādēļ tev būs noderīgāka īpaša piezīmju aplikācija, piemēram, Evernote vai cita. Tajā varēsi veidot dažādas mapes, piemēram, katram mācību priekšmetam savu un taviem hobijiem savu. Taču neuztici piezīmju grāmatai dažādas paroles un slepenu informāciju, ja vien neesi pārliecināts, ka pati aplikācija nav aizsargāta ar drošu paroli. Labāk tam noderēs īpašas seifa aplikācijas.

Uzdevumi

Tava dzīve ir notikumiem pilna un nereti ir tik grūti atcerēties visu, kas ir jāizdara. Gan skolā uzdotais, gan draugiem vai ģimenei apsolītais. Kā lai visu iegaumē? Velosipēds nebūs jāizgudro, jo šo atrisinās īpašas TO DO aplikācijas. To darbības princips ir vienkāršs - ieraksti uzdevumu darāmo darbiņu sarakstā, apskaties kas darāms, atzīmē izdarīto un kad visi darbiņi ir ieķeksēti kā paveikti - viss. Nopelnīts brīvais laiks.

Šīs aplikācijas mēdz būt gan vienkāršas, gan ļoti inteliģentas. Meklē tādu, kas ļauj arī atzīmēt, uz kuru brīdi darbiņam ir jābūt paveiktam, jo ja tas nav jādara šodien, bet rīt, lai tas nemaisās ekrānā šodien. Šai aplikācijai ir jāspēj atgādināt, kad ir pienācis laiks un jāpiedāvā darbāmo darbu tēmas, jeb grupas, piemēram, skolai vai ģimenes pienākumiem. Tas var būt pat iepirkumu saraksts veikalam. Spējīgākās no šīm aplikācijām spēj izmantot tālruņa GPS un atgādināt tev pat noteiktā vietā. Ar TO DO aplikācijām tu vairs neaizmirsīsi neko, jo nekas vairs nav jāpatur prātā! Tikai nepazaudē tālruni un neatstāj to mājās.
Viedtālruņi prot saglabāt daudz vairāk informācijas kontaktu grāmatā, nekā vārdu un tālruņa numuru. Tu vari klāt pierakstīt e-pasta adresi, dzimšanas un vārda dienas. Tavam viedtālrunim ir iespēja paņemt informāciju no sociālajiem tīkliem un viedtālrunis varēs paņemt gan fotogrāfiju, gan dzimšanas dienu. Ir krietni patīkamāk redzēt tava drauga vai skolasbiedra fotogrāfiju, kad viņš zvana, nevis tikai numuru. Tomēr sinhronizējot kontaktus ar sociālajiem tīkliem esi uzmanīgs un izlasi ko tālrunis prasa, lai nesanāk tā, ka publicē draugu tālruņus vai epasta adreses sociālajos tīklos.
Visticamāk, ka tev tālrunī jau ir kalkulators. Tomēr bieži vien tas ir pārāk vienkāršs, vēl jo vairāk, ja ir nepieciešams strādāt ar daļskaitļiem, algebras vai ģeometrijas darbībām. Tev noderēs kāda jaudīgāka kalkulatora aplikācija. Ja tev ir skārienjūtīgs liela ekrāna viedtālrunis, ir ieteicami īpaši kalkulatori, kuros matemātiskās darbības tu raksti ekrānā kā ar pildspalvu, zīmējot. Kalkulators atpazīs rokrakstu un izpildīs darbības. Šādā veidā varēsi ievadīt ko vēlies, nemeklējot dažādās izvēlnēs un kalkulatora funkcijās, jo nereti tās ir apslēptas zem citiem taustiņiem un jāmeklē instrukcijā.
Tu noteikti klausies mūziku, skaties video un piedalies draugu aktivitātēs sociālajos tīklos. Arī tam ir pieejamas daudz dažādas aplikācijas, kas piedāvā jaunus veidus kā sazināties ar draugiem, nesūtot īsziņas, klausīties interneta radio vai mūziku, kas tev patīk, neielādējot tālrunī. Esi aktīvs un sabiedrisks gan reālajā pasaulē, gan komunikācijā ar draugiem, izmantojot viedtālruni.
Ar laiku tavs viedtālrunis kļūs par tavu sabiedroto un dzīves sastāvdaļu. Labā nozīmē, jo tas būs tavs palīgs tavās ikdienas gaitās. Tu to zināsi tajā brīdī, kad pazaudējot tālruni tev vairāk būs žēl zaudētās informācijas, nevis pašu pazaudēto aparātu. Tādēļ laiku pa laikam sinhronizē tālruņa datus mākonī vai savā datorā, jo viedtālruni var nopirkt jaunu un saglabātos datus iekopēt, bet pazaudētu informāciju nevar.

Atceries par drošību. Uzliec savam tālrunim paroli un nedod citiem. Esi stingrs un atbildi - mana parole ir tikai mana! Tad izpaliks nepatīkami starpgadījumi, kad nozaudēta tālruņa atradējs vai kāds negodprātīgs skolasbiedrs ļaunprātīgi izmantos datus un tu nonāksi nepatīkamā situācijā.

Tavs viedtālrunis ir tavs personiskais palīgs, ja vien tu tam liec sev palīdzēt! Kas tev ir svarīgi? Raksti komentāros un dalies savā pieredzē ar citiem!

2 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 Komentāri
 • 09/01/2015

  Pareizi būtu skolēnam nevis skolniekam.
  Vārdā skolēni ir iekļauti abi dzimumi.
  Skolnieki – puikas; skolnieces – meitenes.

  Gramatiģis
  Reply